• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr RO kilka pytań.

#1
Witam. Co prawda mam 3 posty, ale oficjalnie chciałbym się z Wami przywitać.

Zakupiłem filtr RO, i cytując instrukcję:
"Dla przedłużenia żywotności membrany, niezbędne jest jej przepłukanie co kilkaset litrów pobranej wody czystej poprzez przepuszczenie 8-10 litrów wody z wyjętym ogranicznikiem ścieków"
Stosuje się do tego ktoś z Was?
Dodatkowo "Wkłady (mniemam że węglowy i mechaniczny) wymagają każdorazowego przepłukania po nawet kilkudniowym przestoju."
A jak z tym?

Dzięki za odpowiedź, nie chcę zepsuć RO wiec lepiej zapytać.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja tam nie przepłukuję filtrów i membrany, raz to zrobiłem na samym początku żeby nie zatkać membrany i tyle. A filtr można mieć zalany cały czas, po użyciu zamykasz zawór ten na zasilaniu, a wężyk od odpadu zatykasz np gwoździem i masz filtr zalany cały czas Wink Ja tak robię i mam spokój ...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A wężyk od wyjscia czystej wody też gwoździem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie musisz bo z niego się nie leje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W miare nowy watek to sie podepne... Czy warto kupic ten filtr? http://allegro.pl/filtr-osmoza-vontron-a...00249.html
Czy pasują do tego membrany i wklady innych producentow? Cena swietna, tylko zeby sie nie okazalo ze za rok, dwa to bedzie tylko kolejny grat w szafce pod akwa Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam ten zestaw chyba z drugi miesiąc. Na razie dała całkiem ładnie. Przepuściłem już przez niego setki litrów wody. Mam cztery akwaria o łącznej pojemności ponad 600l. Wydaje mi się, że membranę spokojnie można będzie założyć inną w razie potrzeby
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
a ja przepłukuję,co mi to szkodzi,skoro tak zalecaja to chyba musi coś w tym być.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podpinam się pod podobny temat. Mam pytanko. W kuchni mam filtr ro w szafce, na wysokości ok 80cm. Chciałbym wypuścić wylot z Ro przez szafkę, później 2m do góry na wysokośc framugi, później 4m po górze ze spadkiem do akwarium, zejście do baniaka ok 1metra. Mocno spadnie produkcja ro?    
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
u znajomej długość wężyka to około 8 m, ale modelu filtra Ci nie powiem, jaką masz przepustowość??
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja mam filtr 75GPD. Z tego leci lekkim ciurkiem. To ma tak mała wydajność, że 10m wężyka nie stanowi praktycznie żadnego oporu dla takiej ilości wody. U siebie mam puszczone z kuchni do akwa listwmi przypodłogowymi. Nie wiem jaka jest łączna długość tej instalacji ale coś blisko 10m. Nie zauważyłem znaczącego spadku (i tak małej) wydajności.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości