• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał

#1
Z początku chciałbym powiedzieć,że nie jest to typowy regał(taki jak np.ma Pley)lecz przebudowana szafa,która według mnie i osób które pomagały mi w jej budowie mi wyszła Narazie wstawiam tylko podstawowe dane i parę fotek jak wygląda gotowa i pomalowana "szafa",fotki z akwariami będą jak regał stanie u mnie w pokoju
Wysokość całego "regału" to 2m 10cm,szeroki jest na 82cm,głęboki na 45cm.Pewnie wielu zarzuci mi,że ma on za słabe półki na akwaria,które będą ważyć po 150kg sztuka,ale tak nie jest.Regał był parokrotnie wzmacniany i testowany z obciążeniem.Pojedyńcza półka wytrzymała ze spokojem 150kg(więcej wiary do wchodzenia na półkę nie było Tongue ).


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wdrapująca sie wiara to nie stałe obciążenie - ale skoro jesteś pewny swego to najważniejszeWink
Czym wykonczyłes plecy szafy? Płyta mdf czy sklejką?
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jestem pewny-może na to nie wygląda,ale to bardzo mocna konstrukcja.Każda półka była wzmacniana dodatkowymi listwami o grubości 8cm,do tego standardowe wkręt i śruby.Tylna ściana to płyta mdf Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Powinno być dobrze Wink Zdawaj relacje.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A więc tak dzisiaj zostały wmontowane gniazda(łącznie 3 sztuki) i zrobiona jedna pokrywa(z świetlówką 14W).Jutro będę stawiał tu 2 baniaki-jeden znacie z mojego tematu o meekach.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja ciągle mam wątpliwości co do tej płyty pilśniowej z tyłu.
To strasznie osłabia konstrukcje, w porównaniu do tego, gdybyś zastosował 16-18mm płytę meblową
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(15-07-2012, 20:27 PM)Pley napisał(a): Ja ciągle mam wątpliwości co do tej płyty pilśniowej z tyłu.
Mówisz o tej białej płycie? Bo ona chyba nie ma zadania podtrzymywania konstrukcji.

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No dokładnie Panie Pawle! Sama konstrukcja jest wystarczająco mocna i ta płyta robi tylko za takie tło.Patrz np.na swój regał-nie ma z tyłu żadnej płyty itp(choć co prawda jest z metalu).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Swoją drogą jak była by czarna to nie musiałbyś już tła montować Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jesli chodzi o "plecy" regalu, osobiscie sa dla mnie za slabe, zastanow sie czy teraz, za wczasu, nie dokrecic tam sklejki 18-stki, to ci wszystko usztywni i zapobiegnie czemus, co w przypadku kilku zbiornikow ustawionych jeden na drugim jest bardzo ryzykowne - bujaniu w plaszczyznie bocznej. Mysle ze reszta jest OK, wytrzyma nie jedno, ale te "plecy" budza moje watpliwosci. Ty zreszta wiesz najlepiej, sam to sobie sprawdzisz i ocenisz zasadnosci wzmacniania konstrukcji.
P.S. Wkrety, konfirmaty, obojetnie na co to skreciles, nie maja takiej sily by wytrzymac bujanie setek kilogramow na boki. Rozumiem, ze nikt tego celowo nie bedzie popychal, ale jesli przypadkowo ktos (np. gosc w domu) sie oprze, to ....R.I.P.
Generalnie, nie ze tylko krytykuje, zapowiada sie ciekawie. Ja jak zwykle czekam na efekt finalny. Powodzenia!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości