• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300L][Ameryka południowa]-Manacapuru

#1
Witam wszystkich.
Chcę Wam zaprezentować swój baniaczek.
Niestety nie biotopowe,jednak ze względu na to,że nie jest docelowe akwa dla skalarów,to jakoś to przeżyjęWink

Zbiornik:
120x50x50h

Filtracja:
JBL e 900

Oświetlenie:
2x30W

Obsada:
10szt.Manacapuru (zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy F2)-obecnie 2miesięcznych
4szt. L-104

Flora:
Anubiasy barteri i barteri nana
Cryptocoryny wendtii green (świeżo po dostawie,jeszcze się nie wyprostowała)
Valisneria nana
Microsoria pteropus i windelov

Widok ogólny(jak by ktoś się nie domyślił :roll: :lol: ):
[Obrazek: P1020072J_rwqwrsw.JPG]

No i fotki głównych lokatorów:
[Obrazek: P1020078J_rwqwrnn.JPG]

[Obrazek: P1020084J_rwqwreh.JPG]

[Obrazek: P1020075J_rwqwrex.JPG]

[Obrazek: P1020092J_rwqwreq.JPG]

[Obrazek: P1020095J_rwqwrwr.JPG]

[Obrazek: P1020115J_rwqwrwq.JPG]

I krótki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=hRmhEPxVr...e=youtu.be

Opinie mile widziane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny baniaczek, a to korzeniowisko bardzo mi się podoba. Korzonki sam zbierałeś, czy gdzieś kupione? Szczególnie podoba mi się ten po prawej stronie, od dłuższego czasu takiego szukam. Z ciekawością patrzę na te Twoje szkraby Manacapurków, bo nie mogę się już doczekać swoich 10 sztuk, które mam zamówione Wink
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
O, cześć Sławek! Szkoda, że nie zdążyłeś pochwalić się swoją największą bańką...

Życzę powodzenia w hodowli manacapuru. Piękną budowe mają.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
1. Krolu mrowek - na jakiej podstawie uważasz, że 50 cm brutto h. zbiornika, to za mało dla tej odmiany?

2. Zbiornik mi się podoba, zapewne docelowo obsada się zmniejszy - pielęgnice Wink . Niby nie biotopowo a jednak biotopowo Big Grin Świetne korzenie, jeśli sam preparowałeś to podaj z jakich drzew pochodzą.
3. Poproszę o bliskie, wyraźne ujęcie L-ek (nie znam się ale lubię na nie patrzeć Smile ). Także bliskie ujęcie maluszków F2. Tak formalnie przypominam wam Panowie, że jeśli to w czystej linii F2, to warto już pomyśleć o innych genach i wprowadzić outbreeding.

Ogolnie, swietny baniaczek, podoba mi sie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Fajnie jest, dużo korzonków, mogą się schować. Podoba mi się Wink
Mim zdaniem to akwarium docelowo powinno wystarczyć na 6-8 skalarów, a wysokość 50cm w zupełności wystarczy.
Manacapuru jest podobny do P. scalare, zatem wysokość ich nie będzie większa niż 15-20 cm.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Akwarium ładne,skalarki-piękne!Jedyne co mi tu brakuję to czegoś na tafli wody Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ładnie korzeniowo-kolorowo Wink jak rośliny urosną, będzie jeszcze lepiej.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za przychylne opinieWink

Więc tak:
Królmrówek,napisałem,że nowe akwa,to wyłącznie kwestia czasu,a będzie to baniak 180x70x60h.

Trofek,korzonki sam zbierałem,ale nie mam pojęcia jakie drzewo(poza tym,że liściaste).Miałem jeszcze jeden,prawie identyczny,ale już sprzedany.Na tego nie było chętnego i dobrze,bo mi też się podoba w tym akwaBig Grin
U kogo zamówiłeś maluchy,ew.z jakiego miasta?

Killifish,obsada biotopowa,ale miałem na myśli bazalt i rośliny.Nie chciałem robić restartu,żeby wymienić podłoże(piasek będzie w nowym akwa),a rośliny takie miałem najbardziej pasujące do tego aranżu(w nowym postaram się o biotopowe).
Fotki zbliżeniowe postaram się zrobić.

pawel060,z tego co się orientuję,to Manacapuru dorastają do 25-30cm.Nie ma wiele info. o nich,ale kieruję się opisem Andoszki.

Ps.Siemka Play,SkanDal

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wyjasnie tylko, bo popada polski rynek powoli w skrajnosci, a to wina mody na altumy.

P. altum w akwariach do 35 cm wysokosci, zazwyczaj 30 +/- 3cm, zatem akwa o wysokosci min. 60 cm.

P. leopoldi ok. 14 cm wysokosci i raczej mniej. Akwa min. 40 cm wysokosci.

P. scalare 15 cm wysokosci i akwa min. 40 cm wysokosci.

P. scalare "Manacapauru" jest wypadowa wysokosc P. altum / P. scalare, zatem ja spotkałem sie z doroslymi WF, ktore mialy do 26 cm. Zalecana wysokosc akwarium - min. 50 cm.

Damy wyzsze akwarium, super, ale nie kreujmy cichej mody, ze 60 cm to minimum juz dla wszystkich gatunkow.

Swietnie, ze zalozysz biotop, czekam niecierpliwie na to akwa. I dobrze, ze restartu nie robiles - rozwaznie.

Sławek, mozesz podac, gdzie Ania podaje takie wysokosci Manacapurow?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(09-06-2012, 14:28 PM)Sławek napisał(a): pawel060,z tego co się orientuję,to Manacapuru dorastają do 25-30cm.Nie ma wiele info. o nich,ale kieruję się opisem Andoszki.

No może trochę przesadziłem, ale zazwyczaj w opisach można znaleźć 20-25 cm i do takiej wysokości faktycznie dorastają.

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości