• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Głowa akary pomarańczowopłetwej

#11
Na wielkość garbu ma największy wpływ tłuszcz- im więcej tłustego pokarmu tym większy garb. Dlatego karmiąc kurczakami, sercem wołowym czy innymi fast foodami( ;-) ) mamy prawie afrykańskie garbacze(ale u nich to cecha charakterystyczna).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kształt głowy zmienia się wraz z wiekiem (skraca się optycznie-młotek), garb też powstaje z wiekiem i może być przyspieszony (pokarm) ale jest także charakterystyczny dla tych ryb, stare samce zawsze mają garbate łby (garb jest tkanką tłuszczową ale gdyby nie był charakterystyczny to odkładał by się np. na tyłku jak ma to miejsce zwykle u teściowej ;-). Aby ocenić prawidłowe proporcje ciała danego gatunku trzeba trochę praktyki i co najważniejsze trzeba mieć sporo tych ryb lub sporo ich widzieć aby wiedzieć co jest O.K a co nie. Nechor to tak samo jak z psami (stafik stafikowi nie równy a i waga u nich różna ;-)).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kształt głowy chyba nie ma znaczenia - bowiem w jednej populacji może występować różnorodność. Mówie to na przykładzie pielęgnic zeber - ich miałem najwięcej to mogłem porównywać - i osobniki z tego samego miotu miały różne profile głowy, różne kształty. Zakładam więc, że przy Green Terrorach jest to samo - ale to tylko założenie.

Natomiast końcówki płetw wiele mówią. Różne populacje mają różne końcówki - białe, żółte, pomarańczowe. Ja bym nie mieszał różnych populacji ze sobą (choć i tak pewnie najczęściej to co jest w sklepach to populacja akwariowa - akwariowa krzyżówka różnych populacji :/ ).

Mówią, że te różne populacje mogą też różnić się agresją. Ale czy to prawda? To by wyjaśniało różne opinie hodowców co do agresywności tych ryb - jedni mówią że średnia, inni że bardzo wysoka, inni że dość łagodne... Ale, agresja to też cecha która jest różnorodna dla populacji - jedne osobniki są bardziej, inne mniej agresywne.

Tak, niektórzy za prawdziwego Green Terrora uważają tą populacje o białych końcówkach płetw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak przeczyszcze szybki, to wrzuce moje GT - teraz mam tylke pare tych pielegnic i troche ryb dennych (nie pielegnic). Ma to swoj urok - inne pielegnice nie wyjadaja mlodych, mozna latwiej meblowac zbiornik i ryby sa spokojniejsze.

P.S. Strona zmierza (o ile juz nie jest) w strone najbardziej profesjonalnej polskiej strony o pielegnicach. Tylko pogratulowac :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
nechor - więc czekamy na fotki Big Grin

A ja we Wrocławiu właśnie widziałem młodego Green Terrora, z białymi końcówkami płetw. Ale jeden tylko był. Szkoda, że bez samicy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzis rodzinna impreza - moze ude mi sie po powrocie (szybki przeczyszczone).
Co do mlodego green terrora z bialymi pletwami - moj mial jaskrawobiale jak byl mlodszy. Teraz prezentuje taki pomarancz, ze pomarancze wygladaja bialo :-)

[...]impreza[...]

Za pozno :-) Baterie naladowane - zdjecia jutro :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zdjecia ponizej, zaraz bedzie filmik:

[Obrazek: img3303j.th.jpg]
[Obrazek: thumbnail.png]
[Obrazek: img3305xd.th.jpg]
[Obrazek: img3306s.th.jpg]
[Obrazek: img3307c.th.jpg]
[Obrazek: img3308k.th.jpg]
[Obrazek: img3309v.th.jpg]
[Obrazek: img3310fis.th.jpg]
[Obrazek: img3311u.th.jpg]
[Obrazek: img3312w.th.jpg]
[Obrazek: img3313fx.th.jpg]
[Obrazek: img3315x.th.jpg]
[Obrazek: img3316vv.th.jpg]
[Obrazek: img3317yv.th.jpg]
[Obrazek: img3318py.th.jpg]
[Obrazek: img3319ob.th.jpg]
[Obrazek: img3320by.th.jpg]
[Obrazek: img3321es.th.jpg]
Jest i film:
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ło, super. Faktycznie niezły pomarańcz, fajnie ubarwiony.

Kiryskom nie robią krzywdy? Big Grin

Cytat:Co do mlodego green terrora z bialymi pletwami - moj mial jaskrawobiale jak byl mlodszy. Teraz prezentuje taki pomarancz, ze pomarancze wygladaja bialo

W jednym sklepie byłem, widze grupke młodych - wszystkie żółte płetwy. A w drugim, samiec dokładnie tej samej wielkości co te, tyle że śnieżnobiała płetwa. W tym wieku jakby się miała wybrawić to już by się chyba wybarwiła? Z jakieś 12 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(05-12-2011, 13:37 PM)Dawid napisał(a): Ło, super. Faktycznie niezły pomarańcz, fajnie ubarwiony.
Kiryskom nie robią krzywdy? Big Grin

Kiryski sa totalnie zlewane, chyba ze podplywaja za blisko do ikry / gniazda. Kiedys to sander tlumaczyl - kiryski sa generalnie niejadalne z powodu kolcow w ktorejs z pletw. I faktycznie, mieszcza sie teoretycznie do pyska, ale nic sie nie dzieje. Nie wiem jakby bylo, gdybym kiryski wpuscil do juz podrosnietych akar - te sie wychowaly razem z kiryskami.

Cytat:W jednym sklepie byłem, widze grupke młodych - wszystkie żółte płetwy. A w drugim, samiec dokładnie tej samej wielkości co te, tyle że śnieżnobiała płetwa. W tym wieku jakby się miała wybrawić to już by się chyba wybarwiła? Z jakieś 12 cm.

Przy 12 cm moja akara z cala pewnoscia miala juz pomaranczowe pletwy. Zreszta teraz nie jest duzo wieksza. Bialy kolor stracila gdzies w granicach 7-9 cm.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ja potwierdzam zachowanie rivualtusów w stosunku do kirysków. Moja największa akara połyka już w całości gupiki a młode kiryski pstre (porównywalnej wielkości do gupików) jej w ogóle nie interesują. Mam sporo ryb w akwarium, więc czasem pomarańczopłetwe przeganiają je lub przynajmniej demonstują swoją wyższość. Kiryskom za to wyjmują opadłą karmę spod pyszczka nawet nie próbując ich przeganiać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości