• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Korzenie do akwarium i kamienie

#1
Witam.
Będę urządzał wystrój w akwarium i chciałem zapytać o kilka rzeczy.
Chciałem zapytać z jakich drzew mogą być korzenie.
Czy mogą to być drzewa owocowe np: orzech jabłoń lub jakieś inne?
Czy korzeń z tui morze być?
Czy z drzew  liściastych jak np: dąb, grab, jesion brzoza?
I czy korzeń musi być z suchego drzewa czy może być świeży z wyrwanego drzewa?
I jak przygotowujecie takie korzenie, i czy może być na nich kora??
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

ps. Czy możne być cześć nadziemna drzewa, tylko bez?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nigdy nie dawaj świeżego drewna, bo zepsuje wodę- takie drewno gnije pod wodą, dodatkowo jeszcze zabiera tlen.

Z moich doświadczeń- najlepsza jest olcha, czeremcha, buk, dąb. Iglaki staram się omijać, ostatnio kupiłem trochę sosny bagiennej i podejrzewam, że to właśnie ona mi redukowała mi barwniaki. Z drzewek owocowych szybko się rozkładają pod wodą i znikają, zwłaszcza jeśli są zbrojniki.

Jeśli drewno jest już suche, przeleżało przynajmniej jeden rok od ścięcia, to spokojnie możesz dać do akwarium z korą- nie ma znaczenia czy to cześć podziemna czy nadziemna. Ja swoje korzenie zawsze jeszcze gotuję w parniku gospodarczym, dzięki czemu od razu toną.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dodam że fajna jest wierzba tylko musi być naprawdę dobrze wysuszona ,tak samo fajne są pnącza winorośli, korzenie bzu
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(01-02-2024, 18:40 PM)Ruki napisał(a): Nigdy nie dawaj świeżego drewna, bo zepsuje wodę- takie drewno gnije pod wodą, dodatkowo jeszcze zabiera tlen.

Z moich doświadczeń- najlepsza jest olcha, czeremcha, buk, dąb. Iglaki staram się omijać, ostatnio kupiłem trochę sosny bagiennej i podejrzewam, że to właśnie ona mi redukowała mi barwniaki. Z drzewek owocowych szybko się rozkładają pod wodą i znikają, zwłaszcza jeśli są zbrojniki.

Jeśli drewno jest już suche, przeleżało przynajmniej jeden rok od ścięcia, to spokojnie możesz dać do akwarium z korą- nie ma znaczenia czy to cześć podziemna czy nadziemna. Ja swoje korzenie zawsze jeszcze gotuję w parniku gospodarczym, dzięki czemu od razu toną.

A z owocowych orzech też szybko się rozkłada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Świeży korzeń każdy będzie gnił. Najlepiej, tak jak pisali koledzy wcześniej - niech poleży rok na powietrzu, aby wysechł dobrze, a potem go zaparzyć. Nie ma znaczenia z jakiego drzewa jest to drewno - byle nie iglak (węglowodory aromatyczne). Najlepsze z lokalnej flory są dąb, olcha czarna, orzech, buk. Ja mam u siebie najprawdopodobniej z czarnego bzu albo róży i jest też spoko Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(02-02-2024, 11:22 AM)Martinezio napisał(a): Świeży korzeń każdy będzie gnił. Najlepiej, tak jak pisali koledzy wcześniej - niech poleży rok na powietrzu, aby wysechł dobrze, a potem go zaparzyć. Nie ma znaczenia z jakiego drzewa jest to drewno - byle nie iglak (węglowodory aromatyczne). Najlepsze z lokalnej flory są dąb, olcha czarna, orzech, buk. Ja mam u siebie najprawdopodobniej z czarnego bzu albo róży i jest też spoko Smile

Z orzecha mam suchy.
i czarny bez tez. 
Resztę pojadę na żwirownie zapytać czy jakiś drzew nie wyciągali i pojadę nad rzekę morze tam coś leży.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To raczej rzeka leży nad morzem, niż odwrotnie, ale może to tylko kwestia semantyki i punktu widzenia? [Obrazek: rotfl.gif]
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(02-02-2024, 17:37 PM)Martinezio napisał(a): To raczej rzeka leży nad morzem, niż odwrotnie, ale może to tylko kwestia semantyki i punktu widzenia? [Obrazek: rotfl.gif]

Przejęzyczenie. Miało być może coś tam znajdę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cześć
udało mi się coś znaleźć.
korzeń 1  
       

korzeń 2

       

korzeń 3

       

korzeń 4
       

korzeń 5 

       

Korzeń 6

       
 
Korzeń 7

       

korzeń 8

       

korzeń 9

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jak myślicie będzie coś z nich?

Korzeń 1 nie wiem z czego jest odciąłem z leżącego podobno modrzew. Ma fajnie wrośnięty kamień

korzeń 2, 3, 4,  6 to dziki bez

korzeń 5,  7,  8 to jabłoń tylko to nadziemna część. Czy jak na korze był grzyb to można to dać do akwarium?
   

korzeń 9 to korcina.
Korzenie oskórowane i wymyte karcherem na gorąco.

Na jednym korzeniu po myciu na gorąco wyszedł zielony nalot.
   

Zostało mi wygotować w wodzie z solą i do akwarium.
Mogą być takie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości