• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Heros sp. Paraconi

#1
Hej, dawno mnie tu nie było Smile aż zapomniałem jak się nowe wątki zakłada Big Grin

Dla tej rybki nie ma jeszcze dedykowanego tematu, więc zakładam.

Małe szkraby trafiły do mnie od Papji w grudniu 2021 w ilości 9 sztuk.

   
   
   
   

Do dzisiaj pływa u mnie 8 sztuk i coraz poważniej myślę o redukcji stada, choć serce boli, bo świetnie zgodnie ze sobą żyją, a porosły już spore (ok. 15-18 cm).

   
   
   
   
   
   
   
Pozdrawiam,
Adam
[-] Post Topielec otrzymał 9 Lubię to od:
  • Arlekin, Bernard, dzikakuna, Papja, piotrK, schmeichel, sensej, stefan212020, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pięknie i piękne wyrosły, w porównaniu do ryb które otrzymałem z Niemiec jakość tych Paraconi to niebo a ziemia
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Faktycznie, trochę Cię nie było Smile
Ryby piękne! Jak duże jest akwarium, w którym są? Co poza gujankami i ancistrusami z nimi żyje?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
180x60x60, tam gdzie kiedyś były skalary. Heroski pływają razem z trzema szt gujanek i trzema akarkami electric blue.

Chciałbym sobie zostawić parę tych ryb, ale szczerze mówiąc nie potrafię ich poseksować Tongue nie dostrzegam żadnych różnic oprócz wielkości i jeszcze nie dobrała się żadna para. Czasem zastanawiam się, czy nie mam samych samców... Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(16-05-2023, 21:46 PM)Topielec napisał(a): 180x60x60, tam gdzie kiedyś były skalary. Heroski pływają razem z trzema szt gujanek i trzema akarkami electric blue.

Chciałbym sobie zostawić parę tych ryb, ale szczerze mówiąc nie potrafię ich poseksować Tongue nie dostrzegam żadnych różnic oprócz wielkości i jeszcze nie dobrała się żadna para. Czasem zastanawiam się, czy nie mam samych samców... Smile

No to musisz czekać cierpliwe do tarła. Samce mają na polikach cętki, kropki. Samice policzki mają raczej gładkie.
Nie lepiej zostawić większą grupę, lub chociaż 2 pary a pozbyć się akar lub/i gujanek?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U mnie wszystkie mają takie same całe głowy w cętkach... Generalnie nie chcę pozbywać się ryb w ogóle - chcę trzymać je do końca, ale w tym przypadku jest ich na to akwarium po prostu za dużo i jestem zmuszony stado zredukować. Może faktycznie lepiej do kilku sztuk zamiast pary.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wczoraj podmianka a dzisiaj taka sytuacja Dodgy
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
[-] Post darianus otrzymał 10 Lubię to od:
  • barttsw, dzikakuna, jaca303, Knowhow, LukaszW85, Papja, Ruki, sensej, tomicher, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piekny widok, zadroszcze :-) czy to jest max agresji dla tego gatunku czy robi sie ostrzej gdy jest blisko tarla?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-02-2024, 17:48 PM)Knowhow napisał(a): Piekny widok, zadroszcze :-) czy to jest max agresji dla tego gatunku czy robi sie ostrzej gdy jest blisko tarla?
Dzięki, niestety nie widzę żadnych zalotów, wygląda to na przepychanki samców. Nie ma wiekszej agresji oprócz takich przepychanek i delikatnego przeganiania. Podejrzewam że mam 6 samców. Wie ktoś jaki jest dymorfizm płciowy u tych herosów? Ja nie widzę żadnych różnic.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dymorfizm typowo jak to u Heros

samica w 3 różnych stanach 
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 2 Lubię to od:
  • darianus, dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości