• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Neolamprologus signatus

#1
Wczoraj bylem w Tanganika-Konin i kopiłem 7szt Neolamprologus signatus F1. Ryby w świetnej kondycji. Jedzą suche i mrożonki wiec nie będę miał z nimi problemów Smile podaje link do bardzo ciekawego opisu tych rybek jak by ktoś chciał poczytać http://klub-tanganika.pl/index.php?optio...Itemid=105 . Bo niestety ja jeszcze nie jestem w stanie opisać zachowań tych pięknych ryb. Wklejam fotki moich rybek.


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rybki piękne, mam do nich sentyment, ciekawe obserwacje które starałem się w miarę opisać, jednak do końca jeszcze ich nie poznałem, na pewno kiedyś to nadrobie. Oprócz zdjęć z artykułu postaram się również poszukać u siebie na kompie więcej ładnych zdjęć Smile

życzę ciekawych obserwacji(szczególnie podczas rozrodu)

No i polecam tak jak w opisie, kilka rurek do akwarium Smile można zaobserwować nawet sam moment składania ikry
Pozdrawiam Kuba
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jutro minie tydzień odkąd mam signatusy i zauważalnym ze trafiłem super układ 2+4 lepiej nie można było trafić. jest dominant który opływa wszystkie samiczki i pręży się do nich, drugi samczyk siedzi w swojej muszli albo w kamieniach ale nie jest bardzo ganiany. Zachowanie rybek jest super choć samiczki nie wchodzą do muszelek tylko siedzą przed swoimi domkami, Fajną opcją jest to ze rybki jedzą wszystko ( suche,mrożone i żywe), a jak podchodzę do akwarium i pukam w szybę przed podaniem jedzenia to wszystkie rybki są pod taflą wody i czekają na jedzenie ( głodomory Smile ).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko ładnie pięknie, rybki super, ale dlaczego są w towarzystwie mieczyków czy też platek...? No i wstydziłbyś się takie muszle im dawać, nie masz zwykłych winniczkowych? Dobra, czepiam się, bo Ty tu się rybkami chwalisz, a ja jakieś mam zastrzeżenia na temat zbiornika i obsady. Ja bardzo długo się przygotowywałam do Tangi z muszlowcami i ani przez myśl mi nie przeszło, żeby dorzucać tam jakieś ryby spoza biotopu, było 160l akwa gatunkowe. Szczególnie, że to F1, a nie któreś tam krajowe pokolenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(18-01-2013, 20:57 PM)apri cort napisał(a): Wszystko ładnie pięknie, rybki super, ale dlaczego są w towarzystwie mieczyków czy też platek...? No i wstydziłbyś się takie muszle im dawać, nie masz zwykłych winniczkowych? Dobra, czepiam się, bo Ty tu się rybkami chwalisz, a ja jakieś mam zastrzeżenia na temat zbiornika i obsady. Ja bardzo długo się przygotowywałam do Tangi z muszlowcami i ani przez myśl mi nie przeszło, żeby dorzucać tam jakieś ryby spoza biotopu, było 160l akwa gatunkowe. Szczególnie, że to F1, a nie któreś tam krajowe pokolenie.

Mieczyków już nie ma ( były tylko przez trzy dni), a na muszle czekam bo zamówiłem i czekam na dostawę. Co do przygotowań to już miałem doświadczenie z muszlowcami i Tanganiką ( woda i parametry są ok) a muszle są jeszcze za czasów moich starych muszlowców które miałem jakieś 4lata temu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W dniu dzisiejszym zauwazylem ze jedna par sisnatusow ma male hihi super sprawa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzisiaj moja parka wyprowadziła pierwszy raz maluszki z muszli na sekundę Smile ale już opuściły domek. Zachowanie parki jest super samczyk atakuje wszystko nawet siatkę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hej
Ile jest maluchów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(03-03-2013, 22:02 PM)Sendog napisał(a): Hej
Ile jest maluchów?

jak narazie doliczyłem sie ok 12-15
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moja parka Signatusów wyprowadziła już małe. Poszukajcie maluszków bo są naprawdę malutkie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości