• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l][Rio Essequibo] Akary paskowane-''żółte'' wody Gujany

#1
Witam, prezentuję wam zbiornik, który powstał wczoraj Smile Będzie to w niedługiej przyszłości dom dla akarek paskowanych. Woda jest dojrzała, przełożona z innego zbiornika Smile Akwarium ma odwzorowywać rzekę Essequibo w Gujanie.
Oto zbiornik(fotki średniej jakości, muszę znaleźć lepszy aparat, w rzeczywistości woda ma żółty kolor Wink):

[Obrazek: scaled.php?server=21&filename=zdjcie0136...es=landing]

Informacje:

Sprzęt

Filtr FZN 3
Oświetlenie 2x18W
Grzałka 100W


Obsada

7 kirysków panda
2 młode samce gupiki
zbr. niebieski
kilka/kilkanaście helenek (szukam kogoś, kto mógłby je przyjąć, jeśli ktoś chętny-PW)
Planuję: 1+2 akary paskowanej

Rośliny

Jak narazie tylko rzęsa wodna. Poszukuję Vallisnerii i żabienic Wink

Woda nie nalana do pełna, być może znajdę pstrążenice marmurkowe, wtedy będzie im potrzebne trochę miejsca do skakania.


Pandy nie przejmując się przeprowadzką, natychmiast złożyły ikrę Smile
[Obrazek: scaled.php?server=402&filename=zdjcie013...es=landing]


Jak narazie ubogo, ale z biegiem czasu akwa będzie wypełnione korzeniami i roślinami.

Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Aktualka. Doszło kilka echinodorusów, i korzeń. Postanowiłem, że nie będę tu już wsadzał nurzańca, lecz jeszcze z kilka żabienic-to da myślę dobry efekt Smile Na razie dalej ubogo, bo bida w sklepach. Żeby wpuścić Anomale będę musiał zrobić jeszcze kilka kryjówek.(przepraszam za jakość, ale porzyczyłem wujkowi aparat, i nie mam czym zbytnio robić zdjęć Big Grin)

[Obrazek: scaled.php?server=824&filename=kopson.jpg&res=landing]

[Obrazek: scaled.php?server=838&filename=zdjcie014...es=landing]


Proszę o ocenę, jak to według Was na razie wygląda.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jako że nikt nie chce mówić to będę pierwszy Smile Na razie wygląda to skromnie i nieco sztucznie. Dodanie tła (najlepiej czarnego) na pewno poprawi efekt. Do tego jeszcze więcej korzeni i będzie ok.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak jak Paweł tło daj, grzałke na tył lub w róg na pionowo. Aranż nawet mi się podoba, tylko trochę patyczków, liści i może być całkiem przyjemnie. A żabienice jak się rozrosną ładnie wypełnią akwarium.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-09-2012, 21:12 PM)Zimna Zośka napisał(a): Tak jak Paweł tło daj, grzałke na tył lub w róg na pionowo. Aranż nawet mi się podoba, tylko trochę patyczków, liści i może być całkiem przyjemnie. A żabienice jak się rozrosną ładnie wypełnią akwarium.

Tło zrobię ze styropianu Smile Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Patyki i liście też dojdą. Co do grzałki, to wszystko zakryją żabienice (zamierzam jeszcze dokupić kilka sztuk), tyle że nie miałem czasu na razie się wybrać.
Pozdrawiam, dzięki za opinie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A jak robisz zdjęcia, obojętnie jakim aparatem, to zasłoń czymś przestrzeń między lustrem wody a lampą, to strasznie prześwietla zdjęcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No dajesz Bobix,to akwa ma być lepsze niż to na SA Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Narazie jest zbyt sterylnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cos dodasz oprocz tych zabienic z roslin? Mi sie podoba, taki minimalizm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dodam jedynie pistię jak znajdę Smile Możliwe że dokupię jeszcze kilka żabienic, ale więcej roślin nie planuję. Po prostu nie chcę robić buszu Smile Jak na razie przyznam rację, że pusto i sterylnie, ale jak pojadę na grzyby to trochę gałęzi przywiozę, liści jednak tutaj nie będzie, z racji tego że pandy miały by mniej podłoża Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości