• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: (KUPIE) exCichlasoma salvini

#1
Witam!
Jak w temacie, poczukuje mlodziezy 4-6cm, w ilosci ok. 10szt. Interesuje mnie forma najblizsza dzikiej. Najlepiej z okolic Kielc, ale znam realia i z innych miejsc pewnie upoluje szybciej. W gre wchodzi wysylka(ewentualnie dojazd osobisty - poki co nie mam samochodu, ale moge wykombinowac jak cosSmile).

W gre wchodzi( zamiennie) inna srednich wielkosci pielegnica z AC o dosc ostrym temperamencie( jakos towarzystwo dla moich Vieja/exCichlasoma).
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę Łukasz, że dojrzałeś do decyzji. Bardzo dobrze. Moje salvini mają dopiero centymetr, więc się nie kwalifikują. Jak nigdzie ich nie znajdziesz, to pomyśl o nikaraguańskich. Jak tych nie znajdziesz, to mam bardzo ładne stadko młodych Rocio octofasciata. Udanych poszukiwańWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Salvini chyba byłyby lepsze od nikaraguanek, bo biotopowo Big Grin Podobnie Rocio - ale myślę że Salvini będą bardziej asertywne wobec większych od nich krówek. Powodzenia w poszukiwaniach Łukasz.
A i pamiętaj - to że salvini jest bardziej czerwona, nie oznacza, że jest bliższa naturalnej formie - w Meksyku występują odmiany u których całkowicie brak jest czerwieni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cytat:
(29-06-2012, 21:19 PM)piotrK napisał(a): w Meksyku występują odmiany u których całkowicie brak jest czerwieni.
W Polsce, niestety, teżSad.
Gdyby ktoś trafił na czerwone samce, to proszę o info.

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Stawiam na "Salvinki", Rocio z jego niebieskoscia moze niebezpiecznie konkurowac mi z Hartwegi, lub sie myle(???). Hypsophrys nicaraguensis sa w moim typie, poszukam. Dzieki chlopaki za sugestie/pomoc. Szukam dalej.
P.S. xeCichlasoma Bocourti zaczely "stawiac rogi". To juz nie te ryby co miesiac temu i reszta obsady tez to wie Smile
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Maly update, Panowie/Panie, czy ktos ma jakies ciekawe pielegnice( to nie musi byc stado Smile) okolo 5-8cm, z biotopu CA, np. po "wlasnym" tarle, najlepiej srednioagresywne srednich rozmiarow, ktore chcialby sprzedac/zamienic sie za cos, ew. inne opcje. Pilnie poszukuje!

P.S. Darku, masz moze cos ciekawego procz tych Rocio? ( moze jakas para Cryproheros- duza, odpowiednio agresywna). Moze skusze sie na samotnego samca(ce) z Vieja/Paratheraps( nie za duzego). To u mnie sprawa juz pilna, pozniej moze byc duuuzyyy problem z wpuszczeniem czegos to akwarium, moje "krowki" staly sie bardzo agresywne. Jakos to funkcjonuje, ale najwiekszy samczor Vieja coraz mocniej adoruje samice( jedna ewidentnie mu sie spodobala, z wzajemnoscia Smile). Dzieki za wszelki odzew!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Łukasz,
Nie mam żadnej CA poza narybkami: salvini, motaguensis, maculipinis, "honduras red point", friedrichsthalii, octofasciata (ale to nie poszukiwana przez Ciebie wielkość).
Nie spiesz się z zakupem trzeciego gatunku (piszesz, jak desperatWink). Dobrze kombinujesz odchodząc w swoich poszukiwaniach od Vieja/Paratheraps/Chuco, ale masz czas na znalezienie czegoś ciekawego.
Skontaktuj się z Piotrem (Mady Haze) - coś tam wyprzedaje, a ma sporo ciekawych gatunkówWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie no, desperatem nie jestem Wink ( przynajmniej tam mi sie zdanej), ale jakos slabo mi te poszukiwania ida, wiec postanowilem pogonic temat. Nie spiesze sie, mam powazniejszy problem, pada mi kubel :/ ( cholender, za zabrdzo go gdzies tu na forum pochwalilem Smile, ale nowy idzie JBL-a). Na spokoju szukam...
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Łukasz,
Jeżeli masz mieć schrzanione wakacje, to wybierz się do najbliższego zoologa - weź za grosze stadko 3-4cm meeki lub nigrofasciatus i na jakiś czas masz temat załatwionyWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Obecnie w zoologu to ja nawet karmy nie kupuje, o rybach nie wspomne Smile, generalnie sie pochwale, od wczoraj buja u mnie nowy kubel JBL 1501 greenline, powiem szczerze, pierwsze wrazenia na plus. ( maly OT, przepraszam)Acha no i sie jeszcze pochwale, spalilem oswietlenieSmile, zaplonnik kaputen, polecial dym.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości