• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys ellioti i paletki

#1
Tak jak w temacie co myślicie na temat takiego połączenia tzn 1 pary Thorichthys ellioti i paletki w 100x40x50?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Według mnie to zły pomysł !
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-03-2013, 20:44 PM)jaca303 napisał(a): Według mnie to zły pomysł !

A dlaczego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(17-03-2013, 20:22 PM)trissot napisał(a): Tak jak w temacie co myślicie na temat takiego połączenia tzn 1 pary Thorichthys ellioti i paletki w 100x40x50?

100x40x50 nie nadaje się dla "Paletek" Exclamation nie mówiąc juz o dokładaniu czegoś
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-03-2013, 20:51 PM)trissot napisał(a):
(17-03-2013, 20:44 PM)jaca303 napisał(a): Według mnie to zły pomysł !

A dlaczego?

Akwa za małe dla paletek ale w sam raz dla pary Thorichthys maculipinnis (ellioti)
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wcześniej przed pielęgnicami miałem właśnie paletki i od 5 cm wielkości zaczynając w bańce 112 l do 15cm w właśnie 200l a potem je sprzedałem w ilości 6 sztuk. Na forum związanym z paletkami jest temat w którym autor w 140l odchował 3 pary które były odchowane od małego i składały ikrę co potwierdzało by fakt że dla nich dla prawidłowego rozwoju największe znaczenie ma jakość wody niż wielkość zbiornika jak większość osób uważa. Przymierzam się do powrotu do paletek ale trudno mi się rozstać z ulubioną parką Thorichthys ellioti
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, tak, znamy tych wszystkich doświadczonych, od 20-30 lat hodujących paletki w 200l zbiornikach, a na łamach prasy są tacy co nawet polecają ten gatunek do 100l żeby było fajniej w dziale porady), jednak nie są to nasi akwarystyczni idoleTongue

Jęśli brakuje Ci wyobrażni przestrzennej to narysuj flamastrem na szybie przedniej swej bańki 6 kółek o średnicy 20cm, a potem porozmawiamy o parametrach wody...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Abstrahując od wielkości zbiornika dla paletek to jeżeli piszesz o jakości wody dla nich zobacz jakie parametry potrzebują Thoriuchthys a jakie paletki - sam zrozumiesz dlaczego tych ryb się nie łączy, oczywiście to tylko jedna z opcji na "nie" Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Panowie... litości...

Palety i ellioti nie nadają się do trzymania razem z dwóch najważniejszych powodów:
1: Żyją w innych rejonach świata,
2: Mają przeciwstawne wymagania min. co do jakości wody.


To trochę tak jakbyś chciał z dużym wężem trzymać razem malutką jaszczurkę, ew. mysz.

Dla mnie 375L jest za małe dla 6u palet.. ale ja dziwny jestem... taki niedzisiejszy Wink

A to mnie chłopaki w trakcie wyprzedzili Smile

Christo... w końcu ktoś z moim podejściem odnośnie rysowania paletek na szybie, ew. kartce papieru z zachowaniem skali Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-03-2013, 22:40 PM)Christo napisał(a): Tak, tak, znamy tych wszystkich doświadczonych, od 20-30 lat hodujących paletki w 200l zbiornikach, a na łamach prasy są tacy co nawet polecają ten gatunek do 100l żeby było fajniej w dziale porady), jednak nie są to nasi akwarystyczni idoleTongue

Jęśli brakuje Ci wyobrażni przestrzennej to narysuj flamastrem na szybie przedniej swej bańki 6 kółek o średnicy 20cm, a potem porozmawiamy o parametrach wody...

Dobrze więc należało by trzymać te 6 palet w wielkości 20cm (Choć tak naprawdę ile z populacji 100 szt jest w stanie naturalnie osiągnąć ten rozmiar w akwa? Chodzi mi konkretnie o podchodzenie do tarła gdy wzrost znacznie spada) w zbiorniku 1000l bo w środku będą ozdoby, rośliny itd aby to dobrze wyglądało przestrzennie. Ale co z tego że będę miał mega akwa a woda będzie bagnem ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości