• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świeża woda

#1
Witam wczoraj robiłem restart akwaria tylko filtr był nieruszany, dałem uzdatniacz esklarin tropicala większej dawce bo z tego co wiem jest słabszy od innych ale bez przesady. I mój ziemiojad samiec dziwnie się zachowuje nie pobiera pokarmu i łyka powietrza jak by było mało tlenu ale reszta zachowuje się normalnie. Już jak go wyciągnąłem ze zbiornika zachowywał się dziwnie nigdy nie był poza akwarium. Może to stres ale zaczynam się martwić żeby nie padłSad

Ps. wiem że woda powinna z dwa dni postać ale nie mam gdzie dać ryb a akwarium po 3,5 roku wyglądało kiepsko zwłaszcza dnoSad

Poradźcie cośSmile dziękiSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W jakim celu robiłeś restart?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-05-2012, 17:37 PM)piotrK napisał(a): W jakim celu robiłeś restart?

Chciałem je wyczyścić uczciwie i przesadziłem chybaSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(16-05-2012, 17:36 PM)Kris1984L napisał(a): Witam wczoraj robiłem restart akwaria tylko filtr był nieruszany, dałem uzdatniacz esklarin tropicala większej dawce bo z tego co wiem jest słabszy od innych ale bez przesady. I mój ziemiojad samiec dziwnie się zachowuje nie pobiera pokarmu i łyka powietrza jak by było mało tlenu ale reszta zachowuje się normalnie. Już jak go wyciągnąłem ze zbiornika zachowywał się dziwnie nigdy nie był poza akwarium. Może to stres ale zaczynam się martwić żeby nie padłSad

Ps. wiem że woda powinna z dwa dni postać ale nie mam gdzie dać ryb a akwarium po 3,5 roku wyglądało kiepsko zwłaszcza dnoSad

Poradźcie cośSmile dziękiSad

Wode wymieniłes w 100%?
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(16-05-2012, 18:30 PM)mady haze napisał(a):
(16-05-2012, 17:36 PM)Kris1984L napisał(a): Witam wczoraj robiłem restart akwaria tylko filtr był nieruszany, dałem uzdatniacz esklarin tropicala większej dawce bo z tego co wiem jest słabszy od innych ale bez przesady. I mój ziemiojad samiec dziwnie się zachowuje nie pobiera pokarmu i łyka powietrza jak by było mało tlenu ale reszta zachowuje się normalnie. Już jak go wyciągnąłem ze zbiornika zachowywał się dziwnie nigdy nie był poza akwarium. Może to stres ale zaczynam się martwić żeby nie padłSad

Ps. wiem że woda powinna z dwa dni postać ale nie mam gdzie dać ryb a akwarium po 3,5 roku wyglądało kiepsko zwłaszcza dnoSad

Poradźcie cośSmile dziękiSad

Wode wymieniłes w 100%?

no tak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
ma jeszcze jedno w takim razie pytanie za nim odpowiem: czy aklimaryzowałes ryby przed wpuszczeniem do nowego baniaka?
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(16-05-2012, 18:53 PM)mady haze napisał(a): ma jeszcze jedno w takim razie pytanie za nim odpowiem: czy aklimaryzowałes ryby przed wpuszczeniem do nowego baniaka?

stopniowo dolewałem wody do miski w której je trzymałem, i myślę że woda się wymieszałaSad Temperatura wody była identyczna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Musisz zrobić testy na obecność amoniaku i azotynów (NH3/4 i NO2), bo możliwe, że biologia pozostawiona w filtrze jest zbyt uboga i nie udźwignęła zbiornika - niby mało realne, ale wiele czynników mogło wpłynąć na to, że z jakiegoś powodu tak się jednak stało. Druga opcja jaka przychodzi mi na myśl to szok spowodowany nagłą zmianą parametrów - pH lub temperatury.

Nigdy nie robi się takich nagłych zmian w zarybionym akwarium.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(16-05-2012, 19:11 PM)Topielec napisał(a): Musisz zrobić testy na obecność amoniaku i azotynów (NH3/4 i NO2), bo możliwe, że biologia pozostawiona w filtrze jest zbyt uboga i nie udźwignęła zbiornika - niby mało realne, ale wiele czynników mogło wpłynąć na to, że z jakiegoś powodu tak się jednak stało. Druga opcja jaka przychodzi mi na myśl to szok spowodowany nagłą zmianą parametrów - pH lub temperatury.

Nigdy nie robi się takich nagłych zmian w zarybionym akwarium.

Testy zrobię ale porównać nie mam już z czym ale zobaczymy, na pewno azotanów jest znacznie mniej ale to też mogło źle wpłynąć na ryby. On moim zdaniem strasznie przeżył tą przeprowadzkę do miski, mam nadzieje że to mu przejdzieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mysle że 100% wymiana wody do zbyt duże obciążenie dla zbiornika. Poza tym podpisuje sie pod tym co napisał Adam - poprostu ryba/y sie zestresowały nowymi warunkami.

Osobiście uważam, ze filtr(sam filtr) nie udzwignie 100% wymienionej wody. Nigdy nie wymieniałem 100% przy restarcie - bo miałem złe doświadczenia, jeszcze jak sie zajmowałem tanganiką. Od tego momentu zawsze pozostawiam 1/4 wody i mieszam z nową - biologia jest gwarantowana.

Ziemiojady akurat - ja przynajmniej mam takie doświadczenia - są wrażliwymi rybami na zmianę parametrów wody, a im starsza ryba tym gorzej to znosi.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości