• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Żywy pokarm - Wrocław?

#1
Czy ktoś posiada wiedzę, gdzie we Wrocławiu można kupić żywy pokarm - np. wodzień, artemię?

P.S. Nie znalazłem odpowiedniego wątku, jak coś to proszę o podłączenie tego pytania gdzie indziej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Trzmiel, ul. Rogowska Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze na Trzebnickiej jest taki jeden mały sklepik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja kupuję żywca w Belio na grobli oraz w Faunie - zoologiczny obok Jyska przed shellem na Brucknera
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
w centrum na orzechowej 35 też widziałem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A w którym sklepie we Wrocławiu jest największy wybór ryb pielęgnicowatych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-02-2013, 09:32 AM)amen999 napisał(a): A w którym sklepie we Wrocławiu jest największy wybór ryb pielęgnicowatych?

Zależy czego szukasz. W każdym z wymienionych jest sporo pielęgnic. Najwięcej widziałem na Orzechowej, lecz na allegro jest paru sprzedawców z ciekawymi propozycjami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Swego czasu bardzo duży wybór pielęgnic był na Nowym Dworze w kakadu obok C.H. Faktory, niestety sklep przeniesiono do dużo mniejszego lokalu i a co za tym idzie okrojono ilość akwarium i sklep na tym stracił.
Spory wybór był zawsze w C.H Młyn w Kakadu obok korony ale jak to w centrach handlowych ceny wygórowane. W koronie jest również mały sklep zoologiczny także przy okazji warto podejść od czasu do czasu mają ciekawe ryby np. Nikaraguańskie czy szmaragdowe. A skoro jesteśmy na psim polu to również nie daleko jest pasaż Polonia na przeciwko black red white, jest mały sklep zoologiczny trochę zapuszczony ale zdarzają się ciekawy ryby.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jeśli chodzi o żywy pokarm to ja zazwyczaj kupuje w sklepie za Pasażem Grunwaldzkim. Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć - trzeba wyjść z tyłu za Pasaż Grunwaldzki, i tuż za Pasażem jest skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Piastowskiej , przy skrzyżowaniu jest urząd pocztowy, sklep jest w tym samym budynku co poczta - pokarm świeży, ciągle mają nowe dostawy, w przystępnej cenie. Sklep Belio też jest ok.

Jeśli chodzi o pielęgnice to ostatnio mają w Koronie w Kakadu - wcześniej mieli fajne cytrynowe o dzikim ubarwieniu - moim zdaniem to nawet nie był A. citrinellus tylko jakiś inny Amphilophus. Teraz mają ziemiojady, kilka gatunków, ze dwa albo trzy, jakieś Viejki itd.

W Koronie jest jeszcze drugi sklep akwarystyczny, taki mały, w środku, na przeciwko Reala. Tam zawsze też coś mają z pielęgnic. Mieli np. H.temporalis, jakieś ziemki, coś z tanganiki, czasem nawet jakieś troche rzadsze gatunki (pamiętam np. muszlowce N.meeli).

No i w okolicach Korony jest jeszcze trzeci sklep - wczesniej wpsomniany przez przedmówców - ten na Brucknera (słabo oznaczony, wiele osób nie wie, że tam jest sklep) - tu zawsze coś ze standardowych pielęgnic - od pielęgniczek, przez paletki, po skośnopręgie.


Podsumowując: We Wro warto wyszukiwać i odwiedzać te mniejsze sklepy, nie tylko duże sieciówki typu Kakadu. Choć w Kakadu w Koronie lub w Kakadu obok Factory też się starają. Jak ktoś się już wybierze w te strony Wrocławia które opisałem, czyli w rejon Korony, to przy Koronie ma do odwiedzenia 3 sklepy, przy Pasażu Grunwaldzkim 2 (od Korony na Grunwald to kilka minut samochodem czy autobusem, więc blisko), a potem wracając z Grunwaldu po drodze można odwiedzić jeszcze Belio Wink

p.s. Częsciowo opisałem rzeczy opisane już wcześniej przed przedmówców Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości