• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [720 l ] [Ameryka Południowa] ziemiojady

#1
Akwarium zalane 720 200x60x60
Na dno piach budowlany z kreisela , parę kamieni korzenie dojdą ale moczą sie na razie
Oświetlenie dwie belki na ledach DIY z sterownikiem , światła nie ma nadmiar bo miała być Tanganika
Filtracja sump 350l że złożem zraszanym( pompa obiegowa z centralnego) sześć kolumn na początek 3 z biobalami , potem dołożę jakieś media jedna kolumna zostaje pusta żeby zostawić sobie pole manewru
Do środka wewnętrzny z gąbką i ewentualnie falownik( raczej niepotrzebny)
Roślinki posadziłem i daje im szansę zobaczymy co na to ryby
Start na wodzie amonowej i prodigo
Parametry wody kranowit
Gh 18-20
KH 12-14
pH 7.8
Leje prawie samo RO (trochę wody było w sumpie i z piachem po plukaniu)
4.04
pH 7.5
KH 3
NO4 0
NO2 0.05
6.04
pH 7.5
NO4 0
NO2 0.2
NO3 0
8.04
NO2 0.4
9.04
NO2 0.5
NO3 25
11.04
NO2 0.8
NO3 25
pH. 7.8
KH 2
Coś podbija mi pH część piachu mam po tanganice i zostało dużo muszelek po świderkach możliwe żeby aż tak się rozpuszczały? W sumpie włożyłem worek z torfem ale bez efektów pH
Planowana obsada to :
Geophagus sveni 6-8 sztuk
Tetra cesarska 20-30
Jakieś kiryski 20-30
Jakieś nieduże L-ki 6 sztuk
I mimo wszystko kilka skalarów przynajmniej przypominające dzikusy ?
Myślę ze w przyszłym tygodniu akwarium będzie mogło być już zasiedlone pierwszymi rybkami jak NO2 spadnie do zera.
Woda na zdjęciu jeszcze mętna to z piachu, na korzeniu jakieś śluzowce wyrosly , uff ale elaborat ,


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wydaje mi się ze piasek po tanganice będzie "oddawał" swoje do wody przez jakiś czas i stąd wzrost pH. Miałem podobnie w mniejszym akwarium z piaskiem po tandze, mimo wody RO, szyszek olchy i dużej ilości liści i torfu przez prawie 4 miesiące miałem pH ponad 7 później jakoś zaczęło schodzić w dół.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A sprawdzałeś, czy sam piach nie jest zatwardzający? Kreisel może mieć różne wypusty produkcji i część piasku będzie kwarcowego, a część z dodatkami uwalniającymi węglan wapnia do wody. Muszelki po świderkach także swoje będą robiły.

Weź trochę piachu z baniaka, wrzuć do słoiczka i zalej octem, albo jakimś kwasem reaktywnym (najlepszy jest solny, ale raczej ciężko go dostać Wink może być też kwas cytrynowy) - jak będzie reakcja chemiczna (bąblować będzie w sensie), to masz źródło zatwardzania wody Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajnie, że będzie kolejny na forum zbiornik z ziemiojadami. W kwestii ph zrób tak jak napisał wyżej Martinezio, sprawdź piach. Kamienie też mogą podbijać ph.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam podobny problem z tym że mój kreisel nie jest po tanganice , też mi podbija coś ph i stawiam że piach . Będę robił testy . Pytanie jeśli tak to co wrzucić ? No i trochę rozpierdziel w akwa pykne jak będę go wyciągał..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja w swoich zbiornikach ma sprawdzony piasek od retne z allegro.
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Theng
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kreisel zawsze mocarnie podwyższał pH i twardości, niestety... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piach zostawiłem pH powoli ale schodzi w dół KH nierośnie.
N02 spadło do wartości niezmierzonych
NO3 też i chyba piach zrobił denitryfikacje bo te pare roślinek chyba nie dało radę wszystkie azotyny skonsumować?
Wpuściłem 6 ziemkow 6 skalarów standard ( prawie jak Altumy ?) i 15 kirysków szmaragdowych i jeśli chciałbym dawać jakąś ławice to pod powierzchnię i tu mam problem bo kąsaczowate nigdy nie były w moim kręgu zainteresowań, tetra cesarska która mi się bardzo podoba to raczej toń i dół a z powierzchni to kojarzę tylko Danio ( trochę nie Ameryka ale biotop nie jest moim celem) i ewentualnie pstrążenice ma ktoś jakiś lepszy pomysł?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Może zwinniki Blehera- rodostomudy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Polecam Hyphessobrycon erythrostigma - są atrakcyjne i rosną dość duże. Będziesz z nich zadowolony ponieważ świetnie uzupełnią Twoją obsadę.
[-] Post wet-aqua otrzymał 2 Lubię to od:
  • Papja, popcio
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości