• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Teleocichla sp. Xingu ????

#1
Witajcie , musze na samym poczatku napisac ze zawiodlem sie na forum Cichlidae ????? 
Wpisalem w wyszukiwarke Teleocichla i .......jeden post i to Arsika sprzed chyba 10 lat kiedy to sprowadzil te rybole .Liczylem na wysyp wpisow a tu lipa 
?????
No dobra to zarty oczywiscie chodz nie ukrywam liczylem na kilka postow ale od poczatku . 
Trafily do mnie te ryby 5 szt przypadkiem , zakupione przez czlowieka do zbiornika 120 litrowego podobno zrobily mu taka rewolucje ze inne ryby same w dwuszeregu wychodzily z akwa . Przyznam sie ze ja , laik tez jestem przeciez , nie mialem pojecia ze takie ryby istnieja ale gdy podal mi nazwe poczytalem i kazalem przywiezc . Nie wiem czy dobrze zrobilem ale napewno ryby u mnie maja przynajmniej wiecej miejsca . 
Do rzeczy - pytania
- czy to rzeczywiscie bardzo agresywny gatunek ? Czy agresja , co jest normalne dopiero narasta w czasie tarla ? 
Mam je krotko , trzeci dzien dopiero  ale ( na filmie ) to chyba samiec ,o ile sie nie myle, gania co popadnie , nawet duzo wieksze zbrojniki ! Tylko ze 
bardziej mi to wyglada na obrone terytorium wlasnie jak podczas tarla niz na agresje wrodzona. Poczytalem troche i roznie pisza , jedni polecaja grupe 10 i wiecej sztuk , inni tylko dobrana pare a jeszcze inni harem 1+3 , 4 samiczki i badz  tu madry i pisz wiersze teraz. 
- czy to mozliwe ze u goscia te ryby poszly w tarlo i stad taka wzmozona agresja ? Przerwal im gody i przyniosl je do mnie a teraz samiec dalej kontynuje ? 
- czy to napewno ten gatunek ryb ?? 
- czy ma sens trzymanie tych ryb u mnie w takiej jak to sie mowi troche zupie rybnej ? W prawdzie to sama Ameryka Poludniowa i parametry wody raczej dobre dla Teleocichla ale jednak zupa hehe. 


Kilku z forumowiczow chwalilo sie te pare lat temu ze zakupilo te ryby - ciekaw jestem co sadzicie i jakie jest Wasze zdanie .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najwięcej to chyba @piotrK (jak wróci z Brazylii) czy @dzikakuna  mogą Ci napisać.

Ogólnie, jak to przystało na reofilne pielęgnice, są to agresory jeśli chodzi o ich mniejsze/większe terytoria. Dobrym mykiem jest ustawienie, by w akwarium był mocny prąd wody- wtedy wymusza się na nich większe straty energii, i mają miej siły na bójki między sobą/innymi rybami.

Do identyfikacji musiałbyś wrzucić zdjęcia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-09-2023, 21:51 PM)Ruki napisał(a): Najwięcej to chyba @piotrK (jak wróci z Brazylii) czy @dzikakuna  mogą Ci napisać.

Ogólnie, jak to przystało na reofilne pielęgnice, są to agresory jeśli chodzi o ich mniejsze/większe terytoria. Dobrym mykiem jest ustawienie, by w akwarium był mocny prąd wody- wtedy wymusza się na nich większe straty energii, i mają miej siły na bójki między sobą/innymi rybami.

Do identyfikacji musiałbyś wrzucić zdjęcia.

Mam jednego ( to chyba samiec , najwiekszy z calej piatki ) agresora reszta rozlazla sie po zbiorniku i kompletnie nie zwracaja uwagi na innych mieszkancow . Ten zajal okolice babli  , napowietrzenia i broni ich i terenu dookola . Myslalem czy nie oddac tych ryb gdzies dalej ale siedze w dzien w dzien z nosem przy szybie wiec zostaja . Dno to 130x 55 i mnostwo zakamarkow wiec chyba ok jak na te ryby . 
Zrobie kilka zdjec dobrej jakosci to wrzuce .
Dzieki .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja bym nie oddawał, to są super ciekawe ryby i nietuzinkowe. Smile Czekam na fotki!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zrobic im zdjecie to wyzsza matematyka polaczona z umiejetnosciami cyrkowymi .                                         
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fajne ryby. Smile Co tam jeszcze z nimi pływa? Poza zbrojnikami i jakąś drobnicą, którą widzę na zdjęciach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-09-2023, 15:45 PM)Ruki napisał(a): Fajne ryby. Smile Co tam jeszcze z nimi pływa? Poza zbrojnikami i jakąś drobnicą, którą widzę na zdjęciach.

Generalnie zupa rybna , zbieranina , ok 15 szt Pristelki ,ok 15szt  Drobnoustki , Bleherki chyba 8 zostalo , kilka Sterbai -8 szt i Loxosonusow 6 szt , L066 -5 doroslych i nie znana ilosc malych .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-09-2023, 16:12 PM)Rivulatus darek napisał(a):
(17-09-2023, 15:45 PM)Ruki napisał(a): Fajne ryby. Smile Co tam jeszcze z nimi pływa? Poza zbrojnikami i jakąś drobnicą, którą widzę na zdjęciach.

Generalnie zupa rybna , zbieranina , ok 15 szt Pristelki ,ok 15szt  Drobnoustki , Bleherki chyba 8 zostalo , kilka Sterbai -8 szt i Loxosonusow 6 szt , L066 -5 doroslych i nie znana ilosc malych .

W końcu jakieś ciekawe ryby na forum!
Jeśli faktycznie masz samca i sporo samic, to dobry układ. To młode ryby, agresja osłabnie z wiekiem. Koniecznie dołóż kilka lub nawet kilkanaście płaskich kamieni, może być nawet jeden na drugim. Samice będą je podkopywać i robić sobie pod nimi kryjówki. Samcowi też dołóż jakiegoś koło napowietrzacza. Skupi się na obronie swojego terytorium i nie będzie terroryzował reszty.
Nie poddawaj się i nie rezygnuj z nich. Trafiły Ci się super ryby i warto dać im szansę.

P.S Przejrzyj wątek o Teleocichla proselytus "Tapajós"
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No właśnie mam problem z identyfikacja płci.Jedna z ryb , agresor , jest największy i to chyba samiec .
To "on" pilnuje jednego miejsca w akwa , nie straszne mu zbrojniki dwa razy większe.
Pozostała czwórka po za sporadycznym prężeniem się gdy staną sobie na drodze nie wykazuje większego
zainteresowania reszta obsady czy przepychniem się między sobą . Wczoraj jednak gdy dostały siekana krewetke to mały diabełek w nie wstąpił hehe
Rotfl Z suchym pokarmem widzę że jest slabo u tych ryb. Pyszczki jak na ten rozmiar ryb mają spore więc może
Przetrzebia populację L066 hihi bo mnożą się regularnie a w tak zagraconym zbiorniku jak mój ciężko to odłowić. Jedzą
Wogole coś roślinnego te ryby ?
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja podawałem swoim tylko mrożonki bez dodatku roślinnego. Suchego pokarmu w ogóle nie przyjmowały.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości