• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: polecana pzrez Was literatura, książki, czasopisma, artykuły

#1
Może warto utworzyć temat z polecaną przez Was literaturą dotycząca pielęgnic?

Warto by podzielić na działy, które umieściłam w temacie. Co Wy na to?

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej, czyli na przkład tak:
Książki
Cichlid Atlas 1 i 2, Uwe Römer - biblia Apistomaniaków - wkrótce może ukaże się wreszcie nowe wydanie pierwszego tomu
Southamerican Eartheaters, Thomas Weidner - biblia ziemiojadomaniaków Smile choć w międzyczasie parę nowych gatunków zostało odkrytych/opisanych/importowanych/rozmnożonych, nadal aktualna - piękne zdjęcia pięknych ryb, wyczerpujące opisy
The Cichlid Fishes of Wesern Afrika, Anton Lamboj - biblia miłośników afryki zachodniej - niezbyt długie opisy, bo mało nadal o wielu rybach wiadomo, ale niektóre bardzo wyczerpujące, zwłaszcza o plemieniu Chromdiotilapinii (barwniaki) - rewelacja jak dla mnie
Czasopisma
Z tych które czytałem w większej ilości, to nieistniejące już Aqua Forum (AkwaForum) - dzięki tej gazecie pogłębiłem swoją fascynację pielęgnicami, bo tym właśnie rybom sporo miejsca było poświęcane. Ale nie tylko im - w każdym razie cieszę się że mam wszystkie wydania Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tutaj link do strony Antona Lamboja http://www.cichlidae.com/authors/refs_author.php?id=140 i spis prac

Marta


A macie może książkę A. Lamboja The cichlid fishes of Western Africa? A jak tak to jakieś refleksje?

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No macie, macie, napisałem o niej powyżej Smile Tutaj do nabycia za normalne pieniądze - gdziekolwiek indziej kosztuje 4x więcej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jakoś przeoczyłam.....Smile) Gdzie kupowałeś?

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
http://www.ms-verlag.de/Gesamtprogramm.1280.0.html
Kolega prenumeruje czasopismo Amazonas, to i ja się załapałem. Jak wcześniej napisałem - tylko tam jest w rozsądnej cenie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-07-2011, 14:09 PM)piotrK napisał(a): Hej, czyli na przkład tak:
Książki
Cichlid Atlas 1 i 2, Uwe Römer - biblia Apistomaniaków - wkrótce może ukaże się wreszcie nowe wydanie pierwszego tomu
Southamerican Eartheaters, Thomas Weidner - biblia ziemiojadomaniaków Smile choć w międzyczasie parę nowych gatunków zostało odkrytych/opisanych/importowanych/rozmnożonych, nadal aktualna - piękne zdjęcia pięknych ryb, wyczerpujące opisy
The Cichlid Fishes of Wesern Afrika, Anton Lamboj - biblia miłośników afryki zachodniej - niezbyt długie opisy, bo mało nadal o wielu rybach wiadomo, ale niektóre bardzo wyczerpujące, zwłaszcza o plemieniu Chromdiotilapinii (barwniaki) - rewelacja jak dla mnie

a jakaś biblia o Ameryce Centralnej też może się znajdzie?

(19-07-2011, 14:09 PM)piotrK napisał(a): Czasopisma
Z tych które czytałem w większej ilości, to nieistniejące już Aqua Forum (AkwaForum) - dzięki tej gazecie pogłębiłem swoją fascynację pielęgnicami, bo tym właśnie rybom sporo miejsca było poświęcane. Ale nie tylko im - w każdym razie cieszę się że mam wszystkie wydania Smile

możesz mi napisać ile było numerów AkwaForum bo mam kilka ale nie wiem czy szukać jeszcze dalej czy też mam wszystkie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Polecam gazete po polsku , archiwalne numery CICHLID NEWS -SWIAT PIELEGNIC. Tanio dostepne cztery numery na stronie cichlidpress.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Filas,
Z tego co ja znam to jedną z Biblii dla Centralsomaniaków jest książka Rainera Stawikowskiego i Uwe Wernera - Die Buntbarsche Amerikas 1. Ma dwie wady: jest po niemiecku, i nie jest najnowsza (1998), toteż taksonomia w niektórych miejscach może być przeterminowana. Nie znam jakichś wartościowych książek po angielsku o tych pielęgnicach.

Co zaś się tyczy AF - było 14 nrów, ostatni o krewetkach. Powinno się jeszcze dać kupić archiwalne numery.

Lukhil, a to mnie zaskoczyłeś, chyba zamówię, jeśli jeszcze są.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piotrze 4szt i swietne opisy i masa zdjec.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości