• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450l obsada

#1
Witam serdecznie wszystkch użytkowników forum.
Po paru latach przerwy 15.12.2023 zalałem zbiornik 450l 150x50x60h. Na moje szczęście zapomniałem wszystko co było związane z akwarystyką i zaczynam uczyć się odnowa.
Głównymi mieszkańcami mają być skalary, miały być altumy jednak 60cm wysokości nie wydaję mi się odpowiednie.
Chciałbym dołożyć do nich jakiś gatunek ziemiojadów
Rht- obawiam się że będą za duże a chciałbym jeszcze dołożyć ryby ławicowe
Guianacara geay- to jest mój faworyt jednak liczę na wasze propozycję.
Plan A
6xGuianacara geay
8x pterophyllum scalare
30x neon/inna rybka ławicowa
Plan B
10x pterophyllum scalare
20 sztuk kirysków gatunek do ustalenia
30x neon/inna rybka ławicowa
Akwarium nie będzie w stylu bw
Zdjęcie poglądowe to jest wersja wstępna, będzie jeszcze dużo zmian.
Przepraszam za chaos w tym poście.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj, moim skromnym zdaniem ten filterek po lewej nie da rady obsłużyć tego akwarium, na twoim miejscu rozważyłbym zakup kubła bądź sumpa.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-12-2023, 12:46 PM)alexdemo napisał(a): Witaj, moim skromnym zdaniem ten filterek po lewej nie da rady obsłużyć tego akwarium, na twoim miejscu rozważyłbym zakup kubła bądź sumpa.
To jest tylko mechanik żeby zebrał syf po starcie, za nim widać rurki od fluvala g3 i dokupie jeszcze jeden tak do max 600 zl, mógłbyś doradzić jaki kubeł dodać do fluvala g3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(17-12-2023, 14:23 PM)berro121 napisał(a):
(17-12-2023, 12:46 PM)alexdemo napisał(a): Witaj, moim skromnym zdaniem ten filterek po lewej nie da rady obsłużyć tego akwarium, na twoim miejscu rozważyłbym zakup kubła bądź sumpa.
To jest tylko mechanik żeby zebrał syf po starcie, za nim widać rurki od fluvala g3 i dokupie jeszcze jeden tak do max 600 zl, mógłbyś doradzić jaki kubeł dodać do fluvala g3

Szukaj filtra o wydajności co najmniej 1200L/H , mam zbiornik o takiej samej pojemności a za filtrację odpowiada poczciwa Tetra 1200 która przy 4 rybach daje rade lecz przy twojej obsadzie mogłaby okazać się za słaba .
Jestem zdania że Fluval FX 4,5 lub 6 będzie dobrym wyborem.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wszyscy chwalą fluvala fx 6 a ja niestety nie mogę mieć o nim dobrego zdania. Miałem go ok roku w zbiorniku 375l. Na początku robił pralkę i wszystko było ok a później wyraźnie spadał przepływ i musiałem go czyścić raz na miesiąc. Próbowałem różnych kombinacji z wkładami, mediami ale to i tak nie pomogło. Ostatecznie go sprzedałem i mam spokój:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Panowie nie ukrywam ale nie stać mnie na fx6 moja g3 ma 1200l na h i myślę nad ultramaxem 1500. Fluval będzie mechanikiem a aquael typowy biolog co myślicie o takim zestawie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Obsada podobna do mojej (albo w sumie mojego ojca) byłej obsady w 450l. Miałem P. scalare manacapuru początkowo 8 młodych sztuk które docelowo zostały zredukowane do 4, pływały z nimi G. geayi 8sztuk + wizja mojego ojca tęczanki i Garra rufa.
Cała filtracja opierała się na JBL e1501e + mechanik z gąbką. Kubełek czyszczony srednio co 6/9 miesięcy i akwarium tak żyło z 6/7 lat.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Panowie czy mogę policzyć altumy z geophagus red head tapajos, powiedzmy po 8 sztuk obu gatunków na start?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-12-2023, 15:35 PM)berro121 napisał(a): Panowie czy mogę policzyć altumy z geophagus red head tapajos, powiedzmy po 8 sztuk obu gatunków na start?
Ziemiojady nie nadają się na towarzystwo dla altumów. Potrzebują innej wody (tzn. są mniej wymagające) i za aktywne dla żaglowców.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(22-12-2023, 18:13 PM)piotrK napisał(a):
(22-12-2023, 15:35 PM)berro121 napisał(a): Panowie czy mogę policzyć altumy z geophagus red head tapajos, powiedzmy po 8 sztuk obu gatunków na start?
Ziemiojady nie nadają się na towarzystwo dla altumów. Potrzebują innej wody (tzn. są mniej wymagające) i za aktywne dla żaglowców.
Ehhhh odpuszczę te ziemiojady.
Będzie stado kirysków i może jakaś apisto albo pielęgnica.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości