• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus labiatus

#1
Gymnogeophagus labiatus - najpiękniejsze gymnosy które do tej pory widziałem.. Jak Arsik przywózł je ze swojej wyprawy do Urugwaju, byłem zachwycony. Kilka lat później dostałem dwa dorosłe samce i kilka samic w celach rozrodczych ( u nnie miałem możliwość ich porządnego przezimowania a bez tego z tareł nici ) .  Później powrzucam filmiki tych dzikich ryb ale teraz prezentuje tarło moich F1. Ryby rosną dosyć wolno ale u mnie maja prawie 8 miesiecy obniżonej temp. więc tempo wzrostu tez jest inne. Ogólnie najtrudniejsze w hodowli gymnosy jakie miałem.. Trzeba poświęcać im sporo podmianek... Pokarm także w dużej mierze roslinny  - ja dawałem sipirulinę.  Zdumiewa mnie różnica wielkości pomiędzy samcami a samicami. Samce moga dojść do 18 cm gdy samice pozostaja przy 7-8 cm.  Pozdrawiam ! 



Dodam tylko ,że w tarle przeszkadzają Cichlasoma dimerus "Bella Union" od Dzikiejkuny Smile Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, Bernard, dzikakuna, mimo12, piotrK, Ruki, schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Chyba musimy z PiotrKiem częściej jeździć na wakacje, bo nagle Galimedes wtedy się aktywujesz. Smile Próbowałeś jakieś zdjęcia im zrobić?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-09-2023, 21:42 PM)Ruki napisał(a): Chyba musimy z PiotrKiem częściej jeździć na wakacje, bo nagle Galimedes wtedy się aktywujesz. Smile Próbowałeś jakieś zdjęcia im zrobić?

Teraz jak już ogarnął wrzucanie filmików na YT to z pewnością możemy liczyć na częstsze aktualizację ;P

Galimedes, musimy poczekać aż bieda i kryzys dotkną akwarystów bardziej. Wtedy z pewnością zwrócą uwagę na piękno ryb z Urugwaju i Argentyny Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ze zdjęciami jest jeszcze maly problem ( nie mam pokryw nad akwariami i oswietlenie sprawia ,że w szybie odbija się tylko moja postać)  ale uż niedługo Smile  W te wakacje przeniosłem je do nowego akwarium ponieważ poprzednie było tak zarośnięte ,że ciężko było je zauważyć. Teraz dajcie mi chwilkę  i bedę wrzucał aktualki..Smile Dzięki Dzikakuna za pomoc z internetami , telefonami i youtube'ami Smile Wszystko już ogarnięte..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 3 Lubię to od:
  • dzikakuna, Martinezio, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Byle ta chwilka nie trwała rok... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, dobrze prawisz Dzikakuna Smile Ale fakt ,że w zwykłym mieszkanku bez piwnicy było by cieżko. Choć nawet w bloku w zimę lekko spada temperatura ( np. w sypialni) i rybki które nie musza aż tak głęboko zchodzić z temp. czyły by się dobrze.. Mam tu na myśli Argentynę, Paragwaj , Boliwię... a z drugiej strony Indie, Chiny i jeszcze kilka innych regionów subtropików... Poniżej filmik z dwoma samcami G.labiatus. Teraz potraciły swoje garby ale mam nadzieję ,że za rok  będą imponujące...  W tle , Cichlasomy od Kuniastego..Smile Niezłe byki, czekam na przyszłoroczne tarła, teraz nie chciałem interweniować i zabierać im narybku. Najdłużej utrzymały, pływające już młode ,przez ok 2 tyg.. 
Ale chcę mieć małe stadko młodych..Smile 
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 7 Lubię to od:
  • dzikakuna, LukaszW85, Martinezio, Ruki, schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie no, mogę godzinami patrzeć na Twoje akwaria. Są tak naturalne. Ludzie spójrzcie na to dno, te glony, te liście omszone. Coś pięknego. Gratulacje Marcin.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 2 Lubię to od:
  • arsik, galimedes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(21-09-2023, 19:07 PM)Sloma napisał(a): Nie no, mogę godzinami patrzeć na Twoje akwaria. Są tak naturalne. Ludzie spójrzcie na to dno, te glony, te liście omszone. Coś pięknego. Gratulacje Marcin.

Fakt, jak Galimedes robił akwaria dla Satanoperek to już były świetne, ale odkąd ma gymno to miażdży każdy baniak z konkursów biotopowych Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 2 Lubię to od:
  • -KUBA-, galimedes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jest i pierwsza ikra.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Gratuluję!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości