• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mała Tanganika 60x40x30

#1
Ostatnio zostało mi wolne akwarium o wymiarach takich jak w temacie. No i postanowiłem żeby zamieszkały w nim po konsultacji z wami ze będą muszlowce. Przedstawię wam teraz akwarium i jego wyposażenie.
FILTRACJA: HANZA Filtr Kubełkowy HW-302 1000 l/h
OGRZEWANIE: Aqua el 100 W
PODŁOŻE : Drobny żwir o malej grubości ale nie pamiętam jakiej Smile
RYBY: exLamprologus signstus F1 6szt. (ryby dopiero zamówione z hodowli)
PS. Nie sugerujcie się rybami bo one tylko są na chwilkę, rybki dla kolegi Smile, muszle wsadzę dopiero w poniedziałek bo nie wiedziałem jeszcze ze będę miał muszlowce ( miały być julidochromisy) na szczęście posłuchałem się kolegów z forum i będą muszlowce Smile. A Co do reszty to czekam na wasze opinie i w poniedziałek wkleję fotkę z muszlami. PRZEPRASZAM ZA JAKOŚĆ ZDJĘĆ ALE BYŁY ROBIONE TELEFONEM :/


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zasypią filtr, o ile nie założysz gąbki na rurę wlotową Wink
O ile w akwarium będzie tylko para muszlaków taki wystrój może być, jeśli jednak będzie ich więcej lepiej byłoby stworzyć jakieś rewiry (czyt. podzielić akwarium kamieniami).
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(05-01-2013, 23:03 PM)bernard napisał(a): Zasypią filtr, o ile nie założysz gąbki na rurę wlotową Wink
O ile w akwarium będzie tylko para muszlaków taki wystrój może być, jeśli jednak będzie ich więcej lepiej byłoby stworzyć jakieś rewiry (czyt. podzielić akwarium kamieniami).

Wiem właśnie miałem problem z tą rurka ale muszę ja skrócić i będzie wszystko dobrze ale już mi sie nie chciało bo było późno. a z tymi rewirami to muszę jeszcze pomyśleć bo rzaczywiscie nie maja za wiele Smile dzięki za rady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ozim, weź włóż do tego akwarium jakieś ładniejsze kamienie. ;-) Szarymi łupkami też można podzielić terytoria.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(05-01-2013, 23:46 PM)piotrK napisał(a): Ozim, weź włóż do tego akwarium jakieś ładniejsze kamienie. ;-) Szarymi łupkami też można podzielić terytoria.

Ale akurat mi się podobają te kamienie i ich nie zmiennie Smile to akurat jest moja stylizacji wiec sam rozumiesz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spoko, ważne, że Tobie odpowiada a dla ryb i tak najważniejsze będą muszle.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(06-01-2013, 01:18 AM)piotrK napisał(a): Spoko, ważne, że Tobie odpowiada a dla ryb i tak najważniejsze będą muszle.

Właśnie wiem, ale i tak muszę porobić im jakieś rewiry żeby był spokój
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
6 sztuk to nie będzie obsada ostateczna - tyle osobników tego gatunku nie może wspólnie mieszkać w takim zbiorniku. Jeśli uda się pomieścic dwie pary to będzie super wynik. Podziel zbiornik jak radzą koledzy na dwa rewiry. Cieszę się, że wziąłeś signatusy.Powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Po wczorajszych rozmowach z wami, dziś naszło mnie troszkę na zmian w mojej Malej Tanganice, dobrze ze jeszcze nie ma ryb to mogę kombinować Smile. A wiec tak jak pisaliśmy skróciłem rurkę od filtra żeby nie została zakopana, poukładałem inaczej kamienie, chyba już powinno być ok żeby rybki czuły się dobrze i za bardzo nie rozrabiały, a nawet jak będą się ganiały to są miejsca na schronienie. fotkę zrobię jak włączy się światło.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak jak mówiłem fotki już są
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości