• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dziwne wyniki NO3

#1
Hej akwarium nowe już stoi prawie 3 tydzień, do tej pory robiłam jedną podmiankę około 20L i dzisiaj zrobiłam testy na NO3 (moje glusie dość dużo brudzą) i zastanawia mnie wynik po wyszło że NO3- 0. To mnie dziwi przy dojrzałych filtrach i dość dużą ilością podłoża ze starego baniaczka cykl azotowy powinien działać a wynik 0 wskazuje że coś jest nie tak.
Mam też problem z glonami tzn długie nitkowe, szukając w necie znalazłam że one mogą być powodowane zbyt dużą ilością azotanów.
Jeżeli chodzi o NO3 to mam całą powierzchnię porośniętą pistią ale czy to możliwe że ona pobiera tak dużo azotanów że testy wskazują 0 ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możliwe -pistia potrafi wyciągnąć.

Jeśli masz dobrą filtrację to wynik może być dobry.

Co tam poza glusiami pływa?

Zależy też czym brudzą ,bo opiłki drewna nie szkodzą Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Filtracja normalna wyłapie NO3 Wink

Wszystko jest ok. Jak krewetka i otoski żyją to się nie ma czym martwić a cieszyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeżeli chodzi o obsadę to mam tam :
4 x M. ramirezi (samiec + 2 albo 3 samice bo co do jednego nie jestem pewna czy to samiec czy samica)
6x otosek
4x L144
9 x bystrzyk amandy
4 niedobitki gupików samce.
1x krewetka red cherry chciałam je mieć jako pokarm dla ramek ale z 5 została tylko jedna (reszta pożarta) ta jedna jest teraz krewetką "gigantem" i jest bardzo mocno wybarwiona a z tego co czytałam o nich są wrażliwe na związki azotu, więc może jednak ta pistia tak ładnie azotany pochłania i cykl jednak działa. Filtracja jest hmm chyba niezła mam wewnętrzny filtr turbo 500 (wielka gąbka z dużymi oczkami) + zewnętrzny midikani 800 zeolit, biobale, ceramika, gąbka i wata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na tą młodą obsadę to filtracja jest nad wyraz dobra. Ale rybki rosną, zwłaszcza zbrojniki (czystej krwi samce L-144 do 11-12cm, a mieszańce (co sugeruję-nawet do 13-14cm). Zatem poczekaj aż zbrojniki dorosną / w 160L radzę zostawić tylko parkę.
Aby były widoczne ich przepychanki czy zabawy akwa musiałoby mieć mało kryjówek i sporo wolnego miejsca.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Taki mam zamiar, już teraz widzę że mam dwa samce (pojawiają się wąsy) i żeby był spokój muszę wrzucać 2 tabletki pokarmu naraz bo inaczej wojna Big Grin, więc docelowo zostawię sobie parkę jedną Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Imo zeolit + pista daja ten efekt.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości