• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana - powrót do Ameryki Południowej

#1
Po siedmiu latach pracy z pielęgnicami z Madagaskaru zdecydowałem się powrócić do pielęgnic z Ameryki Południowej. Tak często bywa z różnych powodów. W tym roku minęło moje pięćdziesiąt lat hodowania ryb z rodziny Cichlidae. Nadal te ryby mnie zaskakują , interesują i są źródłem wielu ciekawych doświadczeń. Dzisiaj miałem trochę więcej czasu który mogłem poświęcić pracom przy rybach. Bez myślenia o kłopotach, polityce i innych mało przyjemnych rzeczach. To był dobrze spędzony czas.
[-] Post wet-aqua otrzymał 15 Lubię to od:
  • Bernard, Darek, darianus, dzikakuna, kszyszek, kuba4410, Martinezio, pako, Papja, piotrK, Ruki, schmeichel, Sloma, takro, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jednak co SA to SA- ja też wracam z miłą chęcią do tego kontynentu i pielęgniczek. Traktuję to jako miłe uzupełnienie dla Afryki i barwniaków. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeśli chodzi o mnogość gatunków dostępnych w handlu SA bije inne biotopy na głowę ?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To dobry kierunek choć bardzo cenię Twój wkład w hodowlę i ochronę pielęgnic z Afryki- Madagaskaru:-) Zawsze jest mi miło popatrzeć na kolejne zbiorniki z Geophagusami i Satanopercami ponieważ te ryby są mi najbliższe. Ja od zawsze mam ryby z SA i to mój ulubiony kontynent. Co ciekawe, nigdy nie miałem w swoich zbiornikach ryb z Afryki.
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wow, piękny filmik. Te sveni, potem daemony i na koniec Uaru. Coś pięknego.
Ja jako ktoś kto przez Warszawę przejeżdża dość często najchętniej bym zobaczył to na żywo, ale pewnie wyjechał bym z grupką młodych daemonów, których nie mam gdzie wcisnąć.
Ciekawy tez jestem jakie zbiorniki pod te ryby są. Pewnie gdzie o nich pisałeś ale za leniwy jestem aby szukać.
No i ośmieliłeś mnie aby nakręcić filmik z mojego fishroomu ?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(27-10-2023, 00:31 AM)Sloma napisał(a): Wow, piękny filmik. Te sveni, potem daemony i na koniec Uaru. Coś pięknego.
Ja jako ktoś kto przez Warszawę przejeżdża dość często najchętniej bym zobaczył to na żywo, ale pewnie wyjechał bym z grupką młodych daemonów, których nie mam gdzie wcisnąć.
Ciekawy tez jestem jakie zbiorniki pod te ryby są. Pewnie gdzie o nich pisałeś ale za leniwy jestem aby szukać.
No i ośmieliłeś mnie aby nakręcić filmik z mojego fishroomu ?
Kręć film jak najszybciej ponieważ z pewnością nie tylko ja chętnie popatrzę. Zawsze  zapraszam ale mam mocno nieregularną pracę i trudno może być zgrać terminy . Co do samego fishroomu nie ma tajemnic. Obecnie jest to nieco ponad  4000 litrów , z czego główne akwaria to : 2x 840 l, 1 x 740, 1x 600 l, 1x 400 l, 1x 220 l, 2 x 180 , 1x 120 l , 4 x 50 l oraz jakieś pomniejsze plastikowe pojemniki okresowo wykorzystywane do inkubacji ikry i wstępnego odchowu narybku.  Obsada będzie nieco redukowana ponieważ robi się za gęsto. Ryby : S. daemon, G. sveni, I. adoketa, U. fernandezyepezi, P. scalare Manacapuru oraz wersja albino tego gatunku i ostatnio dodane P. altum. Jak zwykle trochę Corydoras. Akwaria mają raczej wystrój "hodowlany" więc nie są zbiornikami dekoracyjnymi. Filtracja to kubełki i duże gąbki z głowicami . Ponieważ mam własne ujęcie wody z głębokości 8 metrów niestety nie jest ona dość dobrej jakości. Mam system filtrów i oczywiści RO z pompą i jakoś daję radę.
[-] Post wet-aqua otrzymał 6 Lubię to od:
  • darianus, Papja, piotrK, Ruki, Tomek B., Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No cóż... no szkoda. Ja niezmiennie nie jestem w stanie pojąć co w pielęgnicach z Madagaskaru może się podobać, ale też niezmiennie uważam że Twoja przygoda z nimi to był kawał dobrej i POTRZEBNEJ roboty. Mało komu się chce robić tak potrzebna i pożyteczna robotę także odskocznia w postaci powrotu do SA należy Ci się jak psu buda. Powodzenia!!! Big Grin
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
@macioch wiem że ty byłbyś zadowolony tylko wtedy, gdyby Piotr poszedł w czerwieniaki, no ale nie każdy musi być na ich punkcie walnięty ;P
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja byłbym najbardziej zadowolony gdyby Piotr kontynuował swoją madagaskarska misje. Jeśli jednak ma robić coś innego to wiadomo że najlepiej żeby hodował czerwieniaki Rotfl Rotfl Rotfl
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(28-10-2023, 16:52 PM)piotrK napisał(a): @macioch wiem że ty byłbyś zadowolony tylko wtedy, gdyby Piotr poszedł w czerwieniaki, no ale nie każdy musi być na ich punkcie walnięty ;P

Jak można tak źle komuś życzyć... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości