• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120l z platkami, co do nich?

#1
Witam
Mam 120l (80x35x45) mocno zarosnięte na ziemi przykrytej bardzo drobnym żwirem.
W akwarium pływają platki i molinezje, a ja chciałabym osiedlić tam jakieś pielęgnice. Wiem co mi się podoba wizualnie, ale nie bardzo wiem czy sprawdzi się w tym zbiorniku. Najbardziej obawiam się kopaczy Smile, warstwa przykrywająca ziemię jest spora ale wiem co niektóre pielęgnice potrafią np zebry.
Moje pytanie czy któryś z podanych gatunków nadałby się (chodzi o to by nie dokopały się aż do ziemi w podłożu, nie zniszczyły roślin i nie zjadły dorosłych żyworódek)
- meeka (najbardziej mi się podobają)
- akara błękitna
- saica
- miodowa
- czerwieniak (też piękny)
- skośnopręga
- ewentualnie akary z maronii
- inne propozycje? prócz pielęgniczek (nie mam ro)
parametry wody:
ph 7,2
gh 16
kh 8
no2 0
no3 5
temperatura 26
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pokaż to akwarium na zdjęciu (zdjęcia dajemy jako załączniki: "Przy dodawaniu zdjęć, należy użyć opcji dodania załącznika (wysłania zdjęcia na serwer Cichlidae.pl). Prosimy o nie dodawanie własnych zdjęć w formie linków zewnętrznych do portali hostingowych, gdyż zdjęcia takie po jakimś czasie znikają, czego pragniemy uniknąć.")

Nie wszystkie pielęgniczki wymagają RO Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
wiem że nie wszystkie wymagają ro (miałam boliwijki i kakadu) ale jakoś nie jestem wielbicielką pielęgniczek - no kakadu były całkiem fajne, ale boliwijki ...nuda
oto fotka
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z tej listy to ew. para miodowych, ale bez gwarancji, że nie wykopią Ci podłoża, niestety pielęgnice w mniejszym lub większym stopniu wszystkie kopią.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
kiedyś miałam maronki w tym akwa. Myślę ewentualnie tez o nich, ale nie wiem jak się zachowują przy tarle bo moje się nie dobrały (miałam 4 szt). Podobają mi się też skośnopręgie, ale one duże chyba... Co do miodowych to proszę jeszcze o opinię co do temperamentu gdyż nie znam kompletnie tego gatunku. Piszą że łagodne, ale ja z chęcią dowiem się od kogoś kto je posiada
tak było
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Adinoacara pulcher są dość łagodne. Mam 2 parki i nie gryzą się. Ot, czasami poszczerzą na siebie przy tarle. Myślę, że parka by Ci się zadomowiła ładnie w szkiełku.
Co do kopania, to Killi ma rację - każda pielęgnicowata ryje mniej, lub więcej. Zwykle w czasie tarła i przy wysiadywaniu jajków, oraz w trakcie odchowu narybku.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
one bardziej mi się podobają chyba niż miodowe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Marti - o kopaniu to Qba pisał Wink No ale wiem , mój blask przysłonił Tobie oczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
naprawdę wszystkie kopią? Maronki też?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
może i wszystkie "kopią" ale trzeba odróżnić coś takiego, że rybka bieże trcohę piasku do pyska i wypluje albo przepuści przez skrzela (z mojego doświadczenia, to apisto, maronii, L. dorsigera) od kopania takiego jak np. potrafią zebry, które potrafią wykopać głęboki lej na środku akwarium, poprzestawiać większe kamienie, albo usypać górkę na kilkanaście cm (widziałem to u mojego kolegi :-))
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości