• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kilka pytań od początkującego

#1
Jestem początkującym akwarystą i nurtuje mnie kilka pytań, więc ponumeruje je i w miarę odpowiedzi prosiłbym o pisanie ich również z numerkami. Wszystkim wypowiadającym się z góry wielkie Dziękuje.

1.Jeżeli w akwarium panuje ospa to czy moge wsadzić roślinki? (dodam tylko że
wczoraj wpuściłem ichtio tropicala do akwa w celu zlikwidowania ospy i podniosłem temp. do 29 stopni)

2.Jak wyglądają zaloty u kakadu, bo zauważyłem ze 2 z 3 samic obrały sobie miejsca pod korzeniami i siedzą tam od wczoraj a wypływają tylko wtedy gdy samiec koło "norki" przepływa. Do jednej kryjówki nawet wpłynął i tak jakby płetwami chciał wtaczać powietrze. Niestety w kryjówce nie widać ikry. Samiec podpływając pod kryjówki strasznie się jerzy i pokazuje swoje piękno.

3.Czy podniesiona temperatura spowodowana próbą likwidacji ospy mogła nakłonić ryby do wyżej opisanego zachowania i czy ogólnie przy próbie rozmnożenia pielęgniczek podnosi się temperature, jak tak to na jaką i na jak długo i co jaki czas można takie próby przeprowadzać, dodam tylko że w tym akwarium mam ramirezki i kakadu.

4.Czy ułożenie wkładów filtracyjnych w filtrze zewnętrznym ma jakieś znaczenie, jeżeli tak to jak najlepiej go ułożyć. Mój filtr to Aquael unimax 150 i ma 3 komory, i czy warto wsadzić do niego żarówke uv?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę że kiepsko z odpowiedziami na moje pytania, więc może ktoś chociaż na niektóre z nich mógłby odpisać, będę wdzięczny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam, a więc tak;

1. myślę że spokojnie możesz dosadzić jakieś rośliny, a mając na uwadze to że ryby są osłabione chorobą nie robił bym tego. Po co je stresować lepiej poczekać aż wyzdrowieją.
2. Twoje Kakadu myślą o tarle, ale wszystko w swoim czasieSmile
3. Tak podniesienie temperatury może wpłynąć na amory ryb, ale osobiście trzymał bym się jednej temperatury( chodzi mi w tym momencie o hodowle)
4.Oczywiście że ma znaczenie. A lampa to niepotrzebny wydatekSmile
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
1. Też tak myślałem że choroba je osłabi ale z tego co widzę to jest wręcz przeciwnie, i kakadu i ramirezki (tylko ramirezki są chore) są nadzwyczaj pobudliwe i szaleją po całym akwarium.
2. Ok.
3. Trzymam się jednej temperatury, ale ospa spowodowała to że musiałem ją podnieść stopniowo takie wymogi lekarstw i zalecenia na forum wyczytałem.
4. To jak go mam ułożyć np. od tego który ma być na samym dole a który na samej górze. A co do lampy to dużo osób chwali, a zapytałem tylko z ciekawości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=697&pid=8705
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czytałem ten wątek ale nie odpowiada na moje pytania, może tylko na 1 a i tak nie do końca ponieważ zdania są podzielone co do leczenia ospy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(08-02-2013, 13:31 PM)tattooars napisał(a): 4.Czy ułożenie wkładów filtracyjnych w filtrze zewnętrznym ma jakieś znaczenie, jeżeli tak to jak najlepiej go ułożyć. Mój filtr to Aquael unimax 150 i ma 3 komory, i czy warto wsadzić do niego żarówke uv?

ja tych filtrów nie znam, ale z tego co widzę to obieg wody zaczyna się od góry (w większości jest to od dołu) dlatego proponuję od góry (pierwszy koszyk) włożyć gąbke do filtracji mechanicznej (jakaś o większych oczkach) lub np. EHEIM EHFI FIX, następnie w zależności od potrzeb, czyli: ceramika, EHEIM BIOMECH, EHEIM SUBSTRAT PRO, można też włożyć wkłady podobne do zeolitu i na koniec jakąś drobniejsza gąbkę.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości