• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Żywienie ziemiojadów

#1
Witam. Mam pytanie co do diety ziemiojadów.
Wiadomo że to roślinożercy ale np. moje aż się trzęsą na widok ochotkiSmile
Czym karmicie? Może ktoś z Was robi własne pokarmy.
Chętnie urozmaicę i menu.

Pozdrawiam!
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ziemiojady to nie wegetarianie. Można rzec, że to wszystkożercy. Z pokarmami typu ochotka, grubopancerzykowe skorupiaki należy jednak uważać - mogą uszkadzać ich dość delikatne narządy trawienne. Nie oznacza to, że nie wolno ich dawać, ale jeśli już, to z umiarem. Moim skromnym zdaniem te ryby powinny otrzymywać równą dawkę pokarmów roślinnych (spirulina w płatkach etc.) i mięska (mrożonki). Zawartość żołądków wielu ziemiojadów w naturalnym środowisku sporą część stanowią larwy owadów (komarów, chruścików), ale że są to ryby kopiące i przeszukujące detrytus, materia roślinna też im "wpada".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zawsze myślałem że w ich diecie powinno być więcej "zielska".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W sobotę pierwszy raz sporządziłem shrimp mix... Ziemki wprost zabijały się o kazdy kęs. Od teraz to będzie moja główna mrożonka SmileSmile Co ciekawe, biotodomy nawet go nietkneły.. ale moze z czasem się przyzwyczają.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości