• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [175l] Akwarium z regału nr1

#1
Akwarium o wymiarach 100x50x35, filtracja to gąbka z głowicą atmana 800l/h, naświetlacz 10W
Wystrój piasek, kilka korzeni, Bolbitis i kilka kryjówek ceramicznych, suche liście….


Zbiornik jeden z czterech na tym regale, w zasadzie ciągle z afrykańskimi pielęgniczkami. Po różnych perypetiach z Limbochromis, pływa tu samotny samiec. Dam mu trochę nabrać pewności zanim dołączę do niego samice lub dwie. Niestety eksperyment z P. pulcher się nie powiódł, okazały się zbyt agresywne. Nie chcąc stracić samca, być może jedynego w PL, odłowiłem czerwonobrzuche. Nie jest to jakiś wybitny aranż, ale ma na celu przełamanie lini „strzału” agresji. Jest tam kilka kryjówek, mniej lub więcej widocznych. Chciałbym bardzo rozmnożyć ten gatunek, choć wiem, że może to być trudne.

   
Jumpeveryone
[-] Post Zimna Zośka otrzymał 7 Lubię to od:
  • dzikakuna, Knowhow, macioch, mimo12, PatrykRuda, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dbaj o tego samca, dbaj! Masakra, że bez WACu tak ciężko jest ściągnąć ryby...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-01-2024, 20:26 PM)Ruki napisał(a): Dbaj o tego samca, dbaj! Masakra, że bez WACu tak ciężko jest ściągnąć ryby...

Nie mam wyjścia, choć wolałbym żeby to samiec z samicom dbali o młode Rotfl
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dla mnie wystrój prawie bomba. Prawie, bo te bolbitisy takie płaskie, tak płasko idą jednym pędem równolegle do baniaka. Jakby tam dołożyć parę  pod innym kątem to była by petarda.
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(21-01-2024, 22:36 PM)macioch napisał(a): Dla mnie wystrój prawie bomba. Prawie, bo te bolbitisy takie płaskie, tak płasko idą jednym pędem równolegle do baniaka. Jakby tam dołożyć parę  pod innym kątem to była by petarda.

W naturze też idą jednym pędem w jednym kierunku Tongue
Bardzo mi się takie akwaria podobają. Z jednym, max dwoma gatunkami roślin. Moim zadaniem są najbardziej naturalne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości