• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :)

#1
Ha, nie bardzo wiem gdzie wrzucić filmy z Morza Czerwonego - więc wrzucam w dział "Afryka" Wink

Wreszcie doszedł do skutku mój wyjazd do Egiptu - z kamerą, obudową podwodną, a nawet oświetleniem, które koniec końców okazało się niepotrzebne Smile Zapraszam na serię filmów pokazujących piękno rafy koralowej, oraz - nieco szczegółowiej - kilka wybranych, fajnych stanowisk na rafie Smile


Wstęp - omówienie sprzętu do filmowania:




Pierwsze sfilmowane stanowisko rafowe:




Miłego oglądania, następne filmy w drodze! Smile
Piotr K.

telewizja akwarystyczna
Definite Aquascape TV
www.definiteaquascape.tv
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pełen szacun Piotrze Smile
Już chcę więcej...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gratuluję sprzętu i wyprawy.

Chciałbym jednak coś więcej dowiedzieć się o samej kamerze, teraz już nią nie kręcisz to może pokaż co to za sprzęt albo jakiegoś linka z danymi zamieść Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(08-09-2012, 08:14 AM)filas napisał(a): Chciałbym jednak coś więcej dowiedzieć się o samej kamerze, teraz już nią nie kręcisz to może pokaż co to za sprzęt albo jakiegoś linka z danymi zamieść Smile

Filmuję zawsze tą samą kamerą, więc nie mogę jej sfilmować Smile To Sony cx550v, wersja z USA, czyli 30 klatek na sek. Zalety: szeroki kąt widzenia (bardzo ważne pod wodą), świetna jakość w słabym świetle (bardzo ważne pod wodą i przy filmowaniu akwariów) oraz całkiem przyzwoite funkcje manualne, dające wystarczającą kontrolę nad filmowaniem. Wady: jest tak mała, że nikt mnie nie traktuje poważnie gdy przychodzę na jakieś stoisko na targach, i mówię że jestem z telewizji Wink W świadomości zwykłych ludzi reporter = kamera wielkości małej armaty, najlepiej na wielkim statywie Smile
Piotr K.

telewizja akwarystyczna
Definite Aquascape TV
www.definiteaquascape.tv
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podoba mi się, jak zwykle z resztą.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pytałem o kamerę ponieważ brakuje mi w Twoim filmie ujęć z bardzo bliskiej odległości, musiał byś pomyśleć również o jakiejś kamerze do filmowania w makro. Wiele ciekawych stworzeń morskich dopiero z zupełnego bliska oddaje swoje piękno i niecodzienne zachowania.

Tak czy inaczej zazdroszczę Tobie tego co robisz Smile - dobra robota.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zapraszam w bardzo fajny rejon do nurkowania i robienia filmow rafy koralowej tj. na Malte. Ja niedawno widzialem mala Osmiornice. W kazdym miejscu mozna tutaj uprawiac snorkeling i nurkowanie. W sezonie sa loty z Wro i Krk - Ryanair. Moze nawet udalo by Ci sie zanurkowac gdzies blisko Filfla. Smile Pozdrawiam i dzieki za filmik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo poważnie myślałem nad wyjazdem na Maltę na przełomie wrzesnia/października na krótkie wakacje, ale drobna zmiana planów i wakacje trzeba była odłożyć. I skoro już offtopujemy, to napisz proszę jak z pogodą na Twojej wyspie w tym okresie? Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Teraz da sie zyc. Smile Lipiec/sierpien nie da sie, albo siedzisz w morzu caly dzien, albo siedzisz bez ruchu i sie pocisz. Big Grin Noce sa najgorsze 27/28, a mieszkaniu pewnie z 29/30. Big Grin W tej chwili sie troche ochlodzilo, noce chlodniejsze tak z 22 stopnie, wiecej chmur, wiec wiecej cienia. Tutaj podobno do Grudnia jest dosc cieplo. Co jakis czas pewnie beda sie teraz zdarzac opady ale tutaj to jest rzadkos, oproz zimy, ktora trwa od Stycznia do Marca. Smile Zapraszam na Cisk-a Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na pewno kiedyś odwiedzę tę wyspę, bo jakoś mnie tam ciągnie i wychylimy Ciska albo dwa Smile
Ale niestety nie w najbliższym czasie, bo niebawem mam zamiar inną, nieco większą wysepkę pozwiedzać Smile
No ale koniec offtopu Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości