• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300] Ameryka narazie bez pomysłu

#1
[attachment=4180]
Witam właśnie wystartowałem z nowym zbiornikiem [120x50x50]
Filtracja - JBL 1501
Oświetlenie - 2x39W [Sylvania -Aquastar i Grolux]
Grzałka - brak temperatura w domu nie spada poniżej 23*C
Podłoże - mieszanina żwiru i piasku
Dekoracje - pare otoczaków i korzenie [których dojdzie jeszcze kilka]
Flora:E.Tanzende
E.Hart
E.Kaliebe
E.Ocelot
Pistia
Dojdzie nużaniec
Fauna: brak pomysłu może coś podsuniecie



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widać już zbiornik, zatem zapytam:
1. Jakie parametry wody?
2. Kiedy zbiornik zalany?
3. Idziesz bardziej w stronę CA czy SA?

Mam jeszcze ciekawy pomysł ale zbiornik jest odkryty i tu pojawia się problem. Chyba, że zastosujesz ładnie maskowaną listwami siatkę na komary, ja stosuje na zbiorniki otwarte czasami - jeśli nie ma roślin pływających.
Musisz nam trochę pomóc, czy bardziej duże pielęgnice, czy mniejsze + towarzystwo do nich. To już sprawa gustu. Od tego zależne również ogrzewanie, bo 23 to w wielu przypadkach za mało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-09-2012, 11:29 AM)Killifish napisał(a): Widać już zbiornik, zatem zapytam:
1. Jakie parametry wody?
2. Kiedy zbiornik zalany?
3. Idziesz bardziej w stronę CA czy SA?

Mam jeszcze ciekawy pomysł ale zbiornik jest odkryty i tu pojawia się problem. Chyba, że zastosujesz ładnie maskowaną listwami siatkę na komary, ja stosuje na zbiorniki otwarte czasami - jeśli nie ma roślin pływających.
Musisz nam trochę pomóc, czy bardziej duże pielęgnice, czy mniejsze + towarzystwo do nich. To już sprawa gustu. Od tego zależne również ogrzewanie, bo 23 to w wielu przypadkach za mało.

1. Jeszcze nie mierzone
2.Zbiornik ma 4 miechy wcześniej był LT został wyczyszczony z ziemi i zalany jeszcze raz
3.Właśnie sam nie wiem chce dać raczki cambarellus i dlatego bardziej bym się skłaniał ku mniejszej spokojniejszej obsadzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
1. Zatem warto zmierzyć, bez tego dalej nie da rady.
2. Zalany tą samą wodą, filtry także aktywne?
3. Raczki powiadasz, no to daje nam wyzwanie, bo raki te żyją w stosunkowo twardej wodzie, ale w naturze, przy dnie, w dużych pokładach liści woda jest już miękka i one na takim pograniczu żyją. Zatem koniecznie musisz znać parametry wody.
Teraz pytanie do znawców CA czy jakieś pielęgnice z tego jeziora mamy? PiotreK? Wink

Ja raczej mieszać środowisk nie lubię, zatem nie doradzę innych ryb, taki już jestem gad Wink

Jeśli są ryby które w tym zbiorniku, zakładając, że woda jest ok, dadzą radę z raczkami, a raczej raczki z rybami, to może to być bardzo ciekawy biotop.
Jeśli nie, to radzę się zastanowić nad raczkami i wybrać dla nich inny zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ph 7.5 na reszte testw muszę poczekać więc zostaje tylko CA a bez raczków co proponujecie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie moge edytowac wiec sorka za posta pod postem, a wiec raczej bede skłaniał sie w strone CA ale z paroma roślinami co wo obsady napewno bedzie
-T. Meeka
-jak sie uda zdobyś mieczyk zielony
- i zastanawiam się miedzy Cryptoheros sajica a Heros severus może coś doradzicie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
woda pociemniała od drewna i dostałem pare meek od ziomka, ale teraz ph spadło i nie wiem czy nie będzie trzeba rozważyć innej obsady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mierzysz ph? Jakie masz teraz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
było 7,5 spadło na 6 innych testów obecie nie posiadam wiec dla CA za mało pewnie drewno bedzie jeszcze długo barwić więc muszę zastamowić się nad odsadą może pójde w skośnopręgie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
I jak się sprawy mają? pH nadal szaleje?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości