• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: HMF

#1
Czesc, dwa pytania

kupowal ktos moze gotowe rurki do napedzania HMFa i moze cos polecic?
Czy widzial ktos typowe HMFowe rurki ale zamkniete w modulach BTN lub innych? Jak to zrobic, wylot dac nad modulem czy wiercic otwor pod poziomem wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rurek jeszcze nie kupowałem, natomiast wylot powinien być mniej więcej na poziomie lustra wody - w sensie poziom wody powinien wyznaczać środek rurki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szukajac rozwiazan trafilem na stronke na ktorej jest rurka zrobiona wydaje sie w jeszcze prostszy sposob tzn rurka zakonczona kamieniem

https://www.practicalaquariums.com/matten-filter

Mial ktos taka wersje i porownanie do tych typowych (wiercone dziurki i przylacze wezyka na dole). Przyznam ze w moich DIY najwieksza trudnosc sprawialo trwale zamocowanie wezyka i zapychajace sie dziurki. Tu chyba jedno i drugie jest zalatwione kamieniem. Co sadzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-01-2024, 11:23 AM)Knowhow napisał(a): Szukajac rozwiazan trafilem na stronke na ktorej jest rurka zrobiona wydaje sie w jeszcze prostszy sposob tzn rurka zakonczona kamieniem

https://www.practicalaquariums.com/matten-filter

Mial ktos taka wersje i porownanie do tych typowych (wiercone dziurki i przylacze wezyka na dole). Przyznam ze w moich DIY najwieksza trudnosc sprawialo trwale zamocowanie wezyka i zapychajace sie dziurki. Tu chyba jedno i drugie jest zalatwione kamieniem. Co sadzicie?
To może działać, z jednym ale - pompa musi być dość mocna. Oczywiście nie podam ci tu jednoznacznej wartości mocy, musiałbyś sprawdzić metodą prób i błędów.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-01-2024, 11:23 AM)Knowhow napisał(a): Szukajac rozwiazan trafilem na stronke na ktorej jest rurka zrobiona wydaje sie w jeszcze prostszy sposob tzn rurka zakonczona kamieniem

https://www.practicalaquariums.com/matten-filter

Mial ktos taka wersje i porownanie do tych typowych (wiercone dziurki i przylacze wezyka na dole). Przyznam ze w moich DIY najwieksza trudnosc sprawialo trwale zamocowanie wezyka i zapychajace sie dziurki. Tu chyba jedno i drugie jest zalatwione kamieniem. Co sadzicie?

Co prawda swoje rurki zrobiłem z PEX, a nie z rurek PCV, ale aby nie bawić się w klejenie przyłącza wężyka po prostu wywierciłem otwór o średnicy 0,5 mm mniejszej niż średnica trójnika i to załatwia sprawę. Takie wciśnięcie trójnika załatwia sprawę.

Edit. Obejrzałem jeszcze linka i widzę, że tam wężyk wchodzi niby sprytnie od góry, ale według mnie jest podatny na przypadkowe manipulacje. W Jet HMF (z przypiętego wątku na forum) trójnik doprowadzający powietrze masz u dołu i przez to przypadkowe ruchy ruchy wężyka nie przenoszą się aż tak na połączenie trójnik/rurka zewnętrzna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości