• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 160x40x45h - obsada

#1
Witam ! Mam nieduże szkiełko o wymiarach 160x40x45 w którym aktualnie pływa zbieranina wszytkiego...
Mam zamiar pozbyć się roślin , zostawić gołe korzenie , dać kamienie ... to tyle z aranżacji
Z ryb które mam , chciał bym zostawić sobie :
- akary marońskie - 7szt. (4-6cm)
-pielęgnice skośnopręgie 3szt. (4cm)
-glonojady lda16 (3szt -4cm) oraz cudaczki 3szt.
-drewniaki 4szt. ok 8cm
Jakie jeszcze pielęgnice / akary mógł bym dołożyć aby nie było zbytnio wojen ?

Wiem że pisze bardzo ogólnie ale myślę że ktoś postara się coś mi doradzić. Chodzi mi o rybki które będą miały te +10cm ale będą raczej spokojne.

Pozdrawiam Serdecznie !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cudaczki mi tu nie pasują. Pielęgnice, myślę że trzy dorosłe pary to max, ale i dwie byłoby dobrze. Możesz dać więcej glonojadów. Zastanowiłbym się nad sajicami i miodowymi Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
soft- do pielęgnic które już masz nie dodawałbym już nic( z pielęgnic ), w zależności jeszcze w jakiej są wielkości.
Paweł- pielęgnice które podałeś są z CA, chyba nie chciałeś mieszać biotopów?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę, że nie ma co dokładać. W akwarium nie dodawaj zbyt wielu kamieni, ale dużo korzeni - pielęgnice będą Ci za to wdzięczne.
Tak jak pisze Paweł "cudaczki" tutaj nie pasują, bo wymagają chłodniejszej wody o dobrym natlenieniu - pomijam że są to ryby z innego kontynentu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(15-08-2012, 23:13 PM)Zimna Zośka napisał(a): Paweł- pielęgnice które podałeś są z CA, chyba nie chciałeś mieszać biotopów?
Pewnie że nie. Oczywiście w zamian Smile
Ale te co masz będą świetnie wyglądać jak dorosną i dobiorą się w pary Wink

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam ! Dziękuję za zainteresowanie. Skoro mówicie że nic nie dokładać to ok Smile Glonojadów mam dużo , (2 +6 zbrojników) które non stop dają potomstwo , ale też strasznie brudzą , gdyż korzeni mają pod dostatkiem. Zrobie tak jak mówiłem , zostawie lda16 i dodam jakiegoś gibicepsa ?? Dobry pomysł ?
Oświetlenia nie mam za wiele , a w połączeniu z lekko zabarwioną wodą od korzeni i drobnym podłożem (żwir 1) daje to dośc mroczny klimat. Pytam czy mogę dołozyc inne ponieważ podobają mi się akary pomaranczowopłetwe ( znajomy ma takie w 1000L ) i jest to ciekawy widok , w tym że jego ryby sa ogromne Big Grin Chciałem wprowadzić do akwarium troche koloru - to tak w skrócie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie ten biotop i nie te zachowania. Obecnie masz w akwarium ryby spokojne. Dołożenie tych akar, pomijając fakt, że nie ma na nie miejsca i są z innego biotopu, mogłoby się skończyć tragicznie dla pozostałych pielęgnic. Jeśli chcesz akary to tylko zamiast tych pielęgnic, które masz.
Jeśli chcesz kolorowo - masz dużo możliwości wyboru wśród małych i średnich pielęgnic, ale to zamiast tych co teraz masz. Może lepiej dać jakąś kolorową drobnicę w toń, skoro uważasz, że akwarium jest monotonne kolorystycznie.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Akwarium za małe na gibbicepsy - to jest ryba która będzie się ledwo mieścić u Ciebie na szerokość. Daj sobie z nimi spokój.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
[Obrazek: cac725fb1af148e9m.jpg]

To foto mojego zbiorniczka , obecnie wnętrze wygląda inaczej , ale znowu inaczej będzie wyglądać niedługo.
Nie chce drobnicy - wolę mieć same większe ryby.

Widzę że negujecie każdy pomysł z dołożeniem kolejnych gatunków - szacunek - lepsze to niż nakłanianie do przerybiania zbiornika.

Czyli podsumowując - zostają marońskie , skośnopręgie i to na tyle z ryb które widac , nie licząc glonojadów.
Myślę że niedługo założę temat o swoim akwarium , ale powiedzcie mi - w jakim dziale ? Jaki to będzie mniej więcej biotop ?

Ps. Za pomysł z Mekką / Uaru pewnie po uszach zaraz oberwę Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W dziale prezentacje, tylko pamiętaj, żeby dać zdjęcia jako załaczniki. Biotop - Ameryka Południowa, z niego są Twoje ryby.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości