• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Małe pielęgnice

#1
Witam serdecznie
Tak mi po głowie chodzi od jakiegoś czasu małe BW z pielęgnicowatymi. Szczerze powiem, że nie mam miejsca na nic większego postawić w mieszkaniu bo mam już 4 zbiorniki i ograniczyć bym się chciał do maksimum minimum jeśli chodzi o litraż.
Proszę więc Was o to byście mi doradzili jakie najmniejsze pielęgnice mógłbym wsadzić do zbiornika o powierzchni dna 50x50 i 30h. Myślę, że takie gdzieś bym jeszcze upchnął w szafce pod 432l, no chyba, że moja lepsza połówka kazałaby mi się tam przeprowadzić za sam pomysł postawienia kolejnego zbiornika Big Grin Big Grin Więc znawcy pielęgnic do dzieła.

Z góry dziękuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz filtr RO?:>
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam filtr RO Wink Bez RO by się nie obeszło Wink
Kontynuuj, kontynuuj Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dno 50x50 pozwala na wpuszczenie haremu 1+2 jakiś mniejszych i średnich pielęgniczek, przykładowo A. eremnopyge, gibbiceps, mendezi, gephyra czy A. elizabethae.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeszcze jakieś by weszły?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W sensie więcej pielęgnic? Przy dnie 50x50 układ 1+2 to maksimum. A jeśli chodzi o gatunki to jeszcze z kilkoma możesz spróbować. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Żadnych zup rybnych nie będziemy robić Tongue
W sensie inny gatunek oczywiście. Z maluszków podobają mi się Pelvicachromis pulcher, ale to chyba minimum 80cm długości.
A i zaznaczę, że rozmiar akwa podałem tak na oko bo nie wiem co mi się zmieści pod szafkę wromak 200x60.

@Killifish namówiłeś to teraz pomóż! Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hmmm, barwniaczki powiadasz. Smile Przy takim dnie mógłbyś spróbować z parą N. transvestitus. Reszta barwniaków jest mniej czarnowodna niż pielęgniczki- inna charakterystyka wody, najlepiej nie schodzić z pH poniżej 6.0. Wink
Najlepiej poczekać, aż będziesz znał dokładne wymiary baniaczka który się zmieści. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dawid - namówiłem i widzę, że Ruki sobie radzi, bo jak inaczej? Big Grin i ja się podpisuje pod każdym jego słowem, powiem więcej, podpisuje się w ciemno Big Grin <Tylko teraz Ruki nie pisz jakiej bzdury, albo że kogoś kocham czy coś Wink >.

Będziesz znał wymiary to pogadamy, dostępność jest duża i tak serio to sam musisz wybrać gatunek - kwestia gustu Smile a Ruki, pod którym się w ciemno podpisuje, powie czy dobrze czy źle. Jak dojdziemy do aranżu, to moje i jego wypowiedzi względem syfu na dnie dzielimy przez 3 i wtedy jest normalnie Big Grin jednak jak chcesz zaobserwować najciekawsze zachowania to nie dzielisz ilości syfu Smile
Damy radę, bo widać wiesz o co biega.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Myślę, że jedynie długość zbiorniczka może się nieznacznie powiększy o jakieś max 10cm.
A z tym moim wyborem to nikt inny za mnie tego nie zrobi, ale jednak chciałbym widzieć w czym mam przebiera. Wy tu znawcy więc z pewnością coś ciekawego doradzicie. No i fajnie by było gdyby były to mali terroryści, nie lubię spokoju w zbiornikuBig Grin Ryby bez charakteru to jak baba bez cycków, żadna frajda czyli Big Grin Big Grin Big Grin
Z aranżami nie jest najgorzej, potrafię zrobić niezły bałagan w zbiorniku Big Grin

Odbiorę aparat z naprawy to pokaże Wam moje kałuże.

Edit: Znalazłem taką o to rybkę, całkiem sympatyczna. Z opisy na stronie importera jest napisane, że lubi wodę zabarwianą ekstraktem z torfu, rośnie do 8cm i zamieszkuje niewielkie rzeki. Woda miękka i pH w granicach 6,5 czyli da się zrobić. Co Wy na to?
Edit2: No tak Dawid, zapomniałeś dodać nazwy Big Grin Chodzi mi o Pelvicachromis taeniatus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości