• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Powiększenie obsady

#1
Na początku chcę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na forum.Wink

A więc posiadam akwarium 240 l (120x40x50). Temperatura wody 25 stopni, ph 7, filtracja: Aquarel Turbo Filter 1000 z gąbką i wkładem ceramicznym i oczywiście podmiana wody raz w tygodniu około 30-40 l podłoże to 3cm żwirku chyba 3-4 mm. Z roślinnością kiepsko jak to przy pielęgnicach tylko skromna ilość nurzańca. Jeśli macie jakieś sposoby na "uprawe" roślin przy tych rybkach to chętnie je wypróbuje . Wystrój akwarium to korzenie, kokosy i jaskinie ze skał.

Obsada to pielęgnice :
Parka Cichlasoma amazonarum,
1x Sewerum gold
1x Pielgnica zebra (odmiana ksantoryczna)
zbrojnik lamparci (i jeszcze jeden glonojad. Jaki ? Nie mam pojęcia ale wielkości 4 cm i nie rośnie )

Chciałbym powiększyć moją obsadę. Fajnie było by zobaczyć w moim zbiorniku brzankę rekinią (wiem że inny biotop ale co o tym sądzicie?). Proszę o rade w dobraniu obsady gdyż nie mam doświadczenia z pielęgnicami, i nie wiem jakie ryby mogą pływać chyba z przede wszystkim Cichlasoma amazonarium. Przepraszam jeśli zapomniałem o jakichś niezbędnych informacjach i liczę na fachowe porady gdyż na innym forum nie dostałem żadnych odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Weź sobie miarkę, odmierz na niej 30cm i przyłóż do szyby frontowej swojego zbiornika, do tego wyobraź sobie stadko takich ryb w tym litrażu. "Niebiotopowość" to najmniejszy problem...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
kolega ma na myśli brzankę Tongue
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-01-2013, 14:21 PM)HOLSON napisał(a): kolega ma na myśli brzankę Tongue
Co Ci się nie zgadza? Dla brzanki rekiniej minimalne akwarium to 240 z dodatkowym zerem po prawej czyli 2400. Te stadne, ruchliwe ryby mogą dorosnąć do ponad 30 cm.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ruki wszystko się zgadza, jestem tego samego zdania kilka lat temu miałem brzanki rekinie i zrezygnowałem z nich ze względu na brak warunków, christo tak sformułował posta, że nie do końca wiadomo w czym rzecz. Źle odczytałeś moje intencje Smile
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ruki jakoś zrozumiał bez problemu mojego "nieczytelnego" posta...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czasami mam wrażenie, że na tym forum każdy myśli tylko żeby komuś innemu wkręcić śrubę, pomyślcie nad tym bo ja jako nowy forumowicz kilka krotnie już poczułem się niefajnie mało tego to nie jest tylko moje zdanie. Na innych forach tematycznych tego nie ma... bądźmy milsi to nic nie kosztuje tyle ode mnie....
(sorry za nietematycznego posta) Temat ciach
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ale nie wiem Holson u kogo Ty teraz widzisz jakieś złe intencje w wypowiedzi....
P.S.
Nawet Killi już jest grzeczny, jeszcze tylko worka z cukierkami mu brakuje. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie widzę żadnej niegrzeczności w moim drugim poście tak jak nieczytelności w pierwszym, a co do wkręcania śrub to już trochę za duży na to jestem. PozdrawiamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(06-01-2013, 15:03 PM)Ruki napisał(a): Ale nie wiem Holson u kogo Ty teraz widzisz jakieś złe intencje w wypowiedzi....
P.S.
Nawet Killi już jest grzeczny, jeszcze tylko worka z cukierkami mu brakuje. Tongue

No kółko różańcowe to te forum nie jestSmile Ale są tu ludzie znający się na rzeczy. Ja przez ten czas który spędziłem z wami. W dużym stopniu zmieniłem podejście do akwarystyki, albo jak to nazwać. Dawniej akwarium im więcej ryb tym lepiej, a teraz nawet para ciekawych ryb w mojej trzy setce jest spoko i dużo lepiej by to wyglądałoSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości