• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Malawi corner obsada i aranż

#1
Koledzy. Dwa pytania. Jaką obsadę proponujecie do zbiornika ok 220l. tylko że corner.zdaje się R80 wysokośc 50 szkło 10.
Zależy mi na tym by "upchnąc" tam z 10 szt. wydaje mi się że przy malawi to możliwe ale zdaje się na was.
A drugie pytanie odnosi się do wapienia. Mam fajne wapienie krajowe, czy ktoś z was takie używał? Jak wpływają na parametry tzn. do jakich wartości wapień podniesie ph i twardości. Jeśli to istotne to zamierzam go dac max ok. 40 kg. Oczywiście sobie namocze ten posiadany i zmierze, ale tww pewnie zmienia się powoli więc z niecierpliwości pytam.
Nie wiem co mi odbiło z tą afryką?!
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
wapień jak najbardziej na TAK

tu jest moje byłe malawi tylko z wapieniem :



możesz tam mieć 10 szt. pyszczaków, najlepiej 1, max 2 gatunki, ale gatunki "pasujące do siebie"

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Siema. Flowerki rosną? już to kiedyś widziałem, ale dzięki. Większy problem jest z obsadą ale już zaczynam ogarniac.
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
rosną Smile
niektóre juz mają po 10cm i zaczynaja sie wybarwiać Smile
ale zjadają sie nawzajem bo rosną nierównomiernie i te najmniejsze mają po 3cm

jaka obsadę planujesz ?

może same saulosi albo demasoni
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Prawie trafiłeś. Myślałem o pseudotropheus saulosi chętnie "Coral" 3+9
Lub saulosi 3+6 i do tego 1+2 caeurelus Yellow lub lodotropheus sprengerae.
Nie mam pewności, czy tak będzie dobrze?
Zbiorik jest nietypowy ale od przedniej ściany jest prawie 130cm szer. Więc przy odpowiednim ustawieniu w zbiorniku może się uda wstawic kilka samców.
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
yellow mięsożerca

coral brzydkie Smile ładniejsze te zwykłe saulosi, przynajmniej moim zdaniem
pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Najlepszym rozwiązaniem będzie zbiornik jednogatunkowy. Może być z Pseudotropheus saulosi, tylko mniejsza ilość 3/6-7. Może uda się utrzymać trzy samce, tylko nie wiadomo jak długo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-08-2012, 13:35 PM)aarset napisał(a): Najlepszym rozwiązaniem będzie zbiornik jednogatunkowy. Może być z Pseudotropheus saulosi, tylko mniejsza ilość 3/6-7. Może uda się utrzymać trzy samce, tylko nie wiadomo jak długo.

To może od razu dac dwa samce i siedem,osiem samic. Albo po 1+3 a dwa gatunki.
zajmujące różne strefy.Jestem troche zielony z Malawi. Dlatego pytamShy
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Z reguły bywa tak, że łatwiej jest utrzymać trzy samce niż dwa. Co wcale nie znaczy, że nie zostanie tylko jeden.Sad Będziesz kupował dorosłe ryby, czy młode? Ryby z grupy mbuna w większości zajmują te same skaliste strefy, tak więc jak już pisałem, lepiej pozostać przy jednym gatunku w większej ilości. Są owszem i ryby pływające w toni, ale nie nadają się do Twojego zbiornika, jest zbyt mały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
O i to jest logiczna odpowiedź. Choc myślałem właśnie, że coś z toni wodnej właśnie się nada.
Tylko i wyłącznie młode osobniki. Mam wtedy komfort psychiczny że sie będą odpowiednio rozwijac bo ja o to zadbam.
Nie uściślałem tego wcześniej bo brałem za oczywiste.Więc jaki gatunek proponujesz i ile tego wpuscic? Nie upieram się na saulosi. Jeśli ma byc jeden gatunek to pewnie jest jeszcze kilka opcj pod względem wielkości lokum i lokatorów?
Chciałbym aby zbiornik miał niezbyt mocne oświetlenie diodowe/ taki półmrok, chyba wapiene bo już je mam nawet już porośnięte lekko glonem bo moczyłem je na słońcu i jasny drobny piach. Co by do tego pasowało?
Zaraz się okaże, że to nie malawiTongue
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości