• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [3750l] [Fishroom]

#1
Witam,

mój brak czasu niestety objawia sie również tym, iz do wczoraj zajmowałem sie zakładaniem swojego fishroomuSmile Wybaczcie, ale dostosowanie sie do zasad prezentacji zbiorników w tym wypadku zmodyfikuje, ponieważ tak czy inaczej jak juz zakończę pracę zamierzam pokazać cos nie coś osobnoWink

Zaczne od relacji z zakładania fishroomu.

Pomieszczenie wynająłem w Elektrociepłowni na Zeraniu. Jest to 13m2 (4.8x2.7m)w budynku parterowym, także temat ociążenia w tym wypadku odpadł.

Pomieszczenie jest wyposażone w co, prąd, wodę ciepła i zimną, kanalizacje i ma dostęp do światła dziennego i jest bardzo wysokie. Nie mierzyłem ale jakieś 4m będzie.

Jakoże nie jest ono bardzo szerokie postanowiłem, ze na ścianie zamykającej będzie stał regał o długości 250cm - z dwoma półkami.

Pierwotne założenie było aby były to dwa baniaki po 810l - czyli 250x65x50cm, ale skończyło sie na trzech:

250x65x50cm (810l)
2x120x65x50cm (390l)

co wcale nie jest takim głupim rozwiazaniem jak sie okazało.

Na drugiej ścianie(4,8m) poczatkowo również miał stać regał 250cm (identyczny jak poprzedni), ale zmieniłem plany, z uwagi na blokadę swobodnego wejścia do pomieszczenia (drzwi przyklejone sa do sciany). Tak więc postawiłem tam regał 200cm z dwoma półkami i równiez podziałem na trzy zbiorniki:

200x70x50cm (700l)
2x90x70x50cm (315l)

Miałem bardzo duze problemy z regałami - niestety pierwsze które przyszły miały zbyt słaba konstrukcje i najdłuzszy regał ugiął sie na środku, aż o 1,6cmSmile

No, ale w końcu wszystko zostało zalane i na razie jest okSmile We srode wpuszczam ryby, które obecnie w wiekszości sa u Darka:-). Niniejszym bardzo dziekuje mu za pomoc.

Dodatkowo od Darka mam regał czteropoziomowy 130x40x40 oraz jedno akwarium dodatkowo o bardzo podobnych rozmiarach. Można zatem założyć uśredniając że sa to zbiorniki po 200lWink

W załaczniu kilka fotek. Tych którzy sa z Wawy i okolic zapraszam np w weekend, zeby obejrzećWink

P.S W domu mam dwa zbiorniki: 180x45x40 (320l) oraz 150x60x60 (540l)


.jpg   Fishroom 1.jpg (Rozmiar: 143.44 KB / Pobrań: 1,178)
.jpg   Fishroom 2.jpg (Rozmiar: 162.87 KB / Pobrań: 1,177)
.jpg   Fishroom 3.jpg (Rozmiar: 180.38 KB / Pobrań: 1,175)
.jpg   Fishroom 90x70x50.jpg (Rozmiar: 187 KB / Pobrań: 1,175)
.jpg   Fishroom 120x40x40.jpg (Rozmiar: 155.15 KB / Pobrań: 1,169)
.jpg   Fishroom 200x70x50.jpg (Rozmiar: 155.09 KB / Pobrań: 1,159)
.jpg   Fishroom 200x70x50_2.jpg (Rozmiar: 173.29 KB / Pobrań: 1,147)
.jpg   Fishroom 200x70x50_3.jpg (Rozmiar: 169.24 KB / Pobrań: 1,135)
.jpg   Fishroom 250x65x50.jpg (Rozmiar: 153.69 KB / Pobrań: 1,140)
.jpg   Fishroom 250x65x50_2.jpg (Rozmiar: 156.49 KB / Pobrań: 1,122)
.jpg   Fishroom 250x65x50_3.jpg (Rozmiar: 153.7 KB / Pobrań: 1,109)



[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kurde,ludzie coraz bardziej mnie zadziwiają Tongue Czekam z niecierpliwością na fotki z rybami Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajne baniaki Smile
Mam nadzieje że będą tam pływały fajne rybcie.
Taki fishroom to mażenie
Zazdroszcze Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Extra,proszenie przez pw abys pokazal swoj fishroomik sie jednak oplacałoWink Czeka m na fotki rybekSmile

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratuluje, osiągnąłeś przedostatni poziom akwarysty Smile
Daleko masz do tej swojej świątynki z domu?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super, uwielbiam oglądać takie relacje z budowy fishroomów. Jak kiedyś wpadnę do Darka to z pewnością do Ciebie też Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(28-05-2012, 18:28 PM)piotrK napisał(a): Super, uwielbiam oglądać takie relacje z budowy fishroomów. Jak kiedyś wpadnę do Darka to z pewnością do Ciebie też Cool

Ale Piotr zapraszał tylko tych z Warszawy i okolic Big Grin
Rozumiem, że rybska z wyprawy będą w tym fishroomie? Czy większość będzie w domu?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Oczywiście zapraszam Wszystkich, którzy sa chętni do zobaczeniaWink

Ryby z wyprawy raczej beda w domuBig Grin. Te zbiorniki zaprezentuje później, jak skończe ten fishroomSmile

Jutro i we środe będę wpuszczać rybyBig Grin

Do domu z światynki (ja to nazywam samotniąBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin), mam jakies 10minut samochodem - mieszkam na Bródnie (dla nieco bardziej zorientowanychWink)


(28-05-2012, 18:15 PM)Topielec napisał(a): Gratuluje, osiągnąłeś przedostatni poziom akwarysty Smile
Daleko masz do tej swojej świątynki z domu?

Rozumiem że ostani to bankructwoWink

[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
spełniasz moje marzenie, gratuluję, też kiedyś dopnę swego tylko kiedy to będzie Sad

coraz więcej przemawia do wyjazdu do stolicy Smile

czekam na dalszą relację
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ostatni poziom akwarystyki to nie bankructwo, to stan Nirvany, gdzie plywasz z rybami w biotopowym basenie, a zewnetrzny swiat przestaje miec jakiekolwiek znaczenie Smile
P.S. Bedac w Wawce, kiedys tam, wprosze sie na wizyte, kiedy ostatecznie ryby sie zaklimatyzuja i bedzie mozna podziwiac na 105%. Fajny projekt!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości