• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 25l- kilka pomysłów na obsadę

#1
Witam

Leży mi wolne 25l akwarium o wymiarach 40x25x25 i chciałbym coś w nim urządzić ciekawego. Mam kilka pomysłów na Azję tylko nie mogę zdecydować się na obsadę. Przeglądam forum i wpadłby mi w oko Dario dario. Są w ogóle do dostania u nas i jak urządzonego baniaka potrzebują, z tego co widziałem to dość mocno zarośnięty.

Ma ktoś z Was te ryby??? Co może o nich powiedzieć, jaka konfiguracja w takim akwarium itp???

Byłbym wdzięczny za opinie.

Zawsze też miałem sentyment do Prętników karłowatych i one również chodzą mi po głowie, ale nigdzie nie mogę znaleźć filmików z ich naturalnych siedlisk, jak urządzić baniak w tym przypadku ???

Ewentualnie co innego do takiej bańki ???

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Prętniki odpadają, za mały litraż. Dobry na zbiornik tarliskowy Wink
Dario dario w układzie 1+1. Zbiornik CW, dużo kryjówek - korzenie/gałęzie (małe) sporo roślin, podłoże piasek. Może prościej - jak mały zbiornik CW dla Apisto Big Grin i już wiesz o co chodziSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Spoko, dzięki, a gdzie można dostać Dario dario ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czasami się trafiają, trzeba szukać, mój kolega co je miał już nie ma i nie wiem kiedy będzie miał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na dno polecam Ci Pseudolaguvia ferruginea ;-) Bardzo ciekawe sumy. Dario dario tez powinienem mieć niedługo ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ok to daj znać jak będziesz miał. Do tego może jakaś ławiczka z Rasbory tylko jakiej ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(31-10-2012, 15:43 PM)ziemian napisał(a): Ok to daj znać jak będziesz miał. Do tego może jakaś ławiczka z Rasbory tylko jakiej ???
Bez przesady to tylko 25l, parka Dario wystarczy.

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Małej Smile Jest ich trochę. Tylko pamiętaj, że to tylko 25 litrów, wody będzie niecałe 20 litrów. Ja bym dał Dario dario tylko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Spoko Panowie, wiem, że wody wiele nie będzie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości