• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Falstart

#1
Akwarium 450l założone 15 grudnia, po problemach z fluvalem g3, 22 grudnia zakupiłem inny filtr włożyłem do niego 5l ceramiki oraz watę i gąbkę, pomaga mu jakaś głowica z gąbką.
Woda jesteś mętna i mało przejrzysta, na piachu jest czarny nalot, na korzeniach dużo gluta.
Błędy jakie popełniłem to nie wypłukałem piachu który dostałem od poprzedniego właściciela i pewnie w nim jest dużo martwych bakterii, dosypałem piach kreisel mozliwe że za mało go płukałem.
Wydaję mi się że zbiornik ma swój start od odpalenia drugiego kubła, teraz mam atak pierwotniaków bo na piachu i korzeniach jest dużo pożywki dla nich.
Myślicie że lepiej będzie dać czas zbiornikowi niech dojrzewa glut z korzenia zejdzie sam , czy robić restart i wszystko dokładnie wymyć?
Dziękuję za pomoc.                    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gluty to śluzowce. Same zejdą po czasie.

Baniak na pewno potrzebuje jeszcze chwili, żeby się przetrawić. Jak jest jakiś film na tafli, to warto przekierować na taflę dodatkowo wylot wody z filtrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja też bym poczekał i dał czas zbiornikowi na dojrzanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trochę czasu już mineło, jest coraz gorzej.
Wczoraj czyscilem korzenie z śluzu trochę odmuliłem podłoże, dolozylwm drugi kubełek z gąbkami i watą plus wkład na redukcję fosforu( mam do wyboru jeszcze na redukcję no3 i welgiel aktywny).Rano na roślinach pojawiły się białe frędzle aktualnie praktycznie nic nie widac w akwarium.
Chcialbym się dowiedzieć czym mogłem to spowodować restart chyba będzie ale dam jeszcze trochę czasu dla korzeni.                
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wygląda na zakwit pierwotniaków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie masz jakiegoś filtra wewnętrznego gąbkowego? Zamiast gąbki, daj wątę. U mnie pomogło.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(08-01-2024, 07:05 AM)darianus napisał(a): Nie masz jakiegoś filtra wewnętrznego gąbkowego? Zamiast gąbki, daj wątę. U mnie pomogło.

Mam, jednak przy każdym ruszeniu podłoża dzieję się to samo pora na restart i wykaiane podłoża bo już nie mam siły z tym walczyć
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości