• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rybie talenty

#1
Wink 
Cześć Wszystkim z poczuciem humoru,

Nie wiem, gdzie wrzucić taki dziwny temat, bo ani on nie jest oderwany od naszej pasji, ani też nie musi być do końca poważnie prezentowany - krótko pisząc, brakuje działu "Inne zajawki naszych ryb"Big Grin.

Dla przykładu, wczoraj odławialiśmy z Piotrem (Mady Haze) większą ilość ryb i przy jednym gatunku mało nie popękaliśmy ze śmiechu (Wnorus z synem byli świadkami). Mianowicie, wszystkie 9 szt. Astatheros macracanthus - jak na komendę - wyskakiwały na pół metra w górę, dosłownie jeden za drugim, a czasami kilka równocześnie. Każdy oczywiście w sobie znaną stronę. Dla nich nie było do śmiechu, ale nam brakowało rąkBig Grin. Od razu informuję, że żadnemu niczego złego się nie stało. Niemniej, nie widzieliśmy bardziej latających pielęgnic, dosłownie!

Jeśli znacie jakieś mniej lub bardziej sekretne talenty Waszych ryb, to proszę się nimi pochwalićTongue.

Oto moje meeki, które mają słuch i poczucie rytmu lepsze od... wstyd się przyznać... ode mnieShy. A każdy wie, że tango argentyńskie do łatwych nie należy.



Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Łukasz,
Zabawny jest ten samiec kakadu przed lustrem. Wkleiłbyś fotę tego amanta, żeby osoby nie mające kalendarza Cichlidae'2012 też mogli poznać rybiego top-modelaBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(02-06-2012, 13:45 PM)dator napisał(a): Łukasz,
Zabawny jest ten samiec kakadu przed lustrem. Wkleiłbyś fotę tego amanta, żeby osoby nie mające kalendarza Cichlidae'2012 też mogli poznać rybiego top-modelaBig Grin.
Przecie tu mogą zobaczyć Wink
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3...51#pid5451

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zobaczcie sobie to Big Grin



Oczywiście pomijam kwestię oskara w takim akwarium...
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dobre Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(02-06-2012, 13:45 PM)dator napisał(a): Łukasz,
Zabawny jest ten samiec kakadu przed lustrem. Wkleiłbyś fotę tego amanta, żeby osoby nie mające kalendarza Cichlidae'2012 też mogli poznać rybiego top-modelaBig Grin.
Był zabawny, RIP ze strony ichtiofonozy. Sad Ale kiedyś znowu spróbuję z dzikimi kakadu. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Świetny filmik - wyższość inteligencji rybiej nad kociąWink. A swoją drogą, to ciekawe, jakie były intencje pawiookiej, co siedziało w jej głowie?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Moja samica rivulatusa ma sokoli wzrok. Wystarczy, że wystawię jedno oko zza futryny i momentalnie z drugiego końca akwa jest przy szybie i wali w nią nosem Tongue Normalnie nie próbowałem jeszcze tylko skradać się pod akwarium żeby mnie nie zauważyła Big Grin
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie do końca na temat, ale... Pierwotnie w moim roślinniaku miałem krewetki babaulti i świetnie tam się rozwijają jednak ostatnio obserwuje nie pojętą dla mnie ich ekspansję innych zbiorników. Trafiły nawet do baniaczka który mam piętro niżej. Wykluczam możliwość aby zostały w jakiś sposób zawleczone prze zemnie, bo do każdego baniaczka mam osobny komplet sprzętu tj. wiadro, odmulacz, siatki itp. Roślin również nie przenosiłem między akwariami. Jedyne co im mogło pomóc to jakieś paranormalne siły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Albo masz cyrkowe krewetki albo to sprawa do Archiwum X Big Grin
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości