• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Małe przerybienie [240l]

#1
Bug 
Wziąłem od Taty 240l (120x40x50)
Miał w nim 15szczupieńczyków
2 pary sajic (cichlasoma sajic) dorosłe, samice 7cm,samce 9-10cm
pare salvini -niedobrana, samica 13cm,samiec 10cm.
3 zbrojniki niebieskie (2samce,1samica)
2 molinezje
5mieczyków.
1 skalar

Postanowiłem że wezme od niego,bo i tak akwaria 450l były za drogie,a facet od którego już miałem kupić zamilkł.
Poszedłem do mojego kochanego zoologa, i wymieniłem szczupieńczyki pręgowane (wszystkie ok. 8-10cm) , zbrojniki,molinezje , na dorosłą pare nikaraguańskich, samiec ok. 20cm,samica niewiele mniejsza. Więc mam obsade:
1+1 nikaraguańska
2+2 sajci
5mieczyków
1+1 salvini
1skalar


Co oddać? Myślę żeby oddać skalara , ale mam mega sentyment do niego i jest piękny. Akwarium nie wyglądą na przerybione (dam zdj. dzisiaj jak będę na komputerze) Lecz sądzę że podczas tarła rybą może dziać się krzywda. Akwarium ok.375-720l kupie,ale niestety po świętach bożonarodzeniowych , teraz akwaria z wyposażeniem kosztują ok. 900zł,ale bez transportu,a żeby pojechać po nie ,trzeba ok. 300zł,więc muszę trochę uzbierać i postaram się jak najszybciej je kupić.
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Do oddania z pewnością też salvini. Reszta i tak będzie miała za ciasno.
I czym prędzej popraw błędy w tytule Angry
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Salvini nie mogę oddać , nic z tego. To ryba dzięki której jest to akwarium,gdyby tata mi jej nie dał, to bym nie wziął tego akwarium,więc widać jakie uczucie mam do niej Smile. Mogę oddać Parke sajci i mieczyki , wtedy by było ok? Czy raczej wskazane 2 parki sajic?

Samica salvini podrywa Nikaraguańskiego , ma już pokładełko,samiec jest pół na pół zainteresowany bo lubi też samiczke swojego gatunku ,ale z braku łaku sądzę że się wytrą, muszę postarać się o dobrego ikrożerce Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Zatem:
1. Co ze zdjęciem?
2. Jakie są parametry wody, oraz temperatura?
3. Jaka filtracja?
4. Masz oddawać ryby a nie myśleć o kolejnych - to o pomyśle ikrożercy.
5. Akwarium jest przerybione, do tego ryby mają bardzo ubogą karme - wnioskuje z innego tematu.
6. Poczytaj dużo o wymaganiach poszczególnych gatunków
, bo braki są kolosalne.
7. Masz małe akwarium, uświadom to sobie. Twój tata miał bigos nie zbiornik, chcesz dbać o ryby, zostaw sobie parke salvinii i zapewnij im optymalne warunki i ciesz się akwarystyką.
 
Podziękowania złożone przez:
#5
1. Dodałem w załączniku , lepszego nie dam, telefon mam obecnie w naprawie ,a aparatu nie mogę znaleźć,więc z kamerki starczy.
2. Nie mierze, przy pielęgnicach nie trzeba. Temperatura 26C, na czas tarła będzie 28C.
3.Atman zew. do 150l , i Aquael FZN 3 -kaskada.
4.Oddaje Parke sajic, narazie tyle, bo ryby się nie tłuką.
5.Jutro kupuje Hikari- 2pokarmy , i Spiruline Tropicala.
6.Czytałem , i wiem bardzo dużo, nie musisz mi tłumaczyć bo akurat o tych pielęgnicach wiem dość dużo.
7.Bigos? Ty chyba bigosu nie widziałeś!. Akwarium po świętach zmieniam na ok. 375-720l ,więc sądzę że styknie z rybami. Parka salvini w takim akwarium to chyba jakiś żart, Samiec ma z 10cm, samica z 13cm ,na dodatek samiec jest cały czas lany przez samice.Więc para niedobrana. Docelowa obsada jest taka:
1+1 sajici
1+1 nikaraguańska
1+1 salvini
5mieczyków.

Tak ma być, jak coś nie da rady, to oddaje sajici kolejne.


Załączone pliki
.jpg   544994_309160252507450_288471516_n.jpg (Rozmiar: 19.15 KB / Pobrań: 286)
 
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-08-2012, 12:35 PM)destorions napisał(a): 2. Nie mierze, przy pielęgnicach nie trzeba. Temperatura 26C, na czas tarła będzie 28C.
A żeś walnął stwierdzenie, jedno z lepszych w ostatnich latach w internecie. Wink Dlaczego niby przy pielęgnicach nie trzeba mierzyć parametrów wody? O maj gat Czym podyktowane jest podnoszenie temperatury na czas tarła? Szybszym wylęgiem i mniejszymi larwami?
(12-08-2012, 12:35 PM)destorions napisał(a): 4.Oddaje Parke sajic, narazie tyle, bo ryby się nie tłuką.
Brak bójek w chwili obecnej nie jest wyznacznikiem tego co będzie za pewien czas. Obsadę robi się odpowiednią od samego początku, a nie czeka by ryby zaczęły się bić.
(12-08-2012, 12:35 PM)destorions napisał(a): 6.Czytałem , i wiem bardzo dużo, nie musisz mi tłumaczyć bo akurat o tych pielęgnicach wiem dość dużo.
Z tego co przedstawiasz tutaj czy przedstawiłeś w trakcie swojego krótkiego pobytu na Apisto to pokazujesz zupełnie co innego. Wink
(12-08-2012, 12:35 PM)destorions napisał(a): 7.Bigos? Ty chyba bigosu nie widziałeś!. Akwarium po świętach zmieniam na ok. 375-720l ,więc sądzę że styknie z rybami. Parka salvini w takim akwarium to chyba jakiś żart, Samiec ma z 10cm, samica z 13cm ,na dodatek samiec jest cały czas lany przez samice.Więc para niedobrana. Docelowa obsada jest taka:
1+1 sajici
1+1 nikaraguańska
1+1 salvini
5mieczyków.

Tak ma być, jak coś nie da rady, to oddaje sajici kolejne.
Widzę, że dalej wyznajesz zasadę z Apisto, że w akwarium musi być dużo i gęsto, niczym w zupie(czy bigiosie). Wink Do świąt jeszcze sporo czasu, a widząc Twoje ciągle zmieniające się plany co do litrażu wątpię byś postawił taki baniak. Twoje obecne akwarium jest na maksymalnie 2 pary takich pielęgnic jakie masz, choć ja się przychylam do propozycji Killiego o pozostawienie pary salvini.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#7
Ruki , te pielęgnice są wytrzymałe, to nie paletki że trzeba im mierzyć codziennie parametry wody, wyglądają na zdrowe to nic nie sprawdzam. Nie bawie się w to.
Na apisto byłem krótko i nie wróce, nigdy. Porażka totalna. Bez obrazy, ale niektóre osoby są tam zbyt nachalne.
Chłopie, gdzie ty tu widzisz bigos? Popatrz na zdjęcie, ryby pływają , każda ma swój rewir i sie go trzyma , jak zobaczę że coś jest nie tak , to je oddam. Nie zostawie samych salvini ,bo komuś bardzo przeszkadza, bardzo mi przykro że podzielam zdanie osób które miały te ryby ,a nie czytały tylko o nich. Pozdrawiam
 
Podziękowania złożone przez:
#8
(12-08-2012, 15:11 PM)destorions napisał(a): Nie zostawie samych salvini ,bo komuś bardzo przeszkadza, bardzo mi przykro że podzielam zdanie osób które miały te ryby ,a nie czytały tylko o nich. Pozdrawiam


Resztę pomijam, zacytowałem tylko tą część tej wypowiedzi i proszę wszystkich, którzy mają jakąś wiedzę na temat tych ryb, bo widać autor wątku, potrzebuje gruntownej wiedzy specjalistów, o wypowiedzenie się. Mamy na forum specjalistów od CA? Wink
Pozwolę sobie zacytować wypowiedź klasyka tematu pielęgnic: "Oddaj salvini. Jak podejdą do tarła to wybiją resztę obsady.", która została napisana w tym temacie http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=124&page=2 , ale oczywiście, On też nie jest autorytetem, autor wie dużo więcej, bo "podzielam zdanie osób które miały te ryby". Mógłbym się dowiedzieć, kogo to zdanie podzielasz?
 
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-08-2012, 15:11 PM)destorions napisał(a): Ruki , te pielęgnice są wytrzymałe, to nie paletki że trzeba im mierzyć codziennie parametry wody, wyglądają na zdrowe to nic nie sprawdzam. Nie bawie się w to.
Przy każdych rybach należy badać regularnie parametry wody. Regularnie nie znaczy codziennie, ale przynajmniej raz w miesiącu. Potem ejst płacz, bo rybom się coś dzieje. Wink
(12-08-2012, 15:11 PM)destorions napisał(a): Na apisto byłem krótko i nie wróce, nigdy. Porażka totalna. Bez obrazy, ale niektóre osoby są tam zbyt nachalne.
Raczej to apisto Tobie podziękowało za całokształt wątpliwej twórczości, co powoli zaczynasz tutaj pokazywać. Brak merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony, jedynie jakieś wątpliwej kultury odpowiedzi.
(12-08-2012, 15:11 PM)destorions napisał(a): Chłopie, gdzie ty tu widzisz bigos? Popatrz na zdjęcie, ryby pływają , każda ma swój rewir i sie go trzyma , jak zobaczę że coś jest nie tak , to je oddam. Nie zostawie samych salvini ,bo komuś bardzo przeszkadza, bardzo mi przykro że podzielam zdanie osób które miały te ryby ,a nie czytały tylko o nich. Pozdrawiam
Sorry, na zdjęciu widzę tylko zielone piksele, więc po nim nic się nie da stwierdzić jak ryby pływają. A tym bardziej po zdjęciu nie da się określić rewirów pielęgnic, to jest forum ludzi fakty, a nie obrazkowych czarodziejów. Wink Mam nadzieję, że podasz nam czyje zdanie podzielasz. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#10
Moje zdanie jest takie - tytuł tematu dobrze oddaje sytuację - "małe przerybienie".
Jeśli rzeczywiście planujesz w ciągu kilku miesięcy postawić większy zbiornik - wg mnie te trzy pary mogłyby zostać, jednak docelowe akwarium musiałoby mieć przynajmniej 450 l (podstawa dna 150/60). Oczywiście temperament poszczególnych pielęgnic jest różny, ale można założyć, że np. para C. salvini, po dobraniu, może być niebezpieczna dla pozostałych. Wtedy to akwarium na pewno będzie zbyt małe dla żyjących w nim ryb i większość może skończyć tragicznie.
Z drugiej strony, jeśli salvini są niedobrane (agresja) zostawianie ich samych w akwarium jest wg mnie kiepskim pomysłem.
Jedno jest pewne, przy takim litrażu i przy tak gęstej roślinności ryby obecnie czują się jak ogórki w słoiku Wink
Warto natomiast popracować nad dietą. Koniecznie włącz mrożonki, a pokarm suchy traktuj jako uzupełnienie.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości