• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: jaki filtr ,jakie podloze

#1
Panowie zakladam nowy zbiornik 720 l 200x60x60 wcześniej dwa zbiorniki 540 i 300 i mam do was pytanie jaki filtr byście mi do tego akwa polecili nie za drogi a dobry oraz podloze czy bialy piasek kwarcowy czy czrny drobny kwarcowy żwir? Jeśli chodzi o mieszkańców to para parachromis dovii,motaguensis,managuensis 3 pawiookie i para cytryn.wiem ze ryby potwory ale mam je juz chwile i dają rady
540L Ameryka
300L Ameryka


Pozdrawiam Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć
W kwestii podłoża to już w większości Twój wybór. Ja nie brałbym ani białego, ani czarnego piasku. Dla CA doskonały jest Kreisel Ozdobny z Castoramy. Tylko trzeba dooobrze przepłukać.

Filtr... mocny... Okok Może pomyśl o narurowym + FBF. Koledzy forumowicze coraz bardziej przekonują mnie do tej filtracji, i gdybym zmienił kiedyś obsadę w 450L na taką, która dość mocno brudzi, to z pewnością wziąłbym to rozwiązanie pod uwagę. Jedyny minus - nie schowasz w nim grzałki, a przy takich smykach, jakie masz to konieczność.

Na Twoim miejscu pomyślałbym przy przenosinach o zdecydowanym zmniejszeniu obsady - po zmianie otoczenia którejś parze (najpewniej dovii) może odbić, i zostaniesz któregoś dnia ze stertą trupów w akwarium. Ale to Twoje akwarium i do niczego Cię nie namawiam Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Interesowałbym mnie jakiś rodzaj filtra kubełkowego tylko jaka firma i jaki model obecnie w 540 mam tetra 1200ex i jestem zadowolony
540L Ameryka
300L Ameryka


Pozdrawiam Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak kubeł, to Eheim 2260. Zrób prefiltr a'la filtr HMF ('hamburg'), to schowasz za gąbką grzałkę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości