• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [200][Ameryka Centralna] Flower i wcześniejsze

#1
Więc tak. Przeglądając ten dział doszedłem do wniosku, że moje aranżacje były tak słabe iż nie warto ich pokazywać.Za to chciałbym pochwalić się samym swoim pzychówkiem więc poodkopywałem trszkę zdjęc z kilku lat żebyście mogli ocenić chociaż jakim jestem opiekunem i w jakiej kondycji były moi podpieczni.
Pływały w różnych akwariach od 80 do 700l co w tej chwili ma już drugorzędne znaczenie tak jak parametry wody czy filtracja itd. otem skupie się na Aktualnej szklance wody i tym co i w czym tam pływa a właściwie pływać będzie i Po ukończeniu aranżacji pozostaniemy przy tym nieszczęsnym zbiorniku wodnym.

Miłego ogądania:



               
.jpg   sam.jpg (Rozmiar: 20.34 KB / Pobrań: 504)        
.jpg   pawica sama.jpg (Rozmiar: 64.17 KB / Pobrań: 493)    
.jpg   szmaragd.jpg (Rozmiar: 56.68 KB / Pobrań: 497)    

Teraz przyszły a właściwie terazniejszy.
200l 100x50x40
Pokrywa by Rafał. pomysł i wykonanie własne.
Filtr zew. 1000l/h wew. 1400l/h
Oświetl diodowe, punktowe; świetlówki 30W grolux i 30W aquareel
Wszystko sterowane czasowo włącza się i wyłącza kolejno
czas całego oświetlania 10:30-22:00
grzałki 100W+25W
Woda temp. 27
Ph 7.5
KH 6
GH12
Co z aranżacją zobaczymy. wszystko już chodzi ale jest niepoukładane,
to znaczy przygotowane elemęty się moczą(kamienie otoczaki,różne korzenie, kamienie inne, kokosy, mangrowce,) Podpowiedzcie co wybrać? Obsada Flower Horn. Cokolwiek by tam nie było poza nim a właściwie nimi ,w tej chwili dwojgiem jest nie istotne i służyło będzie jedynie odchodowaniu wcześniej wspomnianego osobnika.
I tu pojawia się pytanie Flower Horn to CA. Tak lokowałem do tej chwili. A może powinno się pisać Azja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zanim jeszcze powstał do końca zbiornik docelowy. zaczeło dziac się coś co mnie zaciekawło. Mianowicie po powrocie z weekendu zauważyłem zmiany od razu. Samczyk na zdj.
   

zmienił barwy tzn. Zciemniał i ma wyraźne pręgi, stoi w tym miejscu cały czas trochę kopie w podłożu i odpędza akare która z nim pływa. Z drugiej strony siatki (prawdopodobna) samica pływa nad kawałkiem drewna i wygląda jakby czyściła, również kopie i pojawiła się u niej kończyna, zaznczone na zdj.

   
Obie ryby wykonują drgające ruchy.
czy tylko mnie przypomina to zachowania związane z tarłem?
Ale, one są w jednym akwa ledwie cztery dni i to jeszcze oddzielone siatką.
Fakt, że nie walczyły przez siatkę chyba wcale. Poza tym samiec jest połowę mniejszy od samicy.
Co wy na to?


Nie wytrzymałem. Siatka wyleciała z akwa temperatura o 2st. w górę, do 23.00 się przyglądałem(mówie sobie trudno, najwyżej rano będzie jedna ryba w akwa). Wydawało się, że samczyk nie boi się koloski i podpływał do niej dośc pewnie ale teraz już za każdym razem został odganiany o akarze nawet nie wspominam, ma się gdzie schowac .I... Lipa. Jak na razie największa z ryb porozganiała pozostałe i od 5.00 widzę, że pływa sama reszta pochowana.

Jakieś sugestie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-05-2012, 06:46 AM)RafalMMA napisał(a): Co wy na to?

Zakazany (zza siatki w tym przypadku) owoc smakuje najlepiej Tongue
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No dobra. Właśnie wszedłem do domu a tu ikra tylko samica odgania samca i pewnie nie zapłodniona. Kurde że nie było mnie w domu. Co ciekawe rano jak włożyłem siatkę zpowrotem do akwa to znów wróciły na swoje pozycje. a teraz to już nie ma mowy wsadzic ręki do wody.
Jak nie zapłodniona to pewnie zpleśnieje.


   

   
Siatkę wyciągnołem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tongue 
Wczorej wyszedłem z domu o 8.00 do pracy jeszcze ikry nie było więc dodaje ze 2h czyli 10.00 orientacyjnie.
Po 20 godzinach wszystko ok. wiele tej ikry niema ale zbielały jak na razie ze dwa ziarenka. Widac na zdjęciach jak się dobrze przyjżec.
Ku..rna mam nadzieję, że ten maluch się jednak spisał.
Moja żona też jest wyższa odemnie i mamy śliczną curcięBig GrinBig Grin
Dziś wrócę dopiero ok 20 aż się boje pomyślec co zastane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
daj lepsze foto tego "samczyka" bo cos mi sie nie wydaje że to samiec,
najlepiej poznac u hornów pleć - samica ma na płetwie grzbietowej czarne slady , plamy - 99% rozpoznawalności, zaznaczyłem na Twojej focie na czarno i moja samica też z plamami na płetwie, samce tego nie posiadają
pozdrawiam Wink


Załączone pliki Miniatury
   

.jpeg   Obraz (4).jpeg (Rozmiar: 28 KB / Pobrań: 349)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cytat:
(15-05-2012, 08:40 AM)szejker napisał(a): najlepiej poznac u hornów pleć - samica ma na płetwie grzbietowej czarne slady , plamy - 99% rozpoznawalności

Dotyczy to też tych w tonacjach żółto-pomarańczowo-czerwonych?

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
oj nie wiem, nie interesowałem sie tym nigdy, ale zawsze możne zerknąć gdzieś w galerii ewentualnie na yt, co do pozostałych odmian zawsze sie sprawdza
pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
RE: 200l Flower i wcześniejsze
Cytat:
(Dzisiaj 08:40 AM)szejker napisał(a):
najlepiej poznac u hornów pleć - samica ma na płetwie grzbietowej czarne slady , plamy - 99% rozpoznawalności

Dotyczy to też tych w tonacjach żółto-pomarańczowo-czerwonych?

--------------------------------------------------------------------------------
Słuszna uwaga dator!
Ja też pierwsze słyszę o czymś takim.
szejker: Mój samiec nie ma takich plam na płetwie choć teraz jest ciemny i nie widać nic takiego, to pierwsze.Drugie był bezpośrednio od hodowcy i zapewniał mnie że ma same samce, trzecie ma garba co widać na zdjęciu. czwarte wykonały taniec godowy a tylko ta druga złożyła ikrę czyli moje dotychczasowe spostrzeżenia świsdczą o tym że mam 100% trafności co do rozróżniania płci u swoich ryb.

Co do ikry to coraz więcej bieleje, ale pleśni jeszcze niema.Nie kruszeje również. W czwartek się wyjaśni czy młody się ....... (usunięte) czy nie.
Myślę że na udane tarło muszę poczekać ze tzy miechy conajmniej aż młody podrośnie.
Przez ten czas albo przegroda albo przerybienie.

Rafał wyrażaj się, mamy tu też młodzież - qbsztyk
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
"" Ja też pierwsze słyszę o czymś takim. "" Big GrinBig GrinBig Grin no tak, więc to nieprawda Big GrinBig Grin

pooglądaj sobie filmiki na yt i zdjęcia ,poczytaj więcej o hornach, zobaczysz ze samce nie mają tych plam a samice mają,

a garb o niczym nie świadczy, mój znajomy miał samicę składającą ikrę z wielkim garbem Big Grin

daj dobrą fotkę swojego "samca" ? określę jego płeć na 100% Cool

ps - nie twierdzę , że to samica


samica z garbem :


tu kolejna :


i tak moge dawać Wam przykłady cały czas :d

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości