• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do zbiornika

#1
Hej
Ciagle szukam inspiracji do nowego zbiornika 120x50x50 i zastanawiam się co do niego podać. Myślałem też na Malawi.
Zbiornik nie jest duży, a wybór gatunków dość konkretny. Prosiłbym o opinie, które z gatunków można połączyć w tym baniaku.
Wybór padł na :
Metriaclima zebra Gold Kawanga lub Maison Reef (roślinożerny bandzior i do tego dość spory)
Cynotilapia afra (raczej wszystkożerny i nie tak agreswny jak w/w ?)
Pseudotropheus demasoni (jak pierwszy ale mniejszy)

Czy te trzy połączone gatunki to nie będzie przesada? (około 18 szt.)
Czy może jednogatunkowe?
zbiornik ma być w typie szkiełka aarseta
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=190

Porszę o podpowiedzi.

Przy okazji nie wiecie co dzieje się ze stroną Klubu Malawi? nie otwiera się u mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem Maison Reef odpada, zbyt mały zbiornik. Cynotilapia afra też raczej odpada z powodu innych preferencji żywieniowych. Może Metriaclima zebra gold Kawanga w układzie 1+3 i do tego stadko 10-12szt Pseudotropheus demasoni? A najlepiej to jednogatunkowo z demasoni Smile
Ze stroną Klubu Malawi wszystko ok.
http://forum.klub-malawi.pl/search.php?searchid=2517
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czyli wyjściowo gold Kawanga 6 szt + 12 szt demasoni może być tak?
Bardzo ujęła mnie ta Kawanga i chciałbym ją poobserwować.

Hmm w ogóle nie mogę wejść na stronę KM
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(26-11-2012, 13:31 PM)Sendog napisał(a): Czyli wyjściowo gold Kawanga 6 szt + 12 szt demasoni może być tak?
Myślę, że tak, chociaż demasoni na początek wpuściłbym 15 szt.
Może spróbuj wejść przez serwis KM:
http://www.klub-malawi.pl/

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Faktycznie piękna ta Metriaclima. Bardzo jestem ciekaw jak współgrałby ten gatunek z demasoni. Mam nadzieję, że zrealizujesz ten projekt!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zdecydowanie staram się unikać układu z jednym samcem - to duże ryzyko jezeli samiec padnie z jakiegoś powodu i cięzko będzie ponownie zdobyć osobnika tego gatunku.
Cóż zaczynam działać. Kanmień jutro odbieram. Co do ryb jeszcze się nie zdecydowałem ale chyba taka wersja zostanie.
aarset coś jest nie tak z serwerm na którym jest Malawi Klub. Z wielu różnych komputerów i adresów IP są problemy z wyświetleniem strony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(27-11-2012, 20:46 PM)Sendog napisał(a): aarset coś jest nie tak z serwerm na którym jest Malawi Klub. Z wielu różnych komputerów i adresów IP są problemy z wyświetleniem strony.
Powinno już być ok. Był jakiś problem z dns'em, cokolwiek to znaczyHuh

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
działa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Decyzja jest - zbiornik dwugatunkowy. Wybrałem Pseudotropheus demasoni 12 szt młodych + 7 szt. Metriaclima msobo magunga. Jak się okazało gold Kawanga jest dość trudna do zdobycia więc nie będe wariował na jej punkcie (chyba już zwariowałem Smile ).
Boję się, że to trochę za dużo ryb i myślę, że będzie trzeba zredukować obsadę po podrośnięciu ryb. Obawiam się, że więcej jak dwa samce magunga nie będą spokojnie funkcjonowały, a i demony też chyba będą musiały być zmniejszone - narazie jednak zaczynam od takiej obsady.
Demony z trzech źródeł już zamówione.
Do zbiornika wybrałem bazalt + gałęzie wierzby mandżurskiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Już jestem ciekaw aranżacji. Moim zdaniem 12 szt demasoni to minimum. A co do magungi, to u mnie koegzystują 2 samce plus trzy samice, ale ryby pływają u mnie już 2,5 roku. Przez ponad półtora roku miałem układ 5+5, przy czym to samice były zdecydowanie bardziej agresywnie nastawione do siebie.
P.S. Mogę popytać o gold Kawangę. Z tego co się orientuję, to znajomy ma narybek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości