• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Iodotropheus sprengerae

#1
Iodotropheus sprengerae-popularny rdzawy. Od tej rybki zaczynalem swoja przygode z Malawi i moze dlatego tak bardzo lubie te niepozorne ale bardzo zywotne i ruchliwe (chociaz sa uznawane za jedne z najlagodniejszych z grupy mbuna) pyszczaki.Wrzucam kilka fotek ocencie sami piekno tych troche chyba niedocenianych ryb...


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(17-05-2012, 12:24 PM)jjacek napisał(a): Iodotropheus sprengerae-popularny rdzawy. Od tej rybki zaczynalem swoja przygode z Malawi i moze dlatego tak bardzo lubie te niepozorne ale bardzo zywotne i ruchliwe (chociaz sa uznawane za jedne z najlagodniejszych z grupy mbuna) pyszczaki.Wrzucam kilka fotek ocencie sami piekno tych troche chyba niedócenianych ryb...

Po drugim zdjęciu widać, że takie baranki to one nie są Wink
Oczywiście zdjęcia miodzio.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeśli chodzi o mbunę, to rdzawe są jednym z moich ulubionych gatunków, choć słyszałem, że obecnie nie jest łatwo o ładne egzemplarze? Zdjęcia powalają!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To pierwsze zdjęcie zwaliło mnie kiedyś z nóg. I ten błysk w oku...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A to nie są też jedne z najmniejszych ryb z grupy mbuna?
Kiedyś planowałem kupno tego gatunku zamiast Ps. saulosi, ale ostatecznie zrezygnowałem
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ps. saulosi i rdzawe to ten sam rzad wielkosci... (a moze i rdzawer moga byc nawet odrobine wieksze) .Jezeli chodzi o "charakter" to rdzawe sa zdecydowanie lagodniejsze...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Niesamowite zdjęcia Angel, chylę czoła. Jak kiedyś zdecyduję się na biotop Malawi to na pewno zacznę od rdzawych, bo wpadły mi w oko już jakiś czas temu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piekne ryby, mialem kiedys w 100L, ale wydaje mi sie, choc wielu nie wyobraza sobie takiego wygladu baniaka z Mbuna, zadedykowal bym im osobne akwa, wtedy uwydatnia sie ich prawdziwe piekno. Agresywniejsze pyszczaki po prostu je zdominuja.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak "lagodne" sa rdzawe dowiedzialem sie po przeniesienu ich do zbiornika z rybami "non Mbuna"...Smile Sa tak sprytne i szybkie ze zadna nawet duza ryba unikala rdzawych jak ognia i to rdzawe rzadzily w akwarium...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10

    Iodotropheus sprengerae . Czyli " rdzawe"... Bardzo mało terytorialne pyszczaki. Mam do nich duży sentyment!! Na zdjęciu mojego autorstwa samiec !

(17-05-2012, 12:24 PM)jjacek napisał(a): Iodotropheus sprengerae-popularny rdzawy. Od tej rybki zaczynalem swoja przygode z Malawi i moze dlatego tak bardzo lubie te niepozorne ale bardzo zywotne i ruchliwe (chociaz sa uznawane za jedne z najlagodniejszych z grupy mbuna) pyszczaki.Wrzucam kilka fotek ocencie sami piekno tych troche chyba niedocenianych ryb...


...zdjęcia są po prostu rewelacyjne!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości