• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla lenticulata

#1
Witam, Panowie mam prośbę- czy macie jakieś doświadczenia z tą rybką? Może ktoś ją kiedyś trzymał, miał okazję obserwować lub coś w tym stylu? Znajomy zamierza kupić pokaźne stadko ok 10szt i prosił mnie o zdobycie jakichś konkretnych informacji. Pisze o niej sporo na necie ale, co opis to inne informacje.. Chodzi głownie o to do ilu cm dorasta (30 czy 45cm?), czy można trzymać kilka osobników w jednym akwa (1200l) czy po dobraniu się w pary zaczną rozrabiać? No i przede wszystkim czy są to aktywne ryby- bo kolega szuka czegoś co będzie widać w akwa a nie czegoś co schowa się za korzeniem i wypłynie tylko w porze karmienia. Z góry serdeczne dzięki, pozdrawiam

//Poprawiłem nazwę w temacie - nazwę gatunkową piszemy z małej litery Smile Topielec
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam, nie miałem akurat lenticualty ale johanna. Obydwie należą do grupy lugubris, czyli do osiągającyh duże rozmiary pielęgnic szczupakowatych. Są to ryby aktywne, szczególnie jak są głodne. Przy dobrych warunkach i po paru ładnych latach myślę, że doszły by do tych 45cm bo do 30 to spokojnie w 2 lata albo i mniej. W akwarium 1200l na początku można trzymać kilka sztuk ale docelowo przy ponad 30 cm myślę, że jedną parę i ewentualnie coś mniej podłużnego z kształtu. Rybki te potrafią być agresywne i np przy tej samej długości a mniejszej masie spokojnie dominuja np pawiookie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witaj.

Licz sie z 45cm. Z takiego stadka zostaje tylko para jak sie "znajdzie". Reszta wtedy musi zniknac bo tego nie przezyje.
Taki baniak 1200l musi miec strukture korzeniowo-skalna az do samej powierzchni zeby para mogla sobie "z drogi" schodzic,bo niekiedy katrupia sie i po latach.
Najlepszymi "towarzyszami" w zbiorniku sa duze ziemiojady i plaskoboki,bo nie sa zjadane ale chetnie przeganiane,co jest wazne dla zawiazania pary.
Uwazac trzeba zawsze z przekarmianiem,bo strasznie szybko sie tucza i zalamuja na starosc wygladajac jak banany...Big Grin
Przy wysokim NO3 i duzej ilosci bakteri w wodzie dostaja dziur na glowie i wzdluz lini bocznej.Czesta wymiana wody lub kontrola parametrow jest wskazana.

Bardzo piekne ryby. Kolega napewno bedzie zadowolony!Cool Polecam!

Pozdrawiam i zdjecia na smaka dolaczam...


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piękne okazy! Adamie czy te wyginanie się w banany dotyczy tylko tego gatunku czy wszystkich Crenicichla?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co prawda nie jestem Adam ale odpowiem za niego, że tak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ale tak, ze co? Bo mozna zrozumiec wedle wlasnego widzimisie Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam.

Tych malych przedstawicieli jak regani albo compressiceps to jeszcze nie widzialem w takim stanie,ale od lepidota do lugubris ( a szczegolnie lugubris) to naprawde szkoda slow jak mozna te smukle i piekne ryby do takiego stanu dotuczyc.

Zobaczcie sami...Angry

http://www.seriouslyfish.com/species/cre...-lugubris/

http://cichlidae.us/crenicichla-johanna/

http://www.monsterfishkeepers.com/forums...Atabapo-II

To juz niema nic wspolnego z akwarystyka dla mnie!!!

Pozdrawiam.Papa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Popraw linki... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Adam - tak to jest jak chce się oszczędzić i zamiast pożądnej karmy (żywca) daje się drapieżnikom suchą paszę. Jak niby inaczej mają wyglądać po takim syfie?Boisie
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bo to amerykańskie, na fasfoodzie Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości