• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [158,4L] [Ameryka Południowa] Poligon

#1
Akwarium: 88x40x45h
Oświetlenie: 2x55W Osram DULUX de Luxe L /954
Filtracja: Fzn-3, Aquael Unifilter 750
Ogrzewanie: 150W
Podłoże: Bazaltopodobny twór
Flora: Nymphanea red tiger, Hygrophilla salicyfola, Wąkrotka białogłowa, Bacopa Monieri, Ludwigia Repens, Cabomba (szt 1 Wink, C. nevilli, Acorus mini, Pistia, Echinodorusy
Fauna: Był rosół, ale zmierzam do dobrego. Zostało tylko to co będzie mieszkać w swoich bańkach.. M. festivum x2, P. scalare x4 (czekam na drugie tarło by zostawić jedną parę), A. cacatouides - maluchy, niedobitki otosków.

Akwarium jest pierwszym założonym "na swoim" po 10 letniej przerwie w ogóle. Szkło ma ponad 20 lat i nosi poważne ślady użytkowania. Niedługo oddam je najprawdopodobniej do kasacji.
Założyłem je w maju 2012. Po drodze oprócz rosołu była próba zrobienia zieleniaka na nawozach i co2. Seria niepowodzeń - temat odłożony na później. W grudniu trafiłem tutaj na forum i dojrzałem do innego sposobu na akwarystykę.
Wszystkie klocki poskładały się w całość i wkońcu wiem że znalazłem właściwą drogę, a marzenia z dzieciństwa o posiadaniu kilku zbiorników z pielęgnicami które będą się rozmnażać powoli się spełniają lub są na dobrej bardzo drodze do tego.
Chwalić się nie ma czym, ale jednak baniak wrzucam. To jest nic innego jak poligon doświadczalny na którym wszystko się wyklarowało i robi to dalej.


Załączone pliki Miniatury
       
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Troszke małe szkło na tyle takich ryb, jeszcze aranż nie pozwala na rozprostowanie płetw, daj tam cos mniejszego a reszte sobie odpuść to moja rada. Samo akwarium bardzo ładne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(13-02-2013, 00:11 AM)Asagoth napisał(a): Troszke małe szkło na tyle takich ryb, jeszcze aranż nie pozwala na rozprostowanie płetw, daj tam cos mniejszego a reszte sobie odpuść to moja rada. Samo akwarium bardzo ładne.
Asagoth, zobacz co Soltarus szykuje tym rybom. Wink
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2181
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A no w takim razie zmienia to postać rzeczy, bo w tej bańce wygląda to strasznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-02-2013, 00:14 AM)Ruki napisał(a): Asagoth, zobacz co Soltarus szykuje tym rybom. Wink
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2181

Relacja z 1 etapu budowy już w ten weekend ;P
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fajny masz ten baniak Smile Taki dziki i syfiasty Big Grin Lubię to! Ale niecierpliwie czekam aż rybska dostaną to większe akwa bo aż szkoda patrzeć na takie śliczne skalary w takim małym baniaku ;/
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-02-2013, 15:03 PM)mei napisał(a): Fajny masz ten baniak Smile Taki dziki i syfiasty Big Grin Lubię to! Ale niecierpliwie czekam aż rybska dostaną to większe akwa bo aż szkoda patrzeć na takie śliczne skalary w takim małym baniaku ;/

Były tu liście swego czasu. Na tym syfku wykarmiły się kakadu i z resztą dalej to robią Smile Zaplątała mi się nawet przed zmianami mała platka. Przeżyła z tymi rekinami w gąszczu i jest 2 razy większa niż jej bracia i siostry w kotniku Smile Teraz mieszka u siostry.
W planach mam jak wiadomo dużej mierze z was 200x50x50 (zastanawiam się nad 55h. Szkło '10 jeszcze się nadaje podobno) i regał. Skalary (para) prawdopodobnie trafią do regału do 88x50x55h. Chyba że ktoś mi podpowie jak włożyć akwarium do regału stojącego we wnęce. Chyba z nim całym Wink - to wtedy będzie większe. M. festivum przeznaczone jest do 500L. Małe kakadu na sprzedaż, albo ze skalarami. Braci otosków dokupię jak już skończą się te przeprowadzki.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(13-02-2013, 15:55 PM)soltarus napisał(a): W planach mam jak wiadomo dużej mierze z was 200x50x50 (zastanawiam się nad 55h. Szkło '10 jeszcze się nadaje podobno) i regał.

To się nie zastanawiaj. Jak masz możliwość to rób wysokie. Tym bardziej, że chodzi Ci to już po głowie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(13-02-2013, 16:08 PM)qbsztyk napisał(a): To się nie zastanawiaj. Jak masz możliwość to rób wysokie. Tym bardziej, że chodzi Ci to już po głowie.

To jest tylko 50 litrów więcej, ale za to dużo większe możliwości później. Najdzie mnie na skalary kiedyś, albo coś większego to też się przyda. No i baniak będzie mniej jamnikowaty jak się pokrywę założy bo zostanie 52 cm prześwitu a nie 47 Tongue Przekonałeś mnie Wink Już się nie będę jak tak zastanawiał Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mi ogólnie aranż się podoba tyle, że strasznie zmniejsza powierzchnie do pływania
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości