• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedam Satanoperca daemon

#1
W pierwszych dniach lipca będą dostępne młode w wieku 3 miesięcy. Nie wysyłam ryb. Mogę dostarczyć ryby w obrębie Warszawy w piatki , soboty i niedzielę.
Przypominam ewentualnym zainteresowanym , że potrzebne są większe akwaria ( ok. 2 letnie ryby osiagają długość ok. 30 cm i nie należą do "grzecznych" ziemiojadów). Minimalny zakup to 6 osobników. Cena 50 pln. za jedną rybę.
[-] Post wet-aqua otrzymał 1 polubień od:
  • Papja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakiej wielkości są sprzedawane ryby ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-06-2023, 20:29 PM)Zbigniew napisał(a): Jakiej wielkości są sprzedawane ryby ?

Ok. 4 cm długości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za odpowiedź. Za ryby długości 4 cm mogę zaoferować maksymalnie 20 zł za sztukę, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą to daj znać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(21-06-2023, 19:35 PM)Zbigniew napisał(a): Dzięki za odpowiedź. Za ryby długości 4 cm mogę zaoferować maksymalnie 20 zł za sztukę, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą to daj znać.

Napisałeś, że poszukujesz rzadkich ryb
https://cichlidae.pl/thread-11973.html
Masz wielkie szczęście bo są dostępne w Twojej okolicy, hodowlane tak jak chciałeś, a Ty grymasisz. Nie ja jestem sprzedawcą, ale poczułem się urażony Twoją propozycją cenową. 20zł kosztuje barawniak czerwnobrzuchy w sieciowym zoologicznym w galerii handlowej. Taka ryba F1 powinna kosztować przynajmniej 100zł żeby nie trafiła do byle kogo, a kupił ją ktoś komu zależy na tym gatunku i zapewni mu odpowiednie warunki.
Pozdrawiam, ale ozięble.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 7 Lubię to od:
  • jarxaga, kojot99, Papja, piotrK, Ruki, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-06-2023, 19:35 PM)Zbigniew napisał(a): Dzięki za odpowiedź. Za ryby długości 4 cm mogę zaoferować maksymalnie 20 zł za sztukę, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą to daj znać.

Nie jestem zainteresowany .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-06-2023, 08:00 AM)dzikakuna napisał(a):
(21-06-2023, 19:35 PM)Zbigniew napisał(a): Dzięki za odpowiedź. Za ryby długości 4 cm mogę zaoferować maksymalnie 20 zł za sztukę, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą to daj znać.

Napisałeś, że poszukujesz rzadkich ryb
https://cichlidae.pl/thread-11973.html
Masz wielkie szczęście bo są dostępne w Twojej okolicy, hodowlane tak jak chciałeś, a Ty grymasisz. Nie ja jestem sprzedawcą, ale poczułem się urażony Twoją propozycją cenową. 20zł kosztuje barawniak czerwnobrzuchy w sieciowym zoologicznym w galerii handlowej. Taka ryba F1 powinna kosztować przynajmniej 100zł żeby nie trafiła do byle kogo, a kupił ją ktoś komu zależy na tym gatunku i zapewni mu odpowiednie warunki.
Pozdrawiam, ale ozięble.
Drodzy Państwo, nie ma problemu mimo, że cena nie jest do zaakceptowania za ten gatunek. Na szczęście duża partia ryb wyjedzie w połowie lipca do Niemiec i Francji . Jest spore zapotrzebowanie w Europie,  bo faktycznie gatunek stał się trudniejszy do pozyskania. W Polsce raczej trudno sprzedać droższe gatunki z różnych powodów i jakoś specjalnie nie jestem zaskoczony ofertą cenową Zbigniewa.
[-] Post wet-aqua otrzymał 3 Lubię to od:
  • jarxaga, Papja, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(22-06-2023, 12:45 PM)wet-aqua napisał(a): Drodzy Państwo, nie ma problemu mimo, że cena nie jest do zaakceptowania za ten gatunek. Na szczęście duża partia ryb wyjedzie w połowie lipca do Niemiec i Francji . Jest spore zapotrzebowanie w Europie,  bo faktycznie gatunek stał się trudniejszy do pozyskania. W Polsce raczej trudno sprzedać droższe gatunki z różnych powodów i jakoś specjalnie nie jestem zaskoczony ofertą cenową Zbigniewa.

Uważam, że jest problem. A na nawet dwa duże problemy.
Pierwszy problem jest związany z zdobyciem upragnionych, ciekawych ryb. Trzeba po nie jechać kilkaset lub nawet kilka tys. kilometrów do Niemiec lub Francji i płacić za nie wysokie ceny w Euro. Lub latami czekać na import.
Drugi problem pojawia się po rozmnożeniu takiego gatunku. Liczba krajowych hobbystów którzy są zainteresowani w danym momencie taką rybą jest nie wielka. Uważam, że konkurowanie ceną nie ma tutaj sensu, ponieważ ktoś kto ryby poszukuje zapłaci za nią 50zł, zapłaciłby też 50EUR gdy taka była cena.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 7 Lubię to od:
  • jarxaga, legion94, Papja, piotrK, Ruki, wet-aqua, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-06-2023, 13:02 PM)dzikakuna napisał(a):
(22-06-2023, 12:45 PM)wet-aqua napisał(a): Drodzy Państwo, nie ma problemu mimo, że cena nie jest do zaakceptowania za ten gatunek. Na szczęście duża partia ryb wyjedzie w połowie lipca do Niemiec i Francji . Jest spore zapotrzebowanie w Europie,  bo faktycznie gatunek stał się trudniejszy do pozyskania. W Polsce raczej trudno sprzedać droższe gatunki z różnych powodów i jakoś specjalnie nie jestem zaskoczony ofertą cenową Zbigniewa.

Uważam, że jest problem. A na nawet dwa duże problemy.
Pierwszy problem jest związany z zdobyciem upragnionych, ciekawych ryb. Trzeba po nie jechać kilkaset lub nawet kilka tys. kilometrów do Niemiec lub Francji i płacić za nie wysokie ceny w Euro. Lub latami czekać na import.
Drugi problem pojawia się po rozmnożeniu takiego gatunku. Liczba krajowych hobbystów którzy są zainteresowani w danym momencie taką rybą jest nie wielka. Uważam, że konkurowanie ceną nie ma tutaj sensu, ponieważ ktoś kto ryby poszukuje zapłaci za nią 50zł, zapłaciłby też 50EUR gdy taka była cena.

Taaa, rynek krajowy jest pełen osób, które tylko czekają aż hobbysta będzie wydawał młode za bezcen. Bo zawsze przychodzi taki moment, kiedy jedno tarło nałoży się na drugie, baniaki mamy pełne młodych, których za przyzwoitą cenę nie idzie wydać.

Ile ja miałem takich sytuacji, kiedy czyściłem akwaria z ryb za przysłowiowe 5 zł/szt. A i tak ludzie marudzili i chcieli rabaty, gratisy czy darmową wysyłkę. Dlatego mamy tak gówniany rynek akwarystyczny w Polsce.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 6 Lubię to od:
  • dzikakuna, jarxaga, legion94, Papja, sensej, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Prawda jest taka, że to nie ryby są za drogie, tylko my jesteśmy często za biedni Rotfl
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 4 Lubię to od:
  • jarxaga, mimo12, tazat, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości