• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: zakładanie dużych akwariów

#1

Nie wiem czy juz było, ale na kanale NatGeoWild 11.11.2012 o 18.00 - Specjaliści od Megaakwariów (Fish Tank Kings). Może się komuś kumulacja trafi to będzie jak znalazł :-)
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
O, dzięki. Widziałem artykuł o tych gościach w TFH, i ciekaw jestem, jak wygląda ten program. Mam nadzieję, że do tych megaakwariów wkładają mniej plastikowych koralowców niż było widać w tym artykule Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chyba jedynymi organicznymi rzeczami w tych akwariach są ryby i woda....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(11-11-2012, 19:07 PM)Ruki napisał(a): Chyba jedynymi organicznymi rzeczami w tych akwariach są ryby i woda....

Przestałem oglądać po 20 minutach...Faktycznie - jak ktoś zrobi sztuczne ryby (Czy ichtioidy śnią o elektrycznych ślimakach?) to zrezygnują z prawdziwych. Ehhh....
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czyli tak jak myślałem. Szału ni ma. Szkoda.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szału ni ma bo oczekiwaliśmy akwariów bardziej zbliżonych wyposażeniem do naszych Smile
Jednak nie ma co przesadzać z tym narzekaniem na plasktik w akwarium, to nie są akwaria dla miłośników, większość tych realizacji to zachcianki ludzi, którzy nie mają pojęcia nawet jak prawidłowo karmić ryby. To jest zwykła komercja w celu dekoracyjnym i nawet jeżeli miały by w takich zbiornikach pływać sztuczne ryby to było by to tylko z korzyścią dla tych co jeszcze się uchowały w naturze Smile

Nie wyobrażam sobie takich realizacji z żywą rafą, to był by horror dla tych stworzeń.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Oczywiście, zupełnie zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem. Poza tym w Ameryce Akwaria morskie są tak popularne jak u nas 112L z molinezjami, o ile nie bardziej. Poza tym amerykanie mają inne podejście do akwarystyki... które mnie zupełnie nie odpowiada. Dobrze, że czytałem o tym wcześniej bo przynajmniej się nie zawiodłem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podejście mają faktycznie dziwne Smile zaraz przypomniały mi się zdjęcia, które mi kiedyś podesłałeś http://www.gcca.net/forum/17-fish-pix/29...nourissati

Ja tam lubię takie programy chociażby ze względu na rozwiązania techniczne, niestety jak to bywa w amerykańskich relacjach widać jak wyolbrzymiają nieistniejące problemy, z którymi oczywiście tacy specjaliści szybko sobie radzą Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9

Uprzedzony przez Piotra, że produkt może zawierać niemałe ilości plastiku liczyłem właśnie na tą część "techniczną". Niestety kolejny raz zobaczyłem podejście 'zróbmy z igły widły a potem pokażmy jacy jesteśmy super rozwiązując problem' i dałem sobie spokój. Pewnie włączę następny odcinek, żeby zobaczyć co będzie, ale oczekiwania będą duuużo mniejsze. W sumie jak na tą telewizję to i tak fajna odmiana, bo co włączę to hieny, bawoły, lwy, słonie, hieny, bawoły, lwy, słonie. Na zmianę albo polują albo się.... rozmnażają.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Macie jakis przyklad tego podejscia amerykanow do akwariow?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości