• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [86,4L] Tanganika

#1
Akwarium 75x36x32cm
Podłoże Szary piach + zmiażdżone muszle winniczka
Filtracja Aquael Fan 1 Plus
Oświetlenie 11W E27 6500K

Długo nie wiedziałem co zrobić z tego akwarium. Z jednej strony miałem A. barlowi Rukiego, z drugiej mogłem poczekać na jego P. taeniatus, a jeszcze gdzie indziej miałem możliwośc kupna A. njisseni.

Już dawno zdecydowałbym się na to, by to akwarium nadal funkcjonowało jako Tanganika, ale ryby które mnie interesowały nie były dostępne.

Szarooka Asia zaproponowała mi Altolamprologus compressiceps sp. "Shell" F1 więc bardzo pomogło mi to w decyzji co dalej Smile

Jeżeli uda mi się dorwać ExL. simmilis, to prawdopodobnie spróbuje połączyć te dwa gatunki ze sobą w zbiorniku. Jeżeli jednak nie znajde tych ślicznych rybek, to zadowolę się WF/F1 ExL. multifasciatus

Jeżeli chodzi o aranżacje, to powstała dzisiaj, dlatego woda jest jeszcze trochę mętna. Na pewno dojdzie drugie tyle muszli i zastanawiam się również nad wstawieniem jakiegoś większego otoczaka na lewą stronę zbiornika.



Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwarium mnie nie powala, jakoś nie pasują mi te kamloty.
Ale nie mogę się doczekać by zobaczyć ten baniak z rybami. Tongue


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Domino a jak wyobrażasz sobie Tanganikę? Bo Tanganika to z reguły same kamienie i muszle .... polecam obejrzeć filmiki z tego biotopu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pewnie chodzi o to, że jednak kamienie są typowo rzeczne.
Niestety, piaskowce, które były poprzednią aranżacją zajmowały za dużo miejsca, a żal by mi było tak ładne kamienie łupać na mniejsze.

Ja również nie mogę sie doczekać ryb. Pyski Altolamprologusów zawsze bardzo mi się podobały
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-11-2012, 21:18 PM)5pirit napisał(a): Domino a jak wyobrażasz sobie Tanganikę? Bo Tanganika to z reguły same kamienie i muszle .... polecam obejrzeć filmiki z tego biotopu Wink

Wyobrażam sobie tanganike z kamieniami, ale te jakoś mi nie pasują, można by ułożyć je jakoś inaczej. Ale baniak ma się podobać właścicielowi. Big Grin


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pley otoczaki zostaw, tak jest bardziej naturalnie. W Tanganice w większości kamienie są obłe niż zaostrzone (o ile mogę użyć takiego określenia.

Jak dla mnie jest super, i muszli bym nawet więcej nie wrzucał, daj pokopać rybom. Ja u siebie nawaliłem ponad 100 muszli co zakryło w większości dno, do tego kamienie to w ogóle nie miały gdzie kopać, tym bardziej, że być może będziesz brał multiki a one uwielbiają piach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Głównymi rybami bedą Alto, ale ktoś na KMT ma brevisy do oddania, więc kto wie Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podoba mi się Smile
zapowiada się ciekawie Wink
Pozdrawiam Kuba
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak woda się wyklaruje, to będzie to piękne muszlowisko. W tego typu akwariach nie da się zbytnio poszaleć z aranżacją, ale uważam, że twoje akwarium będzie się świetnie prezentować. Decyduj się na Alto (dlatego, że bardzo mi się te ryby podobają Smile)! Nie wiem jednak, czy nie ma zagrożenia, że kolonijne "multiki" nie zdominowałyby tych spokojnych muszlowców? A co myślisz o T. vitatus "shell"? Ja je uwielbiam.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
T vittatus "shell" również są w posiadaniu Asi Szarookiej i nawet chyba mi je proponowała jako towarzystwo do moich Alto.
Niestety nie mam doświadczenia z tanganiką wielogatunkową, więc musiałby się udzielić ktoś bardziej obeznany ode mnie.

Jeżeli Połączenie Alto z multikami ma się nie sprawdzić, to w ostateczności jestem skłonny kupić Telmatochromisy. Mi również się podobają Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości