• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskowce i nie tylko

#1
Wybrałem się razem z żoną w odwiedziny do naszych przyjaciół. Skończyli realizację swojego nowego domu ale co ważne Piotr zrealizował swoje marzenie o dużym zbiorniku. Akwarium robi wspaniałe wrażenie, czego ten niedoskonały film nie może oddać . Ponad 4 metry długości i litraż 4500 l. 
[-] Post wet-aqua otrzymał 10 Lubię to od:
  • barttsw, darianus, dzikakuna, kszyszek, Martinezio, Papja, piotrK, Ruki, schmeichel, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Brawa dla właściciela, że nie poszedł w monsterfishe albo w morszczyznę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-02-2024, 20:57 PM)piotrK napisał(a): Brawa dla właściciela, że nie poszedł w monsterfishe albo w morszczyznę.

Od zawsze dyskowce i P. altum. Ma piękną grupę ( 24 młode dzikie osobniki ) które są w akwarium kwarantannowym ( 1500 l) . Będzie budował dla nich zbiornik docelowy ponieważ z oczywistych względów nie chce łączyć z dyskowcami z różnych źródeł. Mam nadzieję, że będę mógł go zaprezentować jeszcze w tym roku.
[-] Post wet-aqua otrzymał 3 Lubię to od:
  • barttsw, Papja, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mokry sen każdego akwarysty
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Masz jakieś ujęcia od kuchni? Zawsze przy takich litrażach ciekawia mnie technikalia. Moje niewprawione ale ćwiczone mimochodem oko (przez obecność w grupie leczenia dysków sławnego adamn'a) pozwala dostrzega kilka raczej słabo wygladajacych dysków, wiesz może czy to po prostu szczurki ze starego akwarium na emeryturze czy znajomy zakupił cała nowa obsadę? Pytam bo ciekawi mnie na ile możliwe jest utrzymanie dyskowców w takiej konfiguracji z takimi dekoracjami i obsada - czy 4500l wody czyni cuda czy raczej jest to droga donikad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-02-2024, 00:43 AM)Knowhow napisał(a): Masz jakieś ujęcia od kuchni? Zawsze przy takich litrażach ciekawia mnie technikalia. Moje niewprawione ale ćwiczone mimochodem oko (przez obecność w grupie leczenia dysków sławnego adamn'a) pozwala dostrzega kilka raczej słabo wygladajacych dysków, wiesz może czy to po prostu szczurki ze starego akwarium na emeryturze czy znajomy zakupił cała nowa obsadę? Pytam bo ciekawi mnie na ile możliwe jest utrzymanie dyskowców w takiej konfiguracji z takimi dekoracjami i obsada - czy 4500l wody czyni cuda czy raczej jest to droga donikad.

Oczywiście nie wszystkie dyskowce wyglądają  idealnie ( część to emeryci , inne zahamowane we wzroście z różnych powodów) . Kolega nie jest zwolennikiem eutanazji mimo teoretycznego zagrożenia dla pozostałych ryb. Rozmiar akwarium niestety nie czyni cudów a utrzymanie dyskowców w bogato urządzonym akwarium z innymi gatunkami stwarza najczęściej więcej problemów niż utrzymanie w czystym szkle. Również leczenie ryb w takim czy większym zbiorniku o dużym potencjale biologicznym jest raczej skazane na niepowodzenie. Nie byłem szczególnie zainteresowany rozwiązaniami technicznymi więc nic nie filmowałem . Z tego co wiem sump ma 500 czy nawet więcej litrów a przepływ zapewniają 2 pompy. W akwarium umieszczone są dwa cyrkulatory.
[-] Post wet-aqua otrzymał 1 polubień od:
  • Papja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Piękne dyski. To również moje marzenie, ale im więcej o nich czytam i oglądam filmy tym moja obawa większa. Z tego co wywnioskowałem, najbezpieczniej hodować dyski na gołym szkle z bardzo dobrą filtracją i regularnymi dużymi podmianami wody zależnymi od wielkości akwarium.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wow - szkło robi mega wrażenie Smile Co prawda dyski to nie moja bajka, ale w zasadzie każde rybska by się w tym mega prezentowały!
Jak napisał wcześniej sensej - mokry sen akwarysty [Obrazek: haha.gif] , z czym się w pełni zgadzam...
Jeśli zdarzy Ci się okazja na powtórną wizytę - zrób trochę fotek od backstage-a Smile Technika tego projektu na pewno będzie mile widziana! Z góry dzięki!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości