• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium na miarę - ekspressowo

#1
Poszukuję firmy(sklepu?), który jest w stanie zrobić na miarę akwarium, raczej bardzo szybko. Właśnie rozszczelnił mi się zbiornik, zostało 10 cm wody na dnie i chciałbym jak najszybciej zrobić przeprowadzkę. Ryby w nim niezbyt ambitne - kardynałki i tęczanki neonowe (planowałem akary z Maroni, na szczęście nie zdążyłem), ale zawsze szkoda stworzeń.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(02-03-2013, 15:38 PM)Tomek B. napisał(a): Poszukuję firmy(sklepu?), który jest w stanie zrobić na miarę akwarium, raczej bardzo szybko. Właśnie rozszczelnił mi się zbiornik, zostało 10 cm wody na dnie i chciałbym jak najszybciej zrobić przeprowadzkę. Ryby w nim niezbyt ambitne - kardynałki i tęczanki neonowe (planowałem akary z Maroni, na szczęście nie zdążyłem), ale zawsze szkoda stworzeń.

Poszukaj informacji w google o okolicznych szklarzach i pod żadnym pozorem nie mów że ma być ekspresem, bo ekspresem z Ciebie skroją. Poza tym baniak i tak musi odstać parę dni u szklarza. Proponuję póki co zakup kastry budowlanej i tam przechowywanie rybek.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(02-03-2013, 16:11 PM)soltarus napisał(a): Proponuję póki co zakup kastry budowlanej i tam przechowywanie rybek.

Jest coś lepszego, niż kastra budowlana.
W każdej Ikei są takie pojemniki z półprzeźroczystego plastiku, na kółkach. Znajdziesz je na dziale opakowań. Pojemniki są w różnych rozmiarach. Polecam największy, 130 litrów. Mam taki kilka lat i nie raz ratował mi tyłek.
Dodatkowo możesz dokupić do tego pokrywę, więc nawet duże ryby nie wyskoczą.

HINT.
Jak napełnisz go do pełna, to ściany boczne ze względu na napór wody znacznie się wybrzuszą, pojemnik zamiast prostopadłościanu bedzie balonem Smile
Sprawę załatwia zwykła szara taśma pocztowa. łączysz przeciwległe dłuższe boki taśmą i z głowy, kształt zostanie bez zmian.
Plastik jest taki, że taśma doskonale się klei i po oderwaniu nie zostawi żadnych śladów.

Pozdrawiam

Przy okazji,
Gybyś w swoim profilu napisał, skąd jesteś to pewnie byłoby łatwiej coś pomóc.
Jak Ci się chce, to wpadaj do mnie, pożyczę Ci swój pojemnik.
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za odpowiedzi. Macie rację, zbyt szybko się tego nie da załatwić, trochę mnie poniosło, ale woda tryskająca z akwarium robi wrażenie :-).
Zamówię spokojnie zbiornik, a ryby przerzucę do mniejszego zbiornika z borelkami i drobnoustkami. A rośliny może wytrzymają w quasi-paludarium :-)
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości