• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedam P/V Regani i H. Bocourti

#1
Szanowne Koleżanki/Koledzy mam do sprzedania:
Paratheraps / Vieja Regani 3-4cm
Herichthys bocourti 2-2,5 cm

Coś o rybach:
1. Młode Regani są z pary dobranej z ryb zakupionych w Discuszoo. W tej chwili samiec ma około 29cm, samiczka jest mniejsza i ma około 24 cm. Sprzedawane ryby mają około 4 miesięcy. Młodzież zaraz po absorpcji woreczka jechała na artemi bez skorupek, później oczlikach, ciętej ochotce, drobnym granulacie hikari, obecnie karmione są płatkami tropicala (ovo i spirulina); plus Atvitol JBL.

2. H.B. są drugim pokoleniem po dzikusach. Rodzice: samiec ma około 35 cm, samiczka 24 cm. Jest to drugie tarło wyprowadzone sensownie, tj. ikra nie została w ogólnym Wink Z pierwszego tarła ryby w części trafiły już do ludzi z forum - czytałem dużo pozytywnych opinii na ich temat Smile W pierwszym tarle końcówka ryb nie była idealna i zdarzało się parę przecinków. Prowadząc sprzedawane H.B. dołożyłem wszelkich starań, by wszystko było ok. Zresztą sprzedawane ryby są bardzo młode, więc ich forma jest w rękach ew. przyszłego nabywcy.
Karmione są podobnie jak Regani, z paroma wyjątkami, suchy hikari został zastąpiony JBL. Obecnie dostają 4 dawki pokarmu: 3 suchy (dwa rodzaje) i raz ochotkę; plus Atvitol JBL.

Woda:
Ku uciesze wszystkich jest to zwykła kranówka, przez pierwsze 3 tygodnie narybek miał podmiankę rzędu 20% na odstaną i minimum 24 napowietrzaną; dwa razy w tygodniu na 12 h UW. Oczywiście na początku była trypoflavina i raz tetracyklina.

Cena to 8 zł za Regani i 12 zł za H.B.
Przy WIĘKSZYCH ilościach będę mógł zaproponować fajny rabacik Wink
W grę wchodzi wysyłka pkp/pks, ale jedynie przy bardziej konkretnych zamówieniach - powiedzmy, że od 100 zł w górę. Ryby będą pakowane w wiaderka, gdyż nie posiadam butli z tlenem. Odbiór osobisty w Wawie (centrum).

Kontakt:
jjco2@o2.pl
po godz. 18:00 można dzwonić pod 791666462
Zapraszam

.jpg   100_0919.JPG (Rozmiar: 91.93 KB / Pobrań: 171)
   
   
   
   
   

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jaron poszedl mailWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pytanie a z skąd jesteś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jaron jest z WarszawySmile
Jakbys przeczytal calosc to bys wiedzialWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wziąłem exCichlasoma bocourti z pierwszego tarła. Doprowadziłem je do ok. 12 cm, po czym przekazałem do Jacka z Katowic. Z ryb byłem zadowolony - rosły w oczach i przy wskazanej wielkości zaczęły nabierać ładnych kolorów, a Jacek - jak je zobaczył - był bardzo pozytywnie zaskoczony.
Znam Kubę i jego ryby (niektóre bardzo dobrzeWink), więc mogę śmiało polecić.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(06-06-2012, 21:02 PM)Vieja napisał(a): Jaron jest z WarszawySmile
Jakbys przeczytal calosc to bys wiedzialWink

A no racja no to nie było pytania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cytat:
(06-06-2012, 07:04 AM)Vieja napisał(a): Jaron poszedl mailWink

Chciałbym moderatorowi zasugerować, aby zaczął premiować wybitnie aktywnych i merytorycznych userów, np. zwiększeniem liczby postów o dwa tysiące (przed obecną liczbę wystarczy dopisać cyfrę "2").
Przepraszam za OT.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości