• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zestaw pokarmów - Corydoras + Hyphessobrycon

#1
Cześć. 
Od pewnego czasu czytam sporo na tym forum nt różnych pokarmów i dzięki wiedzy tu zawartej można się sporo nauczyć. Jestem za to wdzięczny   [Obrazek: hura.gif]
Kiedyś częściej to zaglądałem, ale teraz mam znów do tego powód, bo życie pozwoliło mi wrócić do akwarystyki  [Obrazek: tak.gif]
Nie mam na tą chwilę żadnych pielęgnic, ale pływają u mnie Corydoras Pygmaeus ora Corydoras Panda i banda Hyphessobrycon Elachys. 

Z żywych karmię artemią, daphnią, blackwormem i doniczkowcem.

Czy możecie mi pomóc wybrać zestaw pokarmów suchych, ich kombinację? 
Myślałem nad takimi pokarmami jak NF Supreme Kristal, NF Panzerwelse, NF Supreme Artemia - ale nie wiem czy wszystkie są mi potrzebne. A może to pomieszać z czymś od OSI albo Vitalisa, a może Sery? Nie chcę po prostu powielać rodzajów pokarmów kiedy może się okazać że posiadanie kolejnego rodzaju nic nie wnosi do jadłospisu. 

Z góry dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dla kirysków zawsze możesz też kupić jakieś tabletki (np. spirulinowe z tropicala), żeby uzupełniały sobie dietę w pokarm roślinny. Z podanych przez ciebie karm NF znam Supreme Kristall i S. Artemia - to świetna karma, ale trzeba jej dawać mniej, bo jest wysokoenergetyczna.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Teraz właśnie, kiedy skończą swoją porcję pokarmu, bardzo namiętnie podjadają HiAlgae, które podaję Otosom.
Myślisz że do zestawu np: Panzerwelse oraz Kristall warto dodać jeszcze coś z innego?
Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania/zestawu. Bo mam w domu próbki takich pokarmów jak Pro Defence, Insect Menu czy Nanovit wszystko w wersji najmniejszych granulek, ale mam wrażenie że moje Bystrzyki potrzebowały by dodatkowych zębów aby to dobrze przyjąć. Jeśli jakiś z tych granulatów będzie leżał gdzieś na roślinach i później go dopadną to wtedy coś z tego uszczkną bo jest już bardziej miękki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zawsze możesz namoczyć przed podaniem Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Słuszna uwaga, można i tak. Nie ukrywam, że nie do końca jest ten Tropical chwalonym pokarmem w wielu wątkach tu na forum i też chodzi mi po głowie właśnie coś w stylu NF, czy Vitalis lub OSI.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pewnie męczę, ale jak Wy mi nie podpowiecie to nikt mi nie podpowie sensownie  [Obrazek: no.gif] Blush
Czy poniższy zestaw będzie wg Was odpowiedni? :

NF Supreme Kristall S
NF Panzerwelse
Vitalis Tropical Flakes
Vitalis Catfish Pellets

A dla Otosów NF Wafers i Tropical HiAlgae.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Płatki olej, postaw na drobny granulat, może coś na kolory jak NF Premium Color S? U mnie drobnoustki i kiryski go bardzo lubią.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 2 Lubię to od:
  • Nairams, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
O widzisz! Słuszna koncepcja.
Dzięki Ruki, po cichu liczyłem na Twoją odpowiedź.

A czy wiadomo, czy w którymś z tych pokarmów w składzie jest dodatek czosnku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zamiast pokarmów z czosnkiem polecam garlic oil.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A jak stosować taki wyciąg na pokarm? Dajmy na to taki Microbe Lift Garlic. Producent pisze tylko, że to do dodawania do pokarmu ale nie ma info jak dużo. Ma to pipetę do zakrapiania ale nie chciałbym przesadzić i wyrządzić jakiejś krzywdy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości