• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l][Malawi] Na razie na sucho

#1
Malawi zbiornik 300l (120x50x50) na razie wykonane tło strukturalne i zasypane piachem. Będę informował o kolejnych postępach przy pracy z baniaczkiem. Bardzo proszę o ocenę tła.

   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tło jeśli chodzi o kształt wygląda ciekawie, zastanawia mnie tylko czy nie dałoby się dobrać jakichś innych kolorów, bardziej naturalnych.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja bym to tło trochę wygładził, bo obecna faktura bardziej pasuje by pomalować je na kolor drewna. Wink Ale gdy zostanie porośnięte glonami pewnie i tak nie będzie nic widać i wtedy zrobi się naturalnie. Tylko wywal te sztuczne roślinki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tło ok a jak porośnie glonem będzie jeszcze lepiej. Zastanawiam się tylko czy w takim zbiorniku (czyt. niewielkim) nie szkoda na nie miejsca. Tylko te sztuczne roślinkiConfused
Edit: Oczywiście byli szybsi. Moderacja nie śpi.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie jest źle bo spójnie, ogólnie git, do usunięcia tylko sztuczne rośliny - można użyć anubiasa by miał taką formę jak te zdechlakiWink. Jak dla mnie tło ma trochę za bogatą formę -powinny z niego wystawać półki skalne lub głazy (bryły), tutaj jak koledzy wcześniej wspomnieli, przypomina to korzenie w SA, swoją drogą widziałbym to w innym biotopie w połączeniu z naturalnymi korzeniamiWink Trochę się zniekształci jak nalejesz wody...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki koledzy za wstępną ocenę. Co do roślin hmm są one jakby kompromisem co w przyszłości będzie można zastąpić żywymi roślinami. Co do kształtów skał przed stworzeniem swojego tła przejrzałem wszelakie zdjęcia i filmiki znajdujące się w internecie aby odwzorować jak najbardziej naturalne, ale stwierdziłem żeby było ciekawiej niech to będą jakieś wywijasy, więc zrobiłem to świadomie.

Pozdrawiam
Marcin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jest fajnie ale te rośliny psują efekt. Proponuję zastąpić je anubiasem niskim- będzie zdecydowanie lepiej Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A ja proponuję całkowicie zrezygnować z roślin, glon na tle i kamieniach wystarczyWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A mi podoba się kolor tego tła,wystarczy tylko,że roślinki zrobią out Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
bardzo ciekawy projekt.okey.zielsko bym trwale usunął...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości